entertainment

Trzynasty dziwny targ i festiwal drutu holograficznego to nowa siedziba i pierwsza fala gości

Hiszpania dziwny rynekmiędzynarodowa animacja, gry wideo, rynek nowych mediów i Święto drutu 3DMiędzynarodowy Festiwal Animacji ujawnił szczegóły dotyczące treści i formatu swojej trzynastej edycji, która odbędzie się od 24 września do 3 października. Jury 3D Wire Fest składać się będzie z czterech międzynarodowych profesjonalistów z Polski, Portugalii, Francji i Hiszpanii. Program 2021 będzie realizowany w 100% osobiście, z wybranymi grupami projekcyjnymi dostępnymi online.

Wydarzenie będzie miało nową siedzibę w 2021 roku, La Cárcel_Segovia Centrum kreatywności. Centrum tego wydarzenia kulturalnego będzie stanowić stare więzienie hrabstwa Segovia. Zrehabilitowana, multidyscyplinarna przestrzeń poświęcona promowaniu twórczości artystycznej i promowaniu przemysłów kreatywnych. Pokój Julio Michela z Ex.presa 2, celami i patiami będzie zawierał wszystkie zajęcia i pokazy.

Leopoldo El Del Bar, Diego Boral

Przygotowywany jest program pouczających sesji na temat najnowszych projektów animacji w produkcji na poziomie krajowym i międzynarodowym:

Dyrektor Jose Luis Usha Będzie w Segowii z Graham Gallagher (reżyser animacji i szef postaci), aby opowiedzieć o całym procesie twórczym za My Little Pony: nowe pokolenie I jak zespół zaadaptował popularne gry z „My Little Pony”, popularnego tytułu IP, w animowany film fabularny. Ta międzynarodowa koprodukcja Hasbro, Entertainment One i Boulder Media ma premierę w serwisie Netflix 24 września. Gallagher ma również imponujące doświadczenie zawodowe jako animator, którego filmografia obejmuje tytuły nagrodzone Oscarem, takie jak animowany film fabularny. Tarzan lub powaga Napisane przez Alfonso Cuaróna, a także przebojowe filmy, takie jak Strażnicy Galaktyki, Księga Dżungli I Paddington.

Kolejnym gościem specjalnym będzie Izabela Janbu, współzałożyciel Evergel, to ambitne studio gier wideo działające z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, specjalizujące się w cyfrowych kolekcjonerskich grach karcianych, m.in Herezja Horusa: Legiony, Oparte na młot miłości 40000 Uniwersum warsztatu gier. Tallos opowie o związku między grami strategicznymi a grami wideo, a dokładniej o tym, jak przejść z IP gry planszowej na grę wideo.

READ  Dlaczego nie ma czarownic (czy Ciri będzie jedną?)

Wreszcie kierownik Diego Boral Premiera długo oczekiwanego filmu krótkometrażowego Leopoldo Bar, zdobywca nagrody Movistar + Short Film Project Award od jedenastej edycji. Porral, który był nominowany do nagrody Goya za swoją poprzednią pracę Dzień w parkuDołączy do niego producent i scenarzysta Joaquin Jarralda I Guadalupe Arensburg, dyrektor Movistar + Short Films, na to pierwsze ekskluzywne wydarzenie w Segowii.

Jury 3D Wire Fest 2021, LR: Alexis Laffaille, Katarzyna Gromadzka, Andrea Basílio, José Luis Ucha

Jury 3D Wire Fest 2021, LR: Alexis Laffaille, Katarzyna Gromadzka, Andrea Basílio, José Luis Ucha

3D Wire Fest 2021 będzie miało międzynarodowe jury z Polski, Portugalii, Francji i Hiszpanii; Czterech najlepszych profesjonalistów w branży animacji:

Katarzyna Gromadzka (Polska) Producent Wykonawczy (Dzieci odwagi, klasztor. Matthias Zerzo, nominowany do nagrody Emmy Kids 2019) i współzałożyciel Momakin. Ponadto jest Koordynatorem Polskich Projektów Jakościowych, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Filmowców (SFP) oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Animacji (SPPA). Z doświadczeniem w produkcji filmowej i telewizyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej, Katarzyna pracowała jako Dyrektor Produkcji Festiwali Filmowych (CAMERIMAGE, Festiwal Filmowy SE-MA-FOR) oraz jest współzałożycielką ANIMARKT Stop Motion Forum, międzynarodowego wydarzenie dedykowane wyłącznie profesjonalistom zajmującym się animacją poklatkową.

Andrea Basilio (Portugalia) od 2015 roku pełni funkcję kierownika Departamentu Dzieci i Młodzieży RTP (Publicznego Radia i Telewizji Portugalii). W tej roli koordynuje akwizycje, programowanie, prace zlecone i projekty wewnętrzne dla przedszkoli, dzieci i młodzieży publiczność dla przestrzeni ZIG ZAG dla RTP. W swoim doświadczeniu zawodowym opracowała również seriale animowane dla różnych firm produkcyjnych.

Alexis Lavell (Francja) rozpoczął karierę w świecie dziennikarstwa, zanim zwrócił się do animacji. Jego przybycie jako producent do paryskiego studia animacji Kawanimation zapoczątkowało opracowywanie projektów, które stały się udanymi serialami internetowymi i filmami krótkometrażowymi, takimi jak Musisz! , wygrała I dobre wędkowanie (Wyróżnienie specjalne dla najlepszego serialu telewizyjnego na festiwalu Annecy 2011). Te humorystyczne i zabawne projekty stanowią przykład redakcyjnego podejścia Kawa i są częścią nowej generacji treści audiowizualnych.

READ  Polska partia rządząca traci większość w wyniku kłótni o ustawę medialną

gość specjalny Osza (Hiszpania) Jury kończy się. Pochodzący z Kadyksu Ucha ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży animacji, tworząc, rozwijając, pisząc, reżyserując i produkując ponad 900 odcinków 20 ukończonych projektów. Współpracując ze studiami i artystami na całym świecie, wyreżyserował takie seriale, jak Bernarda (Najlepsza animacja na Anima Mundi 2004 i finalistka Best TV Series Annecy 2005), Sekretne życie frajerów (Najlepszy serial dla dzieci Guri, Mipcom 2009), psy (Najlepsza seria Jury dla dzieci, Mipcom 2010) oraz najeźdźcy. W tym roku, My Little Pony: nowe pokolenie To jego pierwszy film fabularny (dla Hasbro/eOne/Boulder Media).

Trzynasta edycja Weird Market i 3D Wire Fest odbędzie się w całości na miejscu, ale z ograniczoną wydajnością z powodu obecnej sytuacji epidemicznej. Organizatorzy ściśle wdrożą plan działań prewencyjnych i kontrolnych, aby Junta de Castilla y León stawiła czoła kryzysowi zdrowotnemu wywołanemu przez COVID-19. Wszystkie czynności będą pod kontrolą, używanie masek, mycie i dezynfekcja rąk, a także dystans społeczny.

Tylko poprzedni format hybrydowy pozostanie w możliwości przeglądania katalogu filmów krótkometrażowych, międzynarodowych filmów krótkometrażowych, międzynarodowych teledysków i wszystkich krajowych utworów online. Od 27 września do 10 października programiści, dystrybutorzy i nabywcy filmów krótkometrażowych będą mogli oglądać prace za pośrednictwem cyfrowej platformy Festhome.tv; Kabiny przesiewowe będą również dostępne dla profesjonalistów, którzy przybędą 1 i 2 października.

Ze względu na ograniczenia pojemności liczba kredytów w edycji Weird Market będzie bardzo ograniczona. Akredytacja rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 6 września. Jeśli chodzi o pokazy 3D Wire Fest, będą one, podobnie jak w zeszłym roku, bezpłatne, a nawet osiągną pełną pojemność.

weirdmarket.es | 3dwire.es

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment