Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twój lot nie odbywa się teraz w samolocie: czołowi sportowcy obawiają się podróży na zawody kwalifikacyjne w Tokio

W obliczu bezprecedensowych zakazów podróżowania nałożonych na obywateli Indii z powodu eksplozji przypadków Covid i zakaźnych wariantów, starsze łodzie przypinają desperacką nadzieję w Malezji i Singapurze, aby umożliwić im wjazd do ich zamkniętych granic.

Indyjskie Stowarzyszenie Badmintona (BAI) rozpoczęło gorące dyskusje z federacjami członkowskimi w celu skoordynowania wiz wjazdowych dla 8 podróżnych. Wszyscy aspirują do Tokio. Międzynarodowa Federacja Matematyki (BAI) ma nadzieję, że jej zawodnicy otrzymają dokumenty umożliwiające im wyjazd na zawody Malaysia Open (25 maja) i Singapore Open (1 czerwca) oraz podtrzymanie ich olimpijskich nadziei.

Jest to ważne dla Kiddambi Srikanth, China Nihawal, Ashwini Bonaba i Seki Reddy, którzy podejmą ostatnie wysiłki, aby dotrzeć do Tokio.

„W tej chwili istnieją wytyczne dotyczące 14-dniowej kwarantanny, co oznacza, że ​​nasi gracze muszą przybyć do Malezji 10 maja, aby postępować zgodnie z protokołami ustanowionymi przez oba kraje.” Federacja Malezji oświadczyła w czwartkowym oświadczeniu: Mamy skontaktował się również z Konfederacją Malezji, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakieś zaktualizowane zasady kwarantanny, które zostaną nałożone na graczy z Indii.

Zakaz podróży zapisany w zimnej biurokratycznej polemice zamienił się w drżenie niepokoju dla indyjskich sportowców, którzy starają się zakwalifikować do igrzysk olimpijskich poprzez igrzyska.

Jeśli chodzi o przewoźników wahadłowych, zła wiadomość pochodziła ze strony na Facebooku malezyjskiego ministra transportu Wai Ka-seunga, który ogłosił, że wjazd dla wszystkich obywateli i pasażerów Indii zostanie zawieszony, a także surowe kontrole nałożone na porty.

New Straits Times podał, cytując ministra obrony Ismaila Sabri Yaqouba, że ​​„ten krok wejdzie w życie w środę”. Indie nakładają ograniczenia na podróżowanie do wielu krajów.

READ  Grupa NENT dostarcza Viaplay przez Vectra, Polska - Digital TV Europe

Singapur, pomimo podobnie surowych przepisów zabraniających Indianom, dał nadzieję.

Zgodnie z prospektem wydanym przez BWF, Indianie będą musieli przebywać w „kraju niskiego ryzyka” do 14 maja, aby rozważyć pobyt w Singapurze do 29 maja.

„Gracze, którzy odwiedzili lub przekroczyli Indie w ciągu 14 dni przed przybyciem, nie będą mogli wjechać do Singapuru” – czytamy w oficjalnym dokumencie.

Zamiast tego wszyscy gracze są zobowiązani do utrzymywania 21-dniowej kwarantanny.

„Dostarczyliśmy już dokumenty podróżne dla naszych olimpijczyków i urzędników, aby mogli rozpatrzyć wizę. Chociaż istnieje zakaz wydawania wiz Indianom, wraz z podróżami związanymi ze sportem, wiza jest dostępna na określonych warunkach”.

Podobnie jak wcześniej w roku, kiedy musieli przerwać loty, aby dotrzeć do Tajlandii, indyjscy podróżnicy będą musieli wykonywać loty długodystansowe, aby dotrzeć do Malezji. „Zgodnie z obecnymi ograniczeniami dotyczącymi podróżowania gracze z Indii nie będą mogli korzystać z bezpośrednich lotów. Sprawdziliśmy trasy i alternatywy ze Sri Lanki lub Doha i jest prawdopodobne, że Indian Shutters będzie podróżować przez Katar”.

Międzynarodowa Federacja Badmintona współpracuje ze Światową Federacją Badmintona, ponieważ Hindusi znajdują się w trudnym miejscu, nawet gdy reszta świata schodzi do Malezji – przedostatniego turnieju eliminacji olimpijskich.

„BWF monitoruje sytuację i prowadzi ciągłe dyskusje z gospodarzami i odpowiednimi lokalnymi władzami ds. Zdrowia. W tym momencie nie podjęto żadnych ostatecznych decyzji ”, powiedział BWF Express.

Nie ma skarbca bezpieczeństwa

Deepa Karmkar

Gimnastyczka artystyczna Deepa Karmakar i trener Bisweshwar Nandi trenowali w zeszłym tygodniu po zaostrzeniu ograniczeń przez Tripurę. „Sab ulat palat ho gayaa. (Wszystko w sporcie zostało wywrócone do góry nogami), „Nandi żałuje, że zawody kwalifikacyjne w Japonii zostały odwołane.

„Nie mamy jasności co do tego, co dzieje się w kwalifikacjach. Ostatnio słyszeliśmy, że federacja poinformowała nas, że kwalifikacje do Japonii w pierwszym tygodniu maja zostały odwołane. Po tym nic nie ma. Diba był w dobrym rytmie w praktyce. Ale nasz sport opiera się na technologii i raz z przerwą. ”Inni, którzy trenują, kiedy nie mogą nawet znajdować się w pobliżu maszyny, tracą całą ciężką pracę. Ale kiedy rozglądasz się po ludziach, którzy tracą życie, sport nie ma większego znaczenia – dodaje.

READ  A Wimbledon znosi zakaz nałożony na Rosjan, pozwalając im grać jako neutralni

Problemy z tranzytem

Są też sportowcy, którzy dosłownie utknęli w tranzycie, nawet z podniesionym ogrodzeniem granicznym w zasięgu indyjskiego paszportu. Wioślarze, którzy chcą się zakwalifikować, wybierają się w tym tygodniu do Tokio, mając nadzieję na odzyskanie doków w lipcu.
Ale podczas gdy Japonia trzymała swoje drzwi otwarte, indyjscy zapaśnicy zmierzający do Mistrzostw Świata w Bułgarii musieli stawić czoła pewnym chwilom niepokoju. Amsterdam zarezerwował Dutch Airlines KLM 30 kwietnia oraz 3 i 4 maja, a loty zamknął 26 kwietnia.

Zapaśnicy nie mieli wiz tranzytowych do Paryża, ale ambasada francuska wydała specjalny warunek, aby umożliwić im przejście do Sofii. Pół tuzina zapaśników chce dodać swoje nazwiska do już zakwalifikowanej szóstki, z Simą na czele przy wadze 50 kg.

Wczesna podróż Fincha Vogata do Sofii była wskazówką, co sportowcy mogą zrobić tylko po to, by w niej uczestniczyć – planować z dużym wyprzedzeniem i pracować nad alternatywnymi lotami i kwarantannami.

Indyjska drużyna hokejowa nie pojedzie do Wielkiej Brytanii, ale może na czas przedostać się do Niemiec i Hiszpanii, aby zyskać trochę rozgłosu.

Pływacy indyjscy również są bardzo zaniepokojeni, chociaż można mieć nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie do końca maja, kiedy zostaną ustalone ich kwalifikacje.

„Mamy nadzieję, że nasi pływacy będą mogli podróżować do Francji lub RPA, gdzie pod koniec maja zostaną osiągnięte dwa cele. W tej chwili podróż do Francji nie jest możliwa, ale do połowy maja sytuacja może się zmienić” – powiedział. Indyjskie Stowarzyszenie Pływackie.

Podczas gdy sztafeta Indii z supergwiazdami Hema Das i Dottie Chand nie osiągnęła celu w Polsce i nie została wpuszczona na pokład ich lotu, indyjska drużyna lekkoatletyczna znana z zabezpieczenia kompletu obiektów olimpijskich w maju i czerwcu na mniejszych imprezach europejskich będzie trzeba powtórzyć tworzenie map swoich tras. Chociaż mury zbliżają się i bardzo zbliżają do Indian atakujących Tokio, nawet w obliczu oszałamiającej tragedii w domu.

READ  Mecz tygodnia w piłce nożnej Struthers Wildcats vs. Poland Bulldogs High School 2023