Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tryby oszczędzania energii Xbox pozwalają zaoszczędzić do 5 GBP miesięcznie w Wielkiej Brytanii

Tryby oszczędzania energii Xbox pozwalają zaoszczędzić do 5 GBP miesięcznie w Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś właścicielem konsoli Xbox w Wielkiej Brytanii lub Europie, być może nadszedł czas, aby zastanowić się, z jakiego trybu zasilania korzysta Twoja konsola. Rosnące koszty energii w Wielkiej Brytanii i Europie oznaczają, że natychmiastowy stan gotowości konsoli może kosztować nawet 5 funtów miesięcznie dla wielu gospodarstw domowych, a limity energii podskoczyły o 80 procent w samej Wielkiej Brytanii.

Microsoft oferuje dwa tryby zasilania na swoich konsolach Xbox. Instant On utrzymuje konsole Xbox One S i Xbox Series S/X w trybie gotowości, pobierając od 11 do 13 watów (w zależności od modelu) i umożliwiając graczom natychmiastowe wznawianie gry. Dla porównania, tryb oszczędzania energii zużywa tylko około 0,5 wata, ale oznacza to, że musisz całkowicie włączyć konsolę Xbox, zanim będziesz mógł wznowić grę.

Zużycie energii różni się w zależności od konsoli Xbox.
Zdjęcie: Tom Warren/The Verge

Podczas gdy Microsoft ustawił tryb oszczędzania energii jako domyślny Na konsolach Xbox wysyłanych od marca miliony konsol Xbox One S i Xbox Series X/S będą korzystać z wygodniejszego trybu Instant Play. Z biegiem czasu może to sporo kosztować. Jeśli utrzymujesz konsolę Xbox Series X w trybie natychmiastowego czuwania przez 24 godziny na dobę, dodaje się do około 4,93 GBP miesięcznego zużycia energii obliczonego według nadchodzących cen w Wielkiej Brytanii (52 pensy za kWh). Dziękuję za Alex Hearn Aby podkreślić potencjalne koszty trybu Xbox Instant na Twitterze.

Nawet starszy Xbox One S pobiera około 11 watów w Instant On, co stanowi 4,18 GBP miesięcznie, a Xbox Series S kosztuje 3,80 GBP miesięcznie w oparciu o 10 watów użytkowania w Instant On. Włączenie trybu oszczędzania energii na dowolnej konsoli Xbox zmniejszy zużycie do mniej niż 20 pensów miesięcznie. No i oczywiście używanie konsol Xbox do strumieniowego przesyłania filmów lub grania w gry Różne wskaźniki zużycia energiibardzo.

Podczas gdy tryb oszczędzania energii oznacza, że ​​włączasz konsolę Xbox za każdym razem, gdy ją włączasz, Microsoft ostatnio przyspieszył czas uruchamiania swoich konsol. Uruchom teraz proces 5 sekund szybciej na Xbox Series XA nawet starsze modele Xbox One działają szybciej dzięki zmianom Microsoftu. Oznacza to, że będziesz musiał poczekać około 15 sekund od naciśnięcia przycisku zasilania na konsoli Xbox Series X/S, aby zagrać w grę, ale te sekundy mogą zaoszczędzić prawie na kosztach miesięcznej subskrypcji Netflix.

Jeśli jesteś posiadaczem PS4, warto również sprawdzić, w jakim trybie czuwania się znajdujesz. PlayStation 4 ma różne typy trybów gotowości, spoczynku i wyłączania, z których niektóre obejmują możliwość ładowania konsol lub pobierania aktualizacji oprogramowania. domyślny tryb czuwania „wyłączony” Zużywa tylko 0,5 wata, ale inne tryby mogą zużywać do 3,4 watów. Domyślny tryb oszczędzania energii PS5 zużywa 0,5 wata, ale przy włączonej sieci w trybie spoczynku można użyć do 2 watów. To o wiele mniej oszczędności niż przełączanie trybów na Xboksie, ale nadal może się to opłacać, biorąc pod uwagę nieprzewidywalność cen energii w nadchodzących miesiącach.

Nie ma się czym martwić, jeśli jesteś właścicielem Nintendo Switch. Podczas aktywnej gry Przełącznik wykorzystuje tylko 7 watów W trybie TV, który jest znacznie niższy niż Xbox Instant Standby. Gdy jest wyłączony, przełącznik zużywa maksymalnie 0,5 wata. A jeśli jesteś fanem gier komputerowych… no cóż, już niedługo czas zacząć modlić się o niższe ceny energii w Europie.

READ  Telltale potwierdza zwolnienia po tym, jak twórca Wolf Among Us 2 twierdzi, że dotyczy to „większości” zespołu