Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tymczasowy dyrektor generalny pozostaje w fińskim gigancie mięsnym HKScan

Tymczasowy dyrektor generalny pozostaje w fińskim gigancie mięsnym HKScan

Fińska grupa spożywcza HKScan mianowała tymczasowego dyrektora generalnego Juhę Ruohola na stałego dyrektora generalnego firmy.

Ruohola został powołany na to stanowisko po odejściu Tero Hemmilä we wrześniu, którego wycofanie się nastąpiło wraz z oświadczeniem HKScan, że konieczne są „pilne działania”, aby „poprawić rentowność podstawowej działalności i wzmocnić bilans”.

Ruohola był wiceprezesem wykonawczym producenta mięsa i odpowiadał za operacje grupy w regionie bałtyckim, polskim i eksportowo-importowym.

„Obecnie jesteśmy zdecydowanie skoncentrowani na działaniach, które poprawią rentowność firmy i konkurencyjność kosztową. Efektywne wykorzystanie naszego podstawowego potencjału biznesowego oraz rozwój zrównoważonego lokalnego łańcucha żywnościowego są kluczowe dla sukcesu HKScan” – powiedział Ruohola. „HKScan to firma, której wiedzieć.”

Firma skupiła się na poprawie rentowności we wrześniu, kiedy Ruohola przejął stery, powiedział HKScan, dodając, że pracuje nad realizacją celów wyznaczonych przez ówczesny zarząd. „Przykładem mogą być wprowadzone pod koniec roku zmiany w modelu operacyjnym Grupy oraz podpisana przez HKScan w grudniu 2022 roku umowa sprzedaży jej biznesu w regionie bałtyckim, której zakończenie spodziewamy się w drugiej połowie 2023 roku, – powiedział przewodniczący Reijo Kiskola.

Sprzedaż netto HKScan z działalności kontynuowanej wzrosła o 11,5% do 1,83 mld EUR (1,94 mld USD) w 2022 r. Jednak całkowity EBIT grupy z działalności kontynuowanej wyniósł 10,1 mln EUR, co oznacza spadek o ponad 50% w porównaniu z 21,4 mln EUR osiągnięty w 2021 r.

READ  Ponieważ kraje europejskie głodują pracowników, coraz więcej Ukraińców wybiera Niemcy zamiast Polski