Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twarde paznokcie żelowe: wszystko, co musisz wiedzieć

Twarde paznokcie żelowe: wszystko, co musisz wiedzieć

Aby uniknąć nieporozumień: żel twardy, żel budujący i żel modelujący to te same synonimy! Dla kontekstu: rozważmy wiele pseudonimów tradycyjnego lakieru do paznokci — szelak, lakier i emalie, żeby wymienić tylko kilka.

Teraz dodajemy trochę zamieszania Z powrotem W miksie: Żele twarde różnią się od żeli hybrydowych. Nazywany również polygelem lub gumowym żelem, hybryda wygląda, a nawet działa jak stały żel. Formuła, która jest zwykle nakładana w wyciskanej tubie, jest podobnie gęsta jak twardy żel – ale bardziej przypomina pastel niż żywicę – i jest wystarczająco mocna, aby również tworzyć przedłużenia paznokci. Jedną z zalet żelu hybrydowego w porównaniu z żelem stałym jest jego względna łatwość użycia; Podczas gdy żele stałe mogą być płynne, żele hybrydowe pozostają na miejscu, dopóki nie zostaną celowo poruszone. Chociaż może to ułatwić aplikację, żele hybrydowe nie mogą w rezultacie samopoziomować się, podczas gdy twarde żele mogą.

Czym różni się twardy żel od miękkiego żelu?

To, co większość ludzi potocznie określa jako „manicure żelowy”, obejmuje lakier hybrydowy, znany również jako miękki żel lub żel do namaczania. Nie mylić ze stałym żelem, lakier hybrydowy jest popularny od lat 90. XX wieku, kiedy został wprowadzony jako pozbawiona odprysków, osadzająca kolor alternatywa dla tradycyjnego lakieru do paznokci. „Osiągnięciem było i nadal jest to, że kolor utrzymywał się dłużej niż lakier do paznokci” — mówi Suzie.

Chociaż żel do polerowania jest świetny sam w sobie, brakuje mu solidności twardego żelu; Twardość potrzebna do wydłużenia i wyrzeźbienia przedłużonych paznokci. Według Ornelas, „Twarde żele są używane do wzmocnienia i struktury”, podczas gdy „żele do polerowania służą tylko do koloru i sztuki”, mówi, „i trochę Energia.”

Chociaż lakier hybrydowy i twardy żel z pewnością służą innym celom, mogą się pięknie uzupełniać. Wielu profesjonalistów maluje lakier hybrydowy na twardej żelowej bazie jako sposób na dodanie koloru. Lakier hybrydowy Unlinke, który występuje w każdym możliwym kolorze, stałe żele są często ograniczone do neutralnych kolorów, takich jak biały, przezroczysty i różowy.

READ  Johnny, obsada: Dawid Ogrodnik gra Jana Kaczkowskiego

Zarówno twardy żel, jak i lakier hybrydowy po nałożeniu wymagają czasu pod lampą do paznokci. Lampy do paznokci emitują światło UV lub LED, które zamienia lepkie płyny w błyszczące ciała stałe. Według Dobosa światło katalizuje „reakcję chemiczną zwaną polimeryzacją”. Podczas procesu polimeryzacji „małe cząsteczki, monomery lub oligomery łączą się, tworząc długie łańcuchy lub trójwymiarowe sieci”.

W tych trójwymiarowych sieciach łańcuchy molekularne są połączone w określone konformacje. „Jak i gdzie się wiążą, zależy od typów cząsteczek, które są ze sobą zmieszane”, mówi Dubos. „Im więcej wiązań między łańcuchami w trójwymiarowych sieciach, tym większa sztywność otrzymanego polimeru”.

Polimery w żelach stałych są znacznie bardziej zwarte niż te w żelach do polerowania, co wyjaśnia względną wytrzymałość każdego produktu. A ciasno tkana struktura polimeru, która zawiera twardy żel, sprawia, że ​​jest odporny na rozmazywanie. Z drugiej strony lakier hybrydowy jest bardziej porowaty, co wyjaśnia, dlaczego złamana biel i jasny róż mają tendencję do wyglądania obskurnie po zużyciu.

Czym są twarde stawy żelowe?

Według Ornelasa twarde przedłużanie żelowe tworzy się na jeden lub dwa sposoby: za pomocą tipsów lub form. Końcówki do paznokci to wstępnie uformowane plastikowe przedłużenia, które mogą działać jak kości, by tak rzec, dla pełnego wdzięku wyglądu mani. Po przygotowaniu naturalnego paznokcia końcówki są przyklejane do górnej krawędzi, czyli wolnej krawędzi, gdzie są przycinane na żądaną długość. Po zabezpieczeniu końcówek można je pokryć stałym żelem (lub innym produktem strukturalnym, np proszek do zanurzania).