Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trzy krokodyle ratują bezdomnego psa, który wpada do rzeki pełnej niebezpieczeństw

Trzy krokodyle ratują bezdomnego psa, który wpada do rzeki pełnej niebezpieczeństw

Wyraźnym przykładem współczucia między gatunkami jest grupa krokodyli prowadzących psa w bezpieczne miejsce po tym, jak wpadł on do niebezpiecznej rzeki.

Pies, uważany za bezdomnego, był ścigany przez stado innych dzikich psów, kiedy wskoczył do rzeki Savertree w Indiach, aby uniknąć niebezpieczeństwa, a przynajmniej tak mu się wydawało.

Ale rzeka była pełna lokalnych krokodyli, a trzy z nich pływały w pobliżu bezpańskich krokodyli.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez naukowców w czasopiśmie Journal of Threatening Taxa, to miał być koniec dla bezbronnego szczeniaka, ponieważ krokodyle były „w zasięgu ataku”.

Wygląda jednak na to, że krokodyle sprowadziły psa z powrotem na plażę.

„Te krokodyle dotykały psa nosem i zachęcały go do większego ruchu, aby bezpiecznie wspiąć się na brzeg i ostatecznie uciec” – napisali badacze.

„Rabusie byli w zasięgu ataku i mogli z łatwością zjeść psa, ale żaden z nich nie zaatakował i zamiast tego zdecydował się zepchnąć go w stronę brzegu, co oznaczało, że nie było w nim głodu”.

Naukowcy twierdzą, że krokodyle były „posłuszne”. Według Wildlife Institute of India dorosłe samce aligatorów mogą osiągać 5 metrów długości i ważyć do 500 kilogramów.

Naukowcy uważają, że może to być oznaką empatii emocjonalnej

(Ukarsha Chavan/CBS)

Naukowcy stwierdzili, że ich zdaniem uratowanie szczenięcia może świadczyć o inteligencji emocjonalnej krokodyli.

„Opisany tutaj dziwny przypadek psa uratowanego przez grupę krokodyli wydaje się bardziej wynikać ze współczucia niż zachowania altruistycznego” – stwierdzili naukowcy.

Oprócz oczywistego sojuszu złodziei z bezpańskimi psami naukowcy odkryli inną obsesję zdrowotną, którą wydają się mieć krokodyle: nagietki.

Krokodyle często widuje się pływające lub odpoczywające w amarantusach i często utrzymują „fizyczny kontakt” z żółtymi kwiatami, które, jak zauważają naukowcy, zawierają związki mogące chronić skórę przed grzybami i bakteriami.

READ  Kryzys na Ukrainie: czołgi i transportery opancerzone pod Donieckiem - świadek Reutera | wiadomości ze świata

Rzeka Savitri jest zanieczyszczona ściekami i innymi szkodliwymi składnikami, więc może to być powód, dla którego chcą mieć kontakt z płatkami.