Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Turecki Kyalab zdobywa 10. tytuł mistrza Europy w zapasach grecko-rzymskich

Turecki Reza Kayalab po raz dziesiąty wywalczył tytuł mistrza Europy po pokonaniu Gruzina Iacobiego Kagayi 3-1 w finale grecko-rumuńskim 130 kg w sobotę.

Kayalab, lat 31, pokonał Kajayę w Warszawie ze złotym medalem.


Reza Kayalab świętuje zdobycie po raz dziesiąty Mistrzostw Europy w kategorii 130 kg, Warszawa, Polska, 24 kwietnia 2021 r. (Zdjęcie DHA)

Kayalp powiedział, że jest zdeterminowany, aby zdobyć swój pierwszy złoty medal olimpijski w Tokio. Droga do sukcesu olimpijskiego rozpoczęła się od brązowego medalu w Londynie w 2012 roku. Po nim nastąpił srebrny medal w Rio 2016. Turniej olimpijski to wszystko, co pozostało ambitnemu zapaśnikowi, który może pochwalić się również dwoma głównymi tytułami na Igrzyskach Śródziemnomorskich. W najgorszym przypadku Kayalabe zdobył dwa srebrne miejsca na Mistrzostwach Świata, a także brąz i jedno srebro na Mistrzostwach Europy.

Turecki sportowiec wcześniej zdobywał europejskie tytuły w 2010 roku, a także co roku w latach 2012-2019.

Brał także udział w dwóch turniejach olimpijskich, zdobywając brązowy medal na igrzyskach w Londynie w 2012 r. I srebrny medal w Rio 2016.


Reza Kayalab i delegacja turecka świętują po zdobyciu po raz dziesiąty tytułu europejskiego, Warszawa, Polska, 24 kwietnia 2021 r. (Zdjęcie AA)
Reza Kayalab i delegacja turecka świętują po zdobyciu po raz dziesiąty tytułu europejskiego, Warszawa, Polska, 24 kwietnia 2021 r. (Zdjęcie AA)

Mehmet Muharram Kasapoglu, turecki minister ds. Młodzieży i sportu, zamieścił na Twitterze wiadomość, w której gratuluje czterokrotnemu mistrzowi świata zdobycia dziesiątego tytułu mistrza Europy.

Również w sobotę Turczyk Yunus Emre Bashar wywalczył srebrny medal, przegrywając 8: 0 z Węgrem Tamasem Lorenczem w finale 77-kilogramowych męskich zapasów grecko-rzymskich w Warszawie. Wcześniej turecki zapaśnik Akram Ozturk również został odznaczony srebrnym medalem w mistrzostwach.

Mistrzostwa Europy w zapasach 2021 zakończą się w niedzielę.

READ  Barcelona stawia Pierre-Emericka Aubameyanga z Chelsea na szczycie bramki nr 9. Roberto Firmino z Liverpoolu jest na krótkiej liście | Aktualności Centrum Transportu