World

Trump zadzwonił do dotkniętego Covidem Chrisa Christie, aby upewnić się, że nie zostanie obwiniony za infekcję, twierdzi nowa książka

W październiku ubiegłego roku, kiedy Chris Christie leżał w szpitalnym łóżku w Białym Domu, były gubernator New Jersey i kandydat na prezydenta otrzymał telefon od prezydenta.

Według nowej książki Christiego, zamiast zachęcać, Donald Trump wydawał się interesować przede wszystkim optyką.

„Zamierzasz powiedzieć, że masz to ode mnie?” on jest cytaty Prezydent mówi.

Historia pochodzi z nowej książki pana Christiego Ratunek republikanów: ocalenie partii przed negacjonistami prawdy, teoretykami spiskowymi i niebezpieczną polityką Joe Bidenaktóry ukaże się w środę. Są najnowszym dramatycznym wydarzeniem w powracającym sojuszu między dwoma mężczyznami. niezależny Skontaktuj się z panem Trumpem w celu uzyskania komentarza.

Przywódca New Jersey w ostatnich tygodniach pozycjonował się jako czołowy głos post-Trumpowy w partii, jeśli coś takiego było możliwe. Powiedział, że były prezydent próbował „zaszczepić strach” wśród rodaków przed uznaniem rzeczywistości wyborów w 2020 roku.

Christie spędził ostatnie tygodnie nakłaniając Partię Republikańską do odejścia od obsesji na punkcie wyborów w 2020 roku i bezpodstawnego twierdzenia, że ​​oszustwa wyborcze ukradły Trumpowi uzasadnione zwycięstwo.

“Jeśli [Trump] Chce być pozytywną siłą w przyszłości, musi to odpuścić Inne rzeczy idą. Jeśli nie, to nie sądzę, panie Christie Powiedzieć New York Times w. Sobota.

Mówiąc o władzy, Republikanin z New Jersey oskarżył byłego prezydenta o utrzymywanie kontroli nad partią ze strachu, grożąc każdemu republikańskiemu prezydentowi, który odważy się kwestionować powtarzające się spiski wyborcze Trumpa.

„Własne zachowanie Donalda Trumpa ma na celu szerzenie strachu” – dodał Christie.

Pan Christie obwinił również o dezinformację o wyborze Trumpa na zamieszki 6 stycznia na Kapitolu Stanów Zjednoczonych, gdzie powiedział czasy, „Jako lider musisz wiedzieć, że słowa, których używasz, mają konsekwencje. I że czasami te konsekwencje mogą być rzeczami, których możesz nawet nie być w stanie przewidzieć”.

READ  Obywatel brytyjski utknął o swoje życie po tym, jak został pobity przez talibów podczas próby ucieczki

Chris Christie i Donald Trump mają nieco burzliwe relacje, często stając się sojusznikami w sezonach wyborczych, zanim dwaj uparci ze Wschodniego Wybrzeża przekonują się nawzajem. Pan Christie pełnił funkcję szefa zespołu przejściowego Trumpa, potem był ZdyskwalifikowanyNastępnie przejął kierownictwo Komisji Kontroli Opioidów w administracji Trumpa i od tego czasu zaczął atakować wyborcze kłamstwa Trumpa.

Na niedawnym spotkaniu żydowskich republikanów w Las Vegas, Christie zaatakował Trumpa za skupienie go na „skargach z przeszłości”.

Trump, który nie ucierpiał publicznie w najmniejszym stopniu, szybko zaatakował, twierdząc, że Christie został „całkowicie zabity przez jego oświadczenia, że ​​Republikanie powinni wyjść poza fałszerstwo wyborcze w 2020 roku”. Wszyscy pamiętają, że Chris opuścił New Jersey ocena aprobaty poniżej 9% – rekordowo niska, a nie chcieli tego od niego słyszeć!”

(Chociaż nie jest jasne, skąd Trump wziął 9-procentowy wskaźnik, w rzeczywistości Chris Christie był Najmniej popularny gubernator New Jersey w historii.)

Aby nie zostać gorszym, Christie odpowiedział Trumpowi w niedawnym wywiadzie dla Axios, w którym stwierdził, że przynajmniej wygrał reelekcję.