Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trwają prace nad rozmieszczeniem anteny Juice RIME

Trwają prace nad rozmieszczeniem anteny Juice RIME

Nauka i eksploracja

28.04.2023
7449 opinie
52 Lubi

Przebijająca lód antena RIME firmy Juice nie została jeszcze zainstalowana zgodnie z planem. W pierwszym tygodniu uruchomienia pojawił się problem z 16-metrową anteną radaru Icy Moon Exploration (RIME), który uniemożliwia jej uwolnienie ze wspornika montażowego.

Trwają prace nad uwolnieniem radaru, a zespoły z Centrum Kontroli Misji ESA w Darmstadt w Niemczech wraz z partnerami naukowymi i przemysłowymi mają mnóstwo pomysłów w rękawie.

Najdłuższa antena Juice’a czeka na publikację

Każdego dnia antena RIME wykazuje więcej oznak ruchu, co widać na zdjęciach z kamery Juicy Observation Camera sondy z częściowym widokiem radaru i jego nośnika. Radar był teraz częściowo wysunięty, ale nadal ukryty, około jednej trzeciej pełnej zamierzonej długości.

Główna aktualna hipoteza głosi, że mała zablokowana szpilka jeszcze nie ustąpiła, aby zwolnić antenę. W tym przypadku uważa się, że zaledwie kilka milimetrów może zrobić różnicę w uwolnieniu reszty radaru.

Nadal dostępne są różne opcje usunięcia ważnego narzędzia z jego bieżącej lokalizacji. Kolejne kroki w celu pełnego rozmieszczenia anteny obejmują spalenie silnika, aby nieco potrząsnąć statkiem kosmicznym, a następnie serię cykli, które włączą sok, podgrzanie mocowania i radaru, które obecnie znajdują się w chłodnym cieniu.

W przeciwnym razie Juice działa doskonale po pomyślnym wdrożeniu i uruchomieniu swoich krytycznych paneli słonecznych i anteny o średnim wzmocnieniu, a także 10,6-metrowego ramienia magnetometru.

Antena RIME firmy Juice przetestowana w zakładzie firmy Hertz

Ponieważ pozostały dwa miesiące planowanej operacji, zespoły mają mnóstwo czasu, aby dotrzeć do sedna problemu z rozmieszczeniem RIME i kontynuować pracę nad resztą ich potężnego zestawu narzędzi w drodze do eksploracji zewnętrznego Układu Słonecznego.

Aktualizacje będą udostępniane, gdy tylko pojawią się nowe informacje.

Instrument RIME to radar penetrujący lód przeznaczony do badania struktury powierzchniowej i podpowierzchniowej lodowych księżyców Jowisza do głębokości 9 km.

Jest to jeden z dziesięciu instrumentów na pokładzie sondy Jupiter Icy Moons Explorer Europejskiej Agencji Kosmicznej, która ma badać powstawanie nadających się do zamieszkania światów wokół gazowych olbrzymów i powstawanie naszego Układu Słonecznego.

READ  Kosmiczne obserwacje geodezyjne pomagają ujawnić różnice w obciążeniach powierzchni Ziemi

W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt pod adresem [email protected].