Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tysiące zbierają się w Londynie, aby wziąć udział w marszu solidarności z Palestyną | Londyn

Tysiące protestujących zgromadziło się w centrum miasta Londyn Solidarność z ludnością Palestyny.

Organizatorzy oszacowali, że ponad 180 000 osób było w Hyde Parku na sobotnich protestach pro-palestyńskich.

Duży tłum blokował ruch w pobliżu Nabrzeża Wiktorii, gdy dziesiątki policjantów patrzyło przed wejściem do Hyde Parku.

To mogłaby być jedna z największych demonstracji pro-palestyńskich w historii Wielkiej Brytanii.

Na wiecu przemówili posłowie Partii Pracy, działacze antywojenni i związkowcy.

Demonstranci, którzy domagali się pilnego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego, nieśli transparenty i graffiti z napisami „Wolna Palestyna” i „Zatrzymaj wojnę”.

Słychać było, jak głośno skandowali: „Palestyna jest wolna”.

Organizatorzy protestu, Kampania Solidarności z Palestyną, zdecydowali się pójść dalej Pomimo zapowiedzi o zawieszeniu broni w piątek Po 11-dniowej izraelskiej kampanii bombowej, w której zginęło ponad 230 osób, palestyńskie ataki rakietowe zabiły 12 osób w Izraelu.

Były doradca Partii Pracy, John McDonnell, zwrócił się do pro-palestyńskich protestujących w centrum Londynu. Przemawiając na scenie w Hyde Parku przed tłumem tysięcy ludzi, powiedział: „Tak, zawieszenie broni zostało wynegocjowane i cieszymy się z zawieszenia broni. Ale powiedzmy sobie jasno, nie będzie zawieszenia broni w naszej kampanii bojkotu, dezaktywacji i ukarać izraelskie państwo apartheidu.

Przesłanie jest jasne, nie zatrzymamy naszej solidarnej kampanii, dopóki sprawiedliwość nie zostanie wymierzona. Dlatego wyjaśnijmy, że nie ma sprawiedliwości, nie ma pokoju ”.

Organizatorzy poinformowali na Facebooku, że chcą zwrócić się do rządu Wielkiej Brytanii o wprowadzenie sankcji wobec Izraela podczas narodowej demonstracji.

Rząd Wielkiej Brytanii musi podjąć natychmiastowe działania i przestać pozwalać Izraelowi działać bezkarnie. Musisz zażądać zakończenia obecnych procedur wydalania tych rodzin i zacząć pociągać Izrael do odpowiedzialności za wszystkie jego działania, które przyczyniają się do zbrodni apartheidu. ”„ W obliczu brutalnych zbrodni Izraela nie możemy milczeć, musimy pozostać ulice. „

READ  Martin Scorsese spotyka się z Papieżem i zapowiada nowy film o Jezusie - Misc

Widziano protestujących w kostiumach, maskach i pomalowanych twarzach, podczas gdy inni owijali palestyńską flagę, gdy szli z Victoria Embankment do Hyde Parku.

Kiedy tłum dotarł do Downing Street, zabrzmiały skandowanie „Boris Johnson, wstydź się”.

W Hyde Parku urządzono prowizoryczną scenę, na której po południu wygłoszonych zostanie wiele przemówień.

„Jestem tutaj, ponieważ teraz jest to pilne, a izraelska okupacja musi się teraz skończyć” – powiedział Mukatha Ali, lat 32, z Harrow, na północny zachód od Londynu.

Inny powiedział, Jake, „Stoję w solidarności z Palestyńczykami i wszyscy powinni, niezależnie od narodowości. Wspaniale jest widzieć tak wielu ludzi, którzy wychodzą w tysiącach, aby wesprzeć sprawę. Zwyciężymy – nasza sprawa zostanie wysłuchana ”.

Wśród obecnych grup były oddziały Narodowego Związku Edukacji, Kampania Solidarności z Palestyną i Koalicji Stop Wojnie.

Protestujący zgromadzili się także w innych miastach Wielkiej Brytanii, w tym w Bristolu, Peterborough i Nottingham.

W Manchesterze tysiące ludzi zebrało się w Piccadilly Gardens na imprezie zorganizowanej przez Palestine Solidarity Campaign z udziałem wielu innych grup.

Protesty odbywają się również w Paryżu, Dublinie i innych miastach na całym świecie.