Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tylko na szczycie Tech.eu: miejsce dla Europy w kolejnym wyścigu technologii kosmicznych

4 października 1957 r. ZSRR z powodzeniem wystrzelił Sputnika, pierwszego sztucznego satelitę, który okrążył Ziemię. Podczas gdy satelita wysyłał sygnał radiowy na Ziemię przez trzy tygodnie, zanim wyczerpały się jego baterie i pozostawał na orbicie tylko przez 90 dni, akt ten na zawsze zmienił bieg ludzkości.

Sputnik 1 rozpalił wyobraźnię przyszłych pokoleń, spełniając jedno z podstawowych pragnień ludzkości, by szukać i badać poza własnymi horyzontami. Pionierska wojna zastępcza między dwiema politycznie przeciwstawnymi frakcjami, wyniki tej eksploracji światów pozaziemskich zapewniły nam wiele korzyści technologicznych (i prawdopodobnie szkodliwych) w obszarach komunikacji, informacji, prognozowania pogody, teledetekcji i nawigacji, aby wymienić kilka.

Podczas gdy Stany Zjednoczone i Związek Radziecki miały dominację w przestrzeni kosmicznej przez dwie dekady, obecność Europy w kosmosie przeszła stosunkowo niezauważona (tak, Związek Radziecki był częścią Europy, ale w tym przypadku zdefiniujmy Europę jako terytoria niesowieckie). fakt, że dzisiejsi europejscy gracze zajmujący się technologią kosmiczną stanowią wyzwanie.

Jasne, dwóch miliarderów po drugiej stronie Atlantyku zwykle trafia na pierwsze strony gazet, jeśli chodzi o umieszczanie ludzi i/lub rzeczy w kosmosie, co nie oznacza, że ​​Europa pozostanie w tyle w wyścigu kosmicznym v2.

Reprezentowanie niewielkiej części europejskiego przemysłu technologii kosmicznych i dołączenie do mnie na scenie podczas Tech.eu Summit 24 maja byłoby jak PUNKTY PRZESTRZEŃ Prezes i współzałożyciel Bianka Cefalu I Niebo Roura CEO i Założyciel Wołodymyr Lewikin.

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby omówić cały przemysł technologii kosmicznych, co, gdzie i jak przynosi korzyści nam ponownie tutaj na Ziemi, gdzie Europa pasuje do obrazu i co musi się wydarzyć, abyśmy mieli trwałe miejsce w v2 wyścig kosmiczny. w 20 minut. życz mi szczęścia.

Spróbuję też nakłonić Biancę, żeby opowiedziała nam, jak ona i jej zespół zmniejszyli Laboratorium Testowania Materiałów do rozmiarów telefonu i kiedy dokładnie możemy się spodziewać, że Volodymyr i zespół Skyrory wyprzedzą tego faceta z niebieski kleszcz. życz mi szczęścia.

READ  NASA Perseverance świętuje pierwszy rok na Marsie, ucząc się biegać - NASA's Mars Exploration Program

Mam kilka pytań, jeśli masz jakieś do tych dwóch czołowych pionierów technologii kosmicznych, skontaktuj się ze mną @pracownik na głośnikach i zobaczę, co da się z tym zrobić. Do tego czasu złap swój bilet i wystrzel go.