Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump w Space Command opuszcza Kolorado: „Jestem sam” Zrobiłem to

Były prezydent Donald Trump przyznał w piątek, co przywódcy polityczni z Kolorado od dawna podejrzewali: że w pojedynkę zdecydował się przenieść siedzibę Dowództwa Kosmicznego USA z Colorado Springs do Alabamy.

W ostatnim tygodniu prezydentury Trumpa Siły Powietrzne USA ogłosiły, że siedziba Dowództwa Kosmicznego zostanie przeniesiona z bazy sił powietrznych Peterson do Arsenalu Redstone w Huntsville w stanie Ala.

Od tego czasu demokratyczni i republikańscy urzędnicy w Kolorado sprzeciwiali się temu, twierdząc, że zrobił to Trump. Huntsville w obszarze Reprezentant USA Moe Brooks, republikański i zagorzały sojusznik Trumpa, który w styczniu kierował próbami powstrzymania poparcia dla zwycięstwa prezydenta Joe Bidena nad Trumpem w wyborach w 2020 roku.

Wypowiadając się w konsorcjalnym programie radiowym Rick and Bubba w Alabamie, Trump przyznał, że był jedynym, który zdecydował się przenieść kwaterę główną, ale pomylił Dowództwo Kosmiczne z Siłami Kosmicznymi, oddzielnym oddziałem wojskowym.

„Space Force – zostały wysłane do Alabamy” – powiedział Trump. „I mam nadzieję, że o tym wiemy. (Powiedzieli), że szukają domu, a ja powiedziałem sam: „Chodźmy do Alabamy”. Chcieli. Powiedziałem: „Chodźmy do Alabamy. Kocham Alabamę. „”