Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twoje konto Gmail zmienia się, czy Ci się to podoba, czy nie

Firma Google rozpoczęła udostępnianie nowej wersji Gmaila milionom użytkowników. Na początku tego roku Mountain View wprowadziło nowy motyw Gmaila, który nie tylko integrował usługi Meet i Chat, ale także oferował nowy projekt oparty na Material You. W momencie pierwszego wprowadzenia w lutym, jeśli chcesz wypróbować nowy wygląd Gmaila, musisz się zarejestrować, aby go uzyskać.

Ale od tego tygodnia nowy projekt Gmaila będzie automatycznie stosowany na milionach kont na całym świecie.

Jeśli nie jesteś fanem i nadal chcesz pozostać przy starym wyglądzie, będziesz musiał zrezygnować z subskrypcji.

Wykryj tę zmianę w Gmailu, Google W nowym poście na blogu Powiedział: „Na początku tego roku wprowadziliśmy nowy, zintegrowany widok Gmaila, który ułatwia nawigację w ważnych aplikacjach, takich jak Gmail, Chat i Meet w jednym ujednoliconym miejscu.

Od dzisiaj wprowadzamy możliwość rezygnacji dla segmentu użytkowników Gmaila. Oznacza to, że wybrani użytkownicy domyślnie zobaczą nową wersję Gmaila, ale nadal będą mieli możliwość powrotu do klasycznego Gmaila za pomocą menu Ustawienia . W miarę wprowadzania nowych funkcji nowy widok Gmaila również pozostanie dostępny. Dla użytkowników, którzy chcą go włączyć za pomocą szybkich ustawień”.

Dla tych, którzy nienawidzą zmian, dobrą wiadomością jest to, że nowy wygląd Gmaila nadal ma wiele wspólnego ze starym wyglądem. Jest jednak kilka drobnych zmian, które pomagają usunąć Gmaila z ekranu laptopa i zwiększyć produktywność.

Jedną z najważniejszych zmian jest wygląd lewej części interfejsu użytkownika.

Użytkownicy Gmaila, którzy regularnie korzystają z Google Chat i Meet, będą mogli dostosować interfejs użytkownika, aby łatwiej uzyskiwać dostęp do tych usług.

Nowa aktualizacja Gmaila zapewnia również nowy, zmodyfikowany wygląd oparty na MSL Google.

Zostało to po raz pierwszy wprowadzone w systemie Android 12 i daje użytkownikom możliwość dostosowania schematów kolorów widżetów, które są również przenoszone w innych aplikacjach – w tym tych od Google, a także aplikacji innych firm.

READ  Port God of War na PC zapowiedziany na styczeń

Mówiąc o tym, jak nowy projekt Gmaila pomógł użytkownikom, Google powiedział: „Po włączeniu nowe menu nawigacyjne pozwala łatwo przełączać się między skrzynką odbiorczą, ważnymi rozmowami i dołączać do spotkań bez konieczności przełączania się między kartami lub otwierania nowego okna. mam nadzieję, że to nowe doświadczenie ułatwi Ci to. Bądź na bieżąco z tym, co ważne, i wykonuj pracę szybciej w jednym, skoncentrowanym miejscu”.