Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump zasugerował wysłanie Amerykanów z Covidem do Guantanamo, Księga Roszczeń | Napisał

W pierwszych dniach pandemii koronawirusa Donald Trump Wezwał, aby Amerykanie, którzy zakontraktowali Covid-19 za granicą, zostali przetransportowani do Guantanamo Bay.

Niesamowite objawienie jest w nowej księdze, koszmarny scenariusz: Wewnątrz odpowiedzi administracji Trumpa na pandemię zmieniającą historię, Yasmine Aboutaleb i Damian Paletta, reporterzy Washington Post. Poczta opublikowany Poniedziałkowe fragmenty.

Jak podała gazeta, na spotkaniu w Białym Domu Situation Room w lutym zeszłego roku, przed wybuchem epidemii, Zginęło teraz ponad 600 000 W Stanach Zjednoczonych Trump zapytał swoich doradców: „Czy nie mamy wyspy, której jesteśmy właścicielami? A co z Guantanamo?”

Trump podobno powiedział również: „Importujemy towary. Nie będziemy importować żadnego wirusa”.

Dziennikarze napisali, że doradcy zablokowali ten pomysł, gdy Trump ponownie go poruszył.

Stany Zjednoczone niedźwiedź Zatoka Guantanamo Na spornej długiej dzierżawie od Kuby. Tamtejsze więzienie służy do trzymania podejrzanych o terroryzm bez procesu i w ekstremalnie trudnych warunkach, a od ataków z 11 września stało się magnesem potępiającym przez grupy praw człowieka.

w 2019 roku, Ostrzeżenie autorstwa Anonimowej książki Później ujawniono, że Miles Taylor, były urzędnik Bezpieczeństwa Wewnętrznego, poinformował, że Trump zasugerował wysłanie imigrantów do bazy na Kubie.

Według Taylora Trump zaproponował zaklasyfikowanie wszystkich imigrantów przybywających do Stanów Zjednoczonych bez pozwolenia jako „wrogich bojowników”, a następnie wysłanie ich do Guantanamo.

Książki o dojściu Trumpa do władzy i czterech latach w Białym Domu okazały się bardzo opłacalne. Poniedziałkowa strona z wiadomościami Axios wzmiankowany Trump rozmawiał z kilkoma autorami, którzy pracowali nad książkami o swoim czasie w Gabinecie Owalnym.

Według gazety, wśród scen transmitowanych przez Abu Taliba i Palitę, Trump został sfilmowany w marcu 2020 roku, krzycząc do ministra zdrowia Alexa Azara: „Test mnie zabija!”

Przypadki Covid-19 rosły w tym czasie, a kraje wchodziły w blokady z powodu publicznego zamieszania i strachu.

READ  Rynki spadają, ponieważ wzrost cen ropy i gazu podsyca obawy o inflację i stagnację gospodarczą | Biznes

„Przegram wybory z powodu testu!” Trump podobno krzyknął. – Jaki idiota przeprowadził test rządu federalnego?

– Ach, masz na myśli Jareda? Azar podobno odpowiedział, odnosząc się do Jareda Kushnera, zięcia Trumpa i starszego doradcy, który był odpowiedzialny za testy.

Trump podobno powiedział również, że to „rażąca niekompetencja, aby do tego dopuścić”. [federal health agency] Test rozwoju CDC”.

Kushner podobno opisał pracownika, który nadzorował marcowy plan zakupu 600 milionów masek, jako „głupca”, ponieważ maski zostaną dostarczone dopiero w czerwcu.

Do tego czasu Kushner podobno powiedział: „Wszyscy umrzemy”.

Opisując takie niepowodzenia wewnętrzne i przywódcze, autorzy podobno napisali: „Taka właśnie okazała się reakcja: toksyczne środowisko, bez względu na to, gdzie się obróciłeś, ktoś był gotów zabić ci głowę lub grozić, że cię wyrzuci.