Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Turcja była nękana przez największe w historii rozprzestrzenianie się „płynu morskiego”, ze śluzem zderzającym się z wybrzeżem Morza Marmara | wiadomości ze świata

Gruba warstwa „śluzu morskiego” uważana za największą w historii uderzyła w tureckie wybrzeże, zagrażając życiu morskiemu i rybołówstwu.

Guma morska to lepka warstwa szarego szlamu, która tworzy się, gdy glony zostają przytłoczone składnikami odżywczymi w wyniku upałów i zanieczyszczenia wody.

Po raz pierwszy znaleziono go w indyk W 2007 roku odkryto go również na pobliskim Morzu Egejskim Grecja.

Uważa się, że niedawna epidemia w Turcji na wybrzeżu Morza Marmara jest największa w historii i powoduje chaos w lokalnych społecznościach.

obrazek:
Zdjęcia podwodne pokazują, jak powstaje „śluz”

Badania pokazują, że szlam rozciąga się na głębokość 30 metrów, grożąc zatruciem małży, krabów i innych skorupiaków.

Eksperci obwiniają zanieczyszczenie pochodzące z odpadów domowych, sąsiedniego Morza Czarnego i Dunaju, a także wyższe niż normalne temperatury wody spowodowane zmianami klimatu.

Lokalny reżyser Tahsin Gilan kręci film dokumentalny o śluzie morskim.

Słuchaj i śledź ClimateCast spotifyA Podcast Apple, lub Głośnik

„Trudna sytuacja na Morzu Marmara jest wynikiem tego, co zrobili ludzie. To wynik odpadów domowych i zanieczyszczenia” – powiedział.

„Jedyne, co możesz zrobić, to nie wyrzucać śmieci do morza. Myślę, że natura na to nie zasługuje”.

Promy i inne łodzie płynące po Morzu Marmara, które biegnie między Bosforem a Morzem Egejskim, muszą poruszać się po szarym szlamie.

& # 39;  smarkacz & # 39;  Wpływa na Morze Marmara w Turcji
obrazek:
Śluz zalewa południowy port Stambułu

Wybrzeże na południe od Stambułu jest gęsto zaludnione i jest domem dla wielu zakładów przemysłowych, które również zostały zniszczone.

Turecki minister środowiska Murat Kurum przyznał się do problemu i wysłał zespół 300 osób, aby ocenić szkody.

Ale przywódcy opozycji twierdzą… Prezydent Recep Erdogan Nie traktowanie sprawy wystarczająco poważnie i nakłanianie go do wyrażenia zgody Porozumienie klimatyczne z Paryża aby ułatwić zmiany.