Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trzęsienie ziemi w Szkocji: trzęsienie ziemi o sile 2,5 stopnia wstrząsa domami w pobliżu Edynburga

Trzęsienie ziemi o sile 2,5 stopnia nawiedziło Midlothian dziś rano, powodując wstrząsy domów.

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło ten obszar, odczuli mieszkańcy Pennewick około godziny 11.05 rano (poniedziałek, 26 lipca).

Miejscowi zalali Grupa społeczności na Facebooku Donieść o nieznanej eksplozji, która wydaje się mieć „wstrząsane domy”. Ludzie zgłaszali również „drżenie gruntu” w Loanhead i innych obszarach Midlothian , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,.

British Geological Survey ma obecnie trzęsienie ziemi dla obszaru zarejestrowanego na swoim terytorium stronie internetowej Z siłą 2,5 i głębokością 5 km.

Według sondażu trzęsienie ziemi o sile 2,5 stopnia „zwykle nie jest odczuwane przez ludzi, ale można je zarejestrować za pomocą sejsmografu”.

Volcano Discovery również brało udział w raportach Trzęsienie ziemi „14 km na południe od Edynburga” i napisał, że „status tego zdarzenia jest niepewny, ale otrzymane raporty użytkowników i typowe wzorce użytkowania terenu sejsmicznego wskazują, że trzęsienie ziemi lub inne zdarzenie podobne do sejsmiki (np. eksplozja, huk, grzmot) właśnie wystąpiły w tym obszarze.”

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nagłówki z Edynburga, Fife i Lothians wysyłane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej dwa razy dziennie, subskrybując nasz bezpłatny biuletyn.

Z Z ostatniej chwili do najnowszego Korona wirus Kryzys w Szkocji, ogarnęliśmy cię.

Poranny biuletyn nadchodzi codziennie przed 9 rano, a wieczorny biuletyn, koordynowany ręcznie przez zespół, jest wysyłany o 18:30, co daje przegląd najważniejszych artykułów danego dnia.

READ  Raport: Katar przegląda londyńskie inwestycje po tym, jak TfL zakazał reklam | TfL

Aby się zarejestrować, po prostu wpisz swój adres e-mail w tym linku tutaj Wybierz codzienne wiadomości.

Jedna osoba powiedziała: „mój dom się zatrząsł – jakby spadł na niego ciężki ciężar”, podczas gdy inna dodała „ustawiliśmy go na bocznych drogach w Mt Lothian, bardzo głośny hałas i trzęsienie się domu przez kilka dobrych sekund”.

Jeden z pracowników Royal Infirmary napisał również, że czuli to w szpitalu w Edynburgu.

Mieszkaniec Roslin pomyślał, że „ciężarówka uderzyła w chodnik”, kiedy usłyszał potężny huk z zewnątrz ich posiadłości.