Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twitter prosi teraz DZIESIĄTKI nowo zwolnionych pracowników o powrót do pracy nad nowymi produktami

Twitter prosi teraz DZIESIĄTKI nowo zwolnionych pracowników o powrót do pracy nad nowymi produktami

Po zwolnieniu prawie 50% pracowników Twittera w piątek po przejęciu Elona Muska o wartości 44 miliardów dolarów, mówi się, że firma ptasia dociera do dziesiątek pracowników, aby powrócić do pracy.

Według raportu autorstwa BloombergNiektórzy z tych, których poproszono o powrót, zostali przypadkowo zwolnieni.

Niektórym pokazano drzwi, zanim nowy zarząd zrozumiał, że ich praca może być konieczna do zbudowania nowych funkcji krótkiej platformy internetowej, której chciał Musk.

Po tym, jak połowa firmy została zwolniona w piątek, wybrana liczba byłych pracowników Twittera zostaje poproszona o powrót na swoje stanowiska – niektórzy podobno zostali zwolnieni przez pomyłkę

Musk powiedział wcześniej, że nie ma innego wyjścia, jak wymusić masowe zwolnienia, ponieważ firma traci setki milionów dolarów każdego roku i potrzebuje reformy finansowej.

Musk powiedział wcześniej, że nie ma innego wyjścia, jak wymusić masowe zwolnienia, ponieważ firma traci setki milionów dolarów każdego roku i potrzebuje reformy finansowej.

W ruchu, który był oczekiwany od tygodni, Twitter usunął w piątek prawie 3700 zadań e-mailowych. Kilku pracowników dowiedziało się, że ich stanowiska zostały rozwiązane po nagłym odcięciu dostępu do systemów firmowych, takich jak Slack i poczta elektroniczna.

W piątek wieczorem Musk napisał na Twitterze: „Niestety nie ma wyboru, gdy firma traci ponad 4 miliony dolarów dziennie”.

Napisał: „Wszystkim, którzy zostali zwolnieni, zaproponowano 3-miesięczne zakończenie służby, czyli o 50% więcej niż kwota wymagana przez prawo”.

Musk wcześniej zasugerował determinację w naprawie sytuacji finansowej firmy, co może wiązać się z masowymi zwolnieniami.

Firma nadal zatrudnia około 3700 pracowników. Musk zmusza resztę do szybkiej pracy nad opracowywaniem i wdrażaniem nowych funkcji.

Pojawiły się doniesienia o pracownikach śpiących w biurze – z czego znany jest sam Musk – w celu dotrzymania nowo nałożonych terminów.

Zmiany nadchodzą szybko i ciężko, a najbogatszy człowiek na świecie przejmuje stanowisko dyrektora generalnego Twittera.  Jego umowa kupna firmy za 44 miliardy dolarów została zamknięta pod koniec października.

Zmiany nadchodzą szybko i ciężko, a najbogatszy człowiek na świecie przejmuje stanowisko dyrektora generalnego Twittera. Jego umowa kupna firmy za 44 miliardy dolarów została zamknięta pod koniec października.

W weekend Twitter wprowadził nowy plan subskrypcji Twitter Blue, który oferuje znacznik wyboru każdemu użytkownikowi, który chce zapłacić więcej niż 8 USD miesięcznie.

Firma powiedziała – głównie za pośrednictwem osobistego konta Muska – że wkrótce wprowadzi dodatkowe nowe funkcje, w tym przecenione reklamy, możliwość publikowania dłuższych filmów oraz funkcję, która pozwala użytkownikom uzyskać priorytet w odpowiedziach, wzmiankach i wyszukiwaniach.

W niedzielę New York Times poinformował, że firma opóźni zmiany w programie niebieskiego czeku do wtorkowych wyborów śródokresowych.

Personel podobno zauważył, że każda nagła zmiana może zostać wykorzystana do siania spustoszenia na stronie w dniach poprzedzających wybory.

Według reportera Doliny Krzemowej, Caseya Newtona, pracownicy, którzy pozostali na kanale Twitter Slack po piątku w weekend, zostali poproszeni o podanie „nazwisk i uzasadnień” byłych pracowników, którzy mogą nadal być potencjalnymi pracownikami firmy.

Twitter jeszcze nie skomentował swojej decyzji o przywróceniu niektórych osób, które zostały porzucone w piątek.

Musk wprowadza poważną zmianę na Twitterze – chociaż tempo tej zmiany może być utrudnione przez jego decyzję o udostępnieniu połowy siły roboczej firmy

Musk wprowadza poważną zmianę na Twitterze – chociaż tempo tej zmiany może być utrudnione przez jego decyzję o udostępnieniu połowy siły roboczej firmy

W ostatnich dniach tweety Muska były połową historii z centrali Twittera, miliardera publicznie rozważającego sposoby zmiany produktu i kpiącego z niektórych jego wybitnych krytyków.

Po krytyce ze strony wybitnych postępowców, w tym przedstawicielki Nowego Jorku Alexandrii Ocasio-Cortez i aktora Marka Ruffalo, Musk napisał na Twitterze „gorący strzał”.

„Nie wszystko, co mówi AOC, jest w 100% dokładne”, napisał w odpowiedzi na opinię Ruffalo.

Dzień wcześniej Ruffalo napisał na Twitterze: „Elon. Proszę – z miłości do przyzwoitości – trzymaj się z dala od Twittera, daj klucze komuś wykonującemu tę rzeczywistą pracę i kontynuuj Teslę i SpaceX.

READ  Lider Wagnera Prigozhin popełnił „poważne błędy”

Niszczysz swoją wiarygodność. „To po prostu nie jest dobry wygląd”.

W sobotę dyrektor generalny Twittera Elon Musk odpowiedział Markowi Ruffalo na Twitterze, mówiąc aktorowi, aby nie wierzył we „wszystko, co mówi AOC”.

W sobotę dyrektor generalny Twittera Elon Musk odpowiedział Markowi Ruffalo na Twitterze, mówiąc aktorowi, aby nie wierzył we „wszystko, co mówi AOC”.

Również w weekend zalogował się założyciel Twittera Jack Dorsey, aby przeprosić obecnych i byłych pracowników Twittera.

Mówiąc o przejęciu Muska, które wcześniej wskazywał, że popiera, przeprosił za rozwój firmy „zbyt szybki” i powiedział, że pracownicy Twittera „zawsze znajdą sposób, bez względu na to, jak trudny może być ten moment”.

Współzałożyciel obrócił ponad 18 milionów akcji firmy z czasów Elona Muska w zamian za wypłatę. Jego akcje stanowią około 2,4 proc. akcji firmy.

Oznacza to, że będzie jednym z największych inwestorów Twittera w firmie, wnosząc około 1 miliarda dolarów do zakupu Muska za 44 miliardy dolarów.

Podczas sprawowania urzędu Musk niemal natychmiast rozwiązał zarząd Twittera po zakupie firmy, pozostawiając Dorseya jako jednego z niewielu interesariuszy powiązanych z byłym kierownictwem.

Dołączył do saudyjskiego księcia Al-Waleeda bin Talala i Qatar Investment Authority jako główni inwestorzy.

Dorsey spotkał się z reakcją na decyzję o opuszczeniu Twittera w 2021 r., aby pracować dla firmy płatniczej Block, znanej wcześniej jako Square. Po raz pierwszy był współzałożycielem firmy w 2006 roku, został zwolniony z najwyższego stanowiska w 2008 roku i powrócił w 2015 roku. Aplikacja stała się publicznie dostępna w 2015 roku.

O nieszczęśniku mówił w kolejnym tweecie: „Jestem wdzięczny wszystkim, którzy pracowali nad Twitterem i pokochali go. Nie spodziewam się, że w tej chwili będzie to odwzajemnione… albo nigdy… i rozumiem.

W zeznaniach sądowych ujawniono, że Dorsey skontaktował się z Muskiem i omówił kierunek działania firmy.

Potrzebna jest nowa platforma. To nie może być firma. Dlatego odszedłem, napisał Musk.

READ  – Wygraliście, trzymajcie się – powiedział Kinzinger, szlochając do policji kapitolu na przesłuchaniu komisji ds. zamieszek.

Zapytany przez Muska, jak powinien wyglądać nowy model, Dorsey odpowiedział, że Twitter „nigdy nie powinien być firmą” i że jest to „grzech pierworodny”.

„Myślę, że warto spróbować skierować Twittera w lepszym kierunku i zrobić coś nowego i zdecentralizowanego” – powiedział.

„Elon to jedyne rozwiązanie, któremu mogę zaufać” – powiedział Dorsey w tweecie w kwietniu 2022 roku. „Ufam jego misji szerzenia światła świadomości”.