Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twarde liczby: Big Tech uderza w Talibów, entuzjazm Polaków wobec LGBTQ, Alabama z łóżek na OIOM-ie, australijski rekord COVID

Naród afgański nie oprze się talibom. Właściwie to właśnie robią teraz niektórzy z nich.

Około 200 osób wyszło w czwartek na ulice Kabulu, aby zaprotestować przeciwko nowym władcom kraju, zanim się pojawili
rozproszył się gwałtownie przez talibskich idiotów. Podobne masowe wiece odbywały się w Choście, gdzie ogłoszono godzinę policyjną, oraz w Asadabadzie, gdzie bojownicy talibscy zabili kilku protestujących za wymachiwanie zakazaną afgańską flagą narodową. Jeśli demonstracje nasilają się, krwawe stłumienie jest prawie gwarantowane, biorąc pod uwagę długą historię grupy, która nie okazuje litości tym, którzy kwestionują ich rządy.

Durrani uważa, że ​​wkrótce pojawi się więcej: „Zwykła zmiana kilku mężczyzn w Kabulu tego nie usprawiedliwia […] Że musimy zmienić dla nich nasz styl życia”.

Talibowie są w pełni odpowiedzialni. Może militarnie, ale nie jako funkcjonujący rząd. W końcu większość z nich wie tylko, jak walczyć.

Talibowie wyraźnie wiedzieli, jak wygrać wojnę, ale walczą, aby nauczyć się rządzenia, a zwłaszcza jak za to wszystko zapłacić. Jeśli nie będą w stanie pokazać narodowi afgańskiemu, że naprawdę sprawują kontrolę, podważy to ich legitymację w oczach ludności i przynajmniej niektórych krajów, z którymi chcą mieć do czynienia (oczywiście nie większości demokracji).

Aby rządzić krajem, potrzebny jest plan, a Durrani mówi, że po prostu go nie mają: „Wojscy nie mogą zajmować się polityką publiczną”.

Kabul reprezentuje cały Afganistan. nie, nie tak. A jeśli sytuacja w stolicy gwałtownie się pogarsza, prawdopodobnie będzie znacznie gorzej w innych częściach kraju, gdzie talibowie mogliby być bardziej ośmieleni, ponieważ nie są tak ściśle obserwowani jak w Kabulu.

Na przykład system upiera się, że dziewczyny już to zrobiły
Wrócił do szkół publicznych w HeracieAle Durrani twierdzi, że prywatne szkoły pozostają zamknięte, ponieważ uczennice boją się talibów, a większość kobiet zostaje w domu. System próbuje umieścić wyświetlacz moderacjiJednak w tym samym czasie aktywiści biją na alarm w związku z przejściem od drzwi do drzwi talibów przesłuchanie i zastraszanie Kobiety w miejscach takich jak Kandahar.

READ  Fitch podnosi prognozę wzrostu polskiego PKB na 2021 r. do 5,7% - Pierwsze wiadomości

Gdy cudzoziemcy odejdą, Durrani oczekuje, że talibowie pokażą swoją prawdziwą twarz: „Będą egzekwować swoje prawo […] Będą monitorować ludzi i kontrolować ich – od tego, co ubierają, po to, co jedzą, w co się ubierają, czego słuchają, jak kierują swoim życiem.

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że talibowie tak szybko przejęli władzę, ponieważ armia afgańska nie chciała walczyć. To nie jest dokładne. Jest mnóstwo dowodów (patrz TutajI Tutaj, I Tutaj), pokazując, że pomimo wydania przez Stany Zjednoczone 83 miliardów dolarów na wyposażenie i szkolenie ich przez 20 lat, armia afgańska nie może się równać z twardogłowymi talibami w walce bez wsparcia USA.

Biden wciąż tego chce
Wydawanie części winy pokonać talibów. Ale nie zrobił Posłuchaj CIA. Co więcej, chociaż wielu afgańskich przywódców poddało się talibom bez oddania strzału, kilku prawdopodobnie zrobiło to, aby uniknąć krwawej łaźni, ponieważ talibowie mieli przewagę liczebną, przewagę liczebną i umiejętności.

Dla Duraniego to nie czas na obrażanie armii afgańskiej, bez względu na to, jak skorumpowani są jej przywódcy polityczni, ponieważ
ona była gotowy do walki.

Obejrzyj jej odpowiedź na Bidena poniżej i czekaj na więcej klipów z wywiadu.


Afgański aktywista mówi Bidenowi: „Nie obwiniaj armii afgańskiej za pokonanie talibów” Świat GZERO z Ianem Bremerem

youtube