Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump wygwizdał, kiedy poparł rajd w Arizonie

Były prezydent Donald Trump wydawał się zaskoczony swoim ostatnim wiecem, kiedy wzmianka o jednym z jego poparcia w Kongresie wywołała głośne buczenie.

W piątek tłum — entuzjastycznie nastawiony do Trumpa i jego ulubionych kandydatów w nadchodzących wyborach w połowie kadencji — zareagował negatywnie, gdy wspomniał o Eli Crane, który startuje w republikańskich prawyborach w Kongresie.

„I bardzo szanowany człowiek, którego dziś poparłem, przyszły kongresman z 2. dzielnicy, Eli Crane” – powiedział Trump. W ciągu kilku sekund zaczął się buczenie.

Były szef wydawał się nieco zaskoczony reakcją i uśmiechnął się niezręcznie, patrząc w stronę źródła hałasu.

– Ale ty mnie kochasz, prawda? Zdołał powiedzieć z chichotem.

W drugim okręgu wyborczym Arizony rywalizuje siedmiu republikanów, w tym pan Crane, były kapitan marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, który określa siebie jako kandydata „America First”, który ma nadzieję przejąć w listopadzie urzędującego przedstawiciela Demokratów Toma O’Leanna.

Pan Crane został opisany przez niektórych krytyków internetowych jako „sprzedawca dywanów”, od środka Raporty, biorąc pod uwagę, że nie ma bliskich związków z regionem, w którym chce reprezentować. W rzeczywistości jedna strona internetowa przeciwko żurawiom zachęciła go do buczenia właśnie z tego powodu.

Witryna twierdzi również, że pan Crane nigdy nie mieszkał w tak wiejskiej części Arizony, jak obszar, którym zarządza, i jest daleki od komunikacji ze swoimi potencjalnymi wyborcami.

Podobne oskarżenie wysunięto przeciwko dr Mehmetowi Ozowi, który jest zwolennikiem Trumpa w całym kraju w Pensylwanii, gdzie kandyduje do Senatu. Były lekarz telewizyjny pochodzi z New Jersey, a jego demokratyczny przeciwnik, wicegubernator John Fetterman, uczynił sprawę kluczową częścią swojej kampanii.

Pan Crane jest obecnie czołowym kandydatem Republikanów do pozyskiwania funduszy, otrzymał ponad 2 miliony dolarów darowizn. Dwóch nominowanych przeciwko niemu, Walter Blackman i Mark DeLuzzio, zarobiło nieco ponad milion dolarów. Innym godnym uwagi kandydatem jest Ron Watkins, człowiek powszechnie uważany za inicjatora ruchu QAnon.

READ  Afganistan „w punkcie krytycznym” mówi, że ONZ podczas spotkania ministrów G20 | Afganistan

Wybory prawybory 2 sierpnia.

Trump wziął również udział w wiecu w Prescott Valley w Arizonie jako znak poparcia dla kandydatki na gubernatora Carrie Lake i kandydata do Senatu Blake’a Mastersa, z którymi wystąpił na scenie.

Pan Masters powiedział, że były prezydent „dosłownie uratował ten kraj”, a pani Lake wielokrotnie nazywała go „Supermanem”.