Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trzęsienie ziemi o sile 5,5 stopnia w skali Richtera nawiedziło Turcję

Kolejne duże trzęsienie ziemi nawiedza Turcję (Zdjęcie: GETTY)

Według Eurośródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego środkowa Turcja została dotknięta kolejnym dużym trzęsieniem ziemi o sile 5,5 stopnia.

Centrum monitorowania trzęsień ziemi poinformowało, że trzęsienie ziemi nawiedziło turecką prowincję Nijde w Anatolii, zaledwie dwa tygodnie po niszczycielskim trzęsieniu ziemi w regionie, w którym zginęło ponad 50 000 osób w Turcji i Syrii.

MSC poinformowało, że trzęsienie miało miejsce na głębokości 10 km.

Centrum Zarządzania Środowiskiem poinformowało, że sobotnie trzęsienie miało głębokość 10 kilometrów (6,21 mil) i nawiedziło dystrykt Bor w prowincji Nigde, zaledwie 200 mil od pierwszego trzęsienia o sile 7,8, które miało miejsce 6 lutego.

Trzęsienie ziemi nadal niszczyło ten obszar (Zdjęcie: GETTY)

Katastrofa ma miejsce w czasie, gdy zarówno Turcja, jak i Syria rozpoczęły prace nad odbudową domów dla milionów ludzi przesiedlonych w wyniku trzęsień ziemi.

Na razie nie ma doniesień o obrażeniach.

Wiceprezydent Fuat Oktay powiedział, że zespoły reagowania są obecnie na miejscu, aby ocenić wszelkie szkody.

W tej chwili nie ma negatywnej sytuacji. Niech Bóg chroni nasz kraj i nasz naród od wszelkiego rodzaju nieszczęść.

W poniedziałek region ponownie nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera, które nawiedziło części Turcji i Syrii, zniszczone przez potężne trzęsienia ziemi dwa tygodnie temu.

Urzędnicy potwierdzili, że trzy osoby zginęły w poniedziałkowym trzęsieniu ziemi po zawaleniu się kolejnych budynków, uwięzieniu mieszkańców i ranieniu kilku osób w obu krajach.

Prawie 240 000 ratowników, w tym wolontariuszy, nadal pracuje w 11 dotkniętych trzęsieniem ziemi prowincjach w Turcji.

Doniesiono, że dostęp do niektórych obszarów dotkniętych trzęsieniem ziemi był początkowo trudny, ale wysiłki w zakresie odbudowy są kontynuowane, a liczba ofiar rośnie.

READ  Najnowszy koronawirus: Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie pozwalają tylko widzom z Chin kontynentalnych ze względu na środki COVID

Czy masz historię? Skontaktuj się z naszym zespołem wiadomości, wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected] Możesz też przesłać swoje filmy i zdjęcia tutaj.

Aby uzyskać więcej takich historii, sprawdź strona z wiadomościami.

Śledź Metro.co.uk na Świergot I Facebook Aby otrzymywać najnowsze aktualizacje wiadomości. Możesz teraz także wysyłać artykuły z Metro.co.uk bezpośrednio na swoje urządzenie. Zapisz się do naszych codziennych alertów tutaj.