Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tytuł Assassin’s Creed VR firmy Ubisoft nazywa się „Nexus”

Tytuł Assassin’s Creed VR firmy Ubisoft nazywa się „Nexus”

Aktualizacja: według nowy wyciek od ty / ishikito zatrudnienie r / Przecieki gier i plotki, który ma grać w tę grę, Assassin’s Creed Nexus będzie oferować walkę opartą na czasie, liniową progresję misji z cofaniem się i absolutnie bez misji pobocznych, a także kilka innych interesujących ciekawostek. Co więcej, Ezio jest pierwszą postacią, którą gracze mają grać.

Źródła potwierdziły szczegóły nowej gry Assassin’s Creed VR, która nosi nazwę Assassin’s Creed Nexus. Tytuł nie tylko przywraca ulubionych przez fanów Assassinów, w tym Ezio Auditore da Firenze, ale także Assassinów z poprzednich tytułów AC. Ezio, Kassandra, Connor i Haytham oferują grywalne postacie na różnych poziomach.

Gra ma wszystko, czego można oczekiwać od tytułu Assassin’s Creed, z ukrytą akcją, drganiem, otwieraniem zamków, walką, wspinaczką, a nawet skokiem wiary.

Assassin’s Creed Nexus zawiera łącznie 16 pojedynczych misji z samouczkiem, który pozwoli ci opanować sterowanie w grze. Ponieważ Nexus jest grą VR, istnieją pewne różnice w stosunku do standardowych tytułów Assassin’s Creed, zwłaszcza jeśli chodzi o akcję.

Gracze mogą wybrać jeden z dwóch trybów lub ich kombinację, co jest standardem w grze VR, używając drążków analogowych kontrolera do poruszania się lub teleportacji. Ponieważ ukrywanie się jest jednym z najważniejszych aspektów Assassin’s Creed, teleportacja jest wyposażona w pasek dźwiękowy, który informuje, czy ostrzegasz wrogów w pobliżu. Zasadniczo im dalej jesteś od wroga, tym niższy dźwięk.

Na przykład teleportacja 10 stóp od wroga wytworzy mniej dźwięku niż teleportacja 3 stopy od niego. Dlatego zwykle najlepiej jest się teleportować, aby uniknąć wykrycia przez dźwięk, a następnie pochylić się w kierunku wrogów za pomocą kontrolerów.

Assassins Creed Blackflag, zdjęcie; Ubisoft
Zabójstwa i walki w grze są tym, czego można oczekiwać od tytułu Assassin’s Creed VR, w którym zabójstwa są głównym sposobem na wyeliminowanie wrogów. Twoje ukryte ostrza są wyjmowane, przytrzymując przycisk i machając nadgarstkiem, którego możesz następnie użyć do dźgnięcia wrogów. Strażnicy wydają się umierać tylko po jednym trafieniu, gdy zostaną zamordowani w ten sposób, ale będą wymagać wielu trafień, jeśli zostaną zaalarmowani.

READ  Procesory AMD Threadripper powracają z gigantycznym 96-rdzeniowym chipem

Walka na miecze jest również dostępna, ale jest dość standardowa w grze VR, w której gracze mogą wymachiwać mieczami, aby atakować i bronić. Zabicie wroga może wymagać od czterech do sześciu wymachów mieczem, ale generalnie wystarczy jedno uderzenie w głowę.

Zamykanie w grze wydaje się być funkcją przedłużającą życie misji, z wieloma różnymi misjami, aby zablokować skrzynie i drzwi podczas misji. Gra została opisana jako trochę jak mini-gra, ale skuteczne zamykanie skrzyń i drzwi doprowadzi cię do zdobycia nagród.

Jak wspomniano wcześniej, w grze obecny jest również Leap of Faith, który według źródeł jest znakomitym dodatkiem, który spodoba się każdemu fanowi Assassin’s Creed. Stanie w pozycji T i spadanie z budynku w stog siana wydaje się naprawdę fajnym doświadczeniem (tylko upewnij się, że nie upadasz na twarz w prawdziwym życiu).

Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na to, że Assassin’s Creed Nexus będzie naprawdę fajnym i wciągającym doświadczeniem VR i nietrudno zobaczyć, jak będzie działać wcześniej ogłoszona gra Splinter Cell VR ze względu na podobieństwa gier.


Po zapoznaniu się z opisami gier i zobaczeniu ich na własne oczy, nietrudno powiedzieć, w jakim kierunku może pójść Ubisoft po jeszcze nieogłoszonym Assassin’s Creed Infinity, po raz pierwszy zgłoszonym przez Bloomberg. Plotka głosi, że tytuł ma wiele historycznych ustawień, które wyglądają nieco podobnie do tego, jak gra się w Assassin’s Creed Nexus, ale na znacznie mniejszą skalę.

Zapowiedziane we wrześniu 2020 r. Assassin’s Creed VR i Splinter Cell VR to projekty kierowane przez Ubisoft’s Red Storm Entertainment przy wsparciu Ubisoft Düsseldorf, Ubisoft Mumbai i Ubisoft Reflections. Obecnie Ubisoft jest Nadal używany w Assassin’s Creed VR na swojej stronie internetowej, wskazując, że projekt jest nadal w fazie rozwoju. Źródła wskazują jednak, że Assassin’s Creed Nexus ma zostać wydany w ciągu najbliższych 12 miesięcy.