Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tucsonan Bryanna Coté jest najlepszym graczem w finałach PWBA Tour Championship

Informacje dostarczone przez Zawodowe Stowarzyszenie Bowlingu Kobiet.

Briana Coty Tucson rozegrała średnio ponad 243 mecze w ostatnich ośmiu meczach rozegranych w sobotę w turnieju Professional Women Bowling Association Tour Championship w 2021 roku, aby zdobyć pierwsze miejsce w niedzielnych finałach drabinek.

Transmisja na żywo CBS Sports Network rozpocznie się o godzinie 14.00, ponieważ Coté chce zdobyć swój pierwszy duży turniej, nagrodę główną w wysokości 50 000 $ i nagrodę dla gracza roku PWBA w 2021 roku.

35-letnia prawa ręka ustanowiła rekord meczu 16-8, zdobywając czołowe miejsce z łączną liczbą 6095, wliczając w to dodatkowe szpilki za każde zwycięstwo.

Wcześniej dołączy do niej w dół drabiny Shannon Bluhusky Dayton, Ohio (6026), Łotwa Diana Zawgałowa (5853), Stephanie Zavala Downey, CA (5768) i Shannon O’Keefe Shiloh, Illinois (5763).

Briana Coty, absolwentka Canyon del Oro, wymienia swoje ośrodki rodzinne jako Fiesta Lanes i Golden Pin Lanes z Tucson

Tour Championship to ostatnia i trzecia duża impreza sezonu 2021 PWBA Tour. To również oznaczało zakończenie serii PWBA Fall Classic, która obejmowała PWBA Reno Classic i PWBA Pepsi Classic.

Coté był pierwszym kwalifikatorem do turnieju Tour-play, w którym wykorzystano łączne wyniki z kwalifikacji z Reno Classic i Pepsi Classic (24 mecze), aby określić 24 sportowców awansujących do turnieju głównego pod koniec sezonu.

Pinfall spadł na początku Tour Championship, ale nowy start nie spowolnił okrążenia Coté w tym tygodniu na National Bowling Court. Zajęła drugie miejsce po pierwszych dwóch blokach piątkowego meczu ćwierćfinałowego, aw pierwszych pięciu sobotnich meczach średnio przekroczyła 257 punktów, aby objąć prowadzenie na torze o długości 40 stóp.

„Dziś rano byłam naprawdę zdenerwowana”, powiedziała Coty, która wygrała swój drugi tytuł PWBA Tour na początku tego sezonu podczas PWBA ITRC Classic. „Nadal mam osiem meczów do rozegrania i wszystko może się zdarzyć w ośmiu meczach, zwłaszcza przy rosnących wynikach. Chciałem dobrze strzelać, widzieć jasne podanie z reakcją piłki i korzystać z wielkich gier. Zwykle trafiasz para lub dwie. W dużych grach byłem wdzięczny, że miałem więcej, ponieważ reakcja piłki była świetna, a moja piłka naprawdę dobrze przeszła przez kręgle.

READ  Poland Township ponownie zastanawia się nad funduszami ARP | Wiadomości, sport, praca

Coty zajął drugie miejsce za Zavalą we wtorek w Renault Classic i dziewiąte miejsce w Pepsi Classic w czwartek.

Jej występy w tym tygodniu w NBS, wraz z konsekwentnymi występami przez cały sezon 2021, prowadzą Coté na szczyt listy długich punktów sezonu, która określa nagrody PWBA Player of the Year i PWBA Rookie of the Year. Jesień Classic Series 8 rozpoczęła się na liście punktów.

Zavala, trzykrotna zwycięzca tegorocznej trasy PWBA Tour, zasłużyła na pierwsze miejsce na początku tygodnia w Pepsi Classic.

Coty po raz szósty pojawi się w tytułowej roli w tym sezonie w niedzielę i po raz pierwszy w karierze zdobędzie nagrodę posezonową, wygrywając mecz o tytuł.

Jest również możliwe, że Coty wygra nagrodę przed oddaniem strzału w niedzielę, jeśli O’Keefe przegra otwierającego w drabince z Zavalą.

O’Keefe, dwukrotna Zawodniczka Roku PWBA, mogła zdobyć nagrodę trzeci sezon z rzędu, gdyby zajęła czwarte lub wyższe miejsce, a Coté zajął drugie miejsce.

Cały dodatkowy hałas wokół wyścigu Gracza Roku, presja Grand Championship, światła telewizyjne i wielka wypłata to rzeczy, o których Coty zamierza zapomnieć.

„Nie potrafię myśleć o wszystkich czynnikach zewnętrznych”, powiedział Coty. „Jeśli pozwolę mojemu umysłowi się tam dostać, moje ciało nie będzie wiedziało, co robić. Mój mózg musi skupić się na zadaniu, a wszystko inne ułoży się na swoim miejscu, jeśli to zrobię.”

Kiedy Coty zapewniła sobie miejsce na szczycie tabeli, Zavala odwróciła tabelę liderów do góry nogami.

Zavala rozpoczął turniej z pięcioma kolejnymi otwartymi ramkami w drodze do 96 meczów, ale do końca bloku otwierającego osiągnął średnią 229, aby zakończyć pierwszą rundę na 16. miejscu.

READ  Czarnoskóry Amerykanin opowiada swoją historię gry w koszykówkę w Polsce

W piątek spadła na 20. miejsce po drugiej rundzie ośmiu meczów, ale pamiętny powrót w sobotę dał jej szósty występ w roli mistrza w tym roku.

Zavala rozpoczął ostatnią rundę rundy 338 w sobotę poza limitem, ale średnio przekroczył 251 i skoczył 7-1, aby zrobić mało prawdopodobną passę. Wyrzuciła 286, 266, 269, 252, 231, 227, 265 i 217.

25-letnia praworęczna weszła w sobotę na środkową rundę na piątej pozycji, ale wyprzedziła Polkę Darię Pająk o zaledwie cztery piny.

Zavala wygrała 217-205, wyrzucając trzy uderzenia do ostatniej klatki i awansowała na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Pająk zajął szóste miejsce z łączną liczbą 5722.

Zavala po raz drugi z rzędu wystąpi w dużym turnieju po tym, jak zajęła czwarte miejsce na US Women’s Open w sierpniu.

Pluhowsky ma nadzieję na swój drugi ważny tytuł na 78-pasmowym miejscu. Wygrała swój jedyny tytuł PWBA Tour na Kongresie Bowling Queens w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku. Wystąpiła również na tegorocznym US Women’s Open, gdzie zajęła trzecie miejsce.

Zavjalova jest jedynym sportowcem, który zakwalifikował się do tytułowej roli w każdym większym turnieju w tym sezonie.

Zdobyła piąte miejsce na finałach USBC Queens, które odbyły się w maju w NBS, oraz na US Women’s Open. Szuka swojego trzeciego głównego tytułu (2013 i 2017 Queens) i piątego tytułu PWBA Tour.

O’Keefe jest posiadaczem tytułu Tour Championship i jedynym graczem, który dwukrotnie wygrał to wydarzenie (2017 i 2019). Wygrała inauguracyjny PWBA Bowlers Journal Classic sezonu w styczniu i szuka swojego czwartego głównego mistrzostwa i 15. tytułu w PWBA Tour.

O’Keefe wygrał 2018 NBS Queen’s Championship, pokonując Coty’ego w meczu o tytuł, 221-189.