Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twitter może „zredukować siłę roboczą o połowę”, ponieważ główny inwestor poprze redukcje zatrudnienia |  Świergot

Twitter może „zredukować siłę roboczą o połowę”, ponieważ główny inwestor poprze redukcje zatrudnienia | Świergot

Wiodący inwestor na Twitterze poparł zwolnienia w firmie, wśród doniesień, że nowy właściciel Elon Musk Mogłoby to wyciąć około połowy 7500-osobowej siły roboczej.

„Lepsza siła robocza miałaby więcej sensu” – powiedział Changpeng Zhao, dyrektor generalny i założyciel Binance, na platformie mediów społecznościowych. Giełda kryptowalut zainwestowała 500 milionów dolarów (441 milionów funtów) na Twitterze w ramach przejęcia 44 miliardów dolarów Muska, które Ukończono w zeszłym tygodniu Po tym nastąpił szereg zmian i reform zaproponowanych firmie od tego czasu.

Według najnowszych doniesień, w nocy w Verge i Bloomberg, Musk planuje zlikwidować około 3800 miejsc pracy, a dotknięci pracownicy firmy z San Francisco zostali powiadomieni już w piątek.

Zhao powiedział w czwartek, przed opublikowaniem raportów Verge i Bloomberg, że Świergot Wprowadzanie nowych funkcji w ramach poprzedniego właściciela było bardzo powolne.

„Czuję, że Twitter, ponieważ ma 7500 osób, liczba nowych funkcji, które zostały wprowadzone, jest bardzo powolna” – powiedział Zhao. Stały użytkownik platformy Z 7,2 milionami obserwujących.

Zhao, przemawiając na dorocznym Szczycie Sieciowym w Lizbonie w Portugalii, dodał, że szybkość, z jaką platforma zajmuje się takimi kwestiami, jak konta spamowe – obawy Muska – jest również bardzo powolna.

Changpeng Zhao, współzałożyciel i dyrektor generalny Binance. Zdjęcie: Piaras Ó Mídheach / Sportsfile na Web Summit / Getty Images

“Bardzo proste rzeczy [haven’t] Naprawdę został wdrożony bardzo szybko, biorąc pod uwagę dużą liczbę pracowników”, powiedział, wskazując na funkcje takie jak przycisk edycji, który jest obecnie testowany wśród subskrybentów usługi premium Twitter Blue w USA. „Więc szczuplejsza kadra miałaby większy sens ”.

Jednak Zhao powiedział, że „nie wie na pewno”, jakie są plany Muska w zakresie redukcji zatrudnienia, ale jest przekonany, że „zrobi słuszną rzecz dla organizacji”.

Zhao powiedział, że zdecydował się zainwestować w Twittera, mimo że nie spotkał się osobiście z Muskiem z powodu pandemii Covid.

READ  Odcięty ludzki penis został znaleziony na parkingu stacji benzynowej w Alabamie

„Na pewno ufam mu, jeśli chodzi o jego reputację. Jest silnym przedsiębiorcą” – powiedział Zhao, dodając, że pracuje z wieloma ludźmi, których nigdy wcześniej nie spotkał.

Skontaktowano się z Twitterem w celu skomentowania.