Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twórca Only Up wycofuje Twitcha ze Steam po tym, jak stwierdził, że spowodowało to „zbyt duży stres”

Twórca Only Up wycofuje Twitcha ze Steam po tym, jak stwierdził, że spowodowało to „zbyt duży stres”

Only Up, wirusowa gra, która latem rozwaliła Twitcha dzięki brutalnej wspinaczce 3D w grze Getting Over It z Bennettem Foddym, została wycofana ze Steam. Jej twórca zapowiedział, że po przeżyciu „dużego stresu” „chce zostawić grę za sobą”.

SCKR Games niespodziewanie zadebiutowało w czerwcu ubiegłego roku i odniosło natychmiastowy sukces Setki tysięcy widzów na Twitchu W wyniku dziwacznego podejścia do Jacka i łodygi fasoli – uzupełnionego filozoficznymi rozważaniami przekazywanymi w lektorze – i niezwykle wymagającej platformówki, w której gracze próbują wspiąć się na szczyt różnych obiektów i środowisk unoszących się na niebie.

Pomimo entuzjastycznej popularności na Twitchu, Only Up spotkał się z niemal taką samą falą krytyki, głównie związaną z dołączeniem odniesień do NFT, brakiem funkcji rozgrywki, takich jak funkcja zapisywania, oraz oskarżeniami o korzystanie z zasobów chronionych prawem autorskim innego dewelopera, co doprowadziło do jego usunięcia ze Steama na zaledwie kilka godzin w lipcu przed powrotem.

W Najnowsza aktualizacja Ogłaszając odejście Only Up ze Steam, jego solowy twórca powiedział, że jest to „gra, którą stworzyłem dla kreatywności, aby się sprawdzić, i w której popełniłem wiele błędów”.

Kontynuowali: „Gra wywierała na mnie dużą presję przez te wszystkie miesiące”. „Teraz chcę zostawić grę za sobą. […] „Teraz potrzebuję spokoju ducha i uzdrowienia”.

W poście dodano, że deweloper planuje „zrobić sobie przerwę” i kontynuować naukę podczas pracy nad kolejną grą, która obecnie nosi roboczy tytuł Kith.

„Będzie to nowe doświadczenie i nowa koncepcja realizmu, zupełnie inny gatunek i sceneria, z naciskiem na zdjęcia” – powiedzieli. „Tym razem mam nadzieję, że projekt będzie tworzony przez mały zespół. Jest to projekt wymagający i chcę znacznie poprawić w nim swoje umiejętności projektowania gier.

Zgodnie z ich słowami, tuż nad nim Nie można go już kupić na platformie Steam, chociaż nadal można ją pobrać i grać w przypadku tych, którzy już ją kupili. Recenzje gry – których jest około 13 000 – przyznają jej ogólną ocenę „w większości pozytywną”.

READ  Sprawdź teraz swój telefon: 19 urządzeń z funkcją rozpoznawania twarzy, które można oszukać za pomocą zdjęć