Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump publikuje wideo, życząc Ashley Babbitt wszystkiego najlepszego, jednocześnie mówiąc swojej matce Pelosi, aby „umrzeć” na wiecu

Donald Trump jest przedstawiony w wiadomości wideo do Ashley Babbitt, która zginęła podczas zamieszek na Kapitolu w styczniu, w swoje urodziny.

Były prezydent powiedział rodzinie i przyjaciołom oskarżonego chuligana, że ​​jest „niewiarygodna” i że jest kobietą, która walczyła za Amerykę w filmie-niespodziance z wiecu urodzinowego w Teksasie w niedzielę.

Pani Babbitt była jedną z pięciu osób zabitych na Kapitolu, kiedy został zaatakowany przez setki osób popierających fałszywe twierdzenia Trumpa, że ​​wybory w listopadzie ubiegłego roku zostały skradzione.

według Aktualności2Udostępnij Reporter Ford Fisher, rajd „Texas Loves Ashli ​​​​Babbitt” odbył się we Freeport w Teksasie, w 36. urodziny zamieszek.

Przybyli jej rodzice i wdowa. Jej mama Powiedział tłumowi Że przewodnicząca Domu Nancy Pelosi może „umrzeć i umrzeć” z powodu jej wezwania do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie zamieszek.

„Więzili patriotów i mówili: „Spójrz, co się dzieje, gdy nas przesłuchujesz. Spójrz, co się dzieje, gdy ośmielisz się skorumpować establishment. Spójrz, co się stanie, gdy odważysz się zapukać do drzwi elektrycznych”.

Twierdziła, że ​​„policja Kapitolu to nie policja” i że mają „godziny” nagrań wideo, które „obciążyłyby” siły i FBI w sprawie śmierci jej córki.

Komisja House Pelosi badająca zamieszki z 6 stycznia wciąż trwa i wydała 11 wezwań do bliskich współpracowników byłego prezydenta. Posuwa się do przodu w dużej mierze bez wsparcia republikanów.

Wśród przywołanych postaci jest Steve Bannon, były redaktor Breitbart Były przewodniczący kampanii Trumpa, który powiedział komisji, że nie pojawi się przed nią.

Trump, który wielokrotnie bronił oskarżonych uczestników zamieszek, powiedział na wiecu „Texas Loves Ashley”, że Babbitt była „naprawdę niesamowitą osobą” i że „nie było żadnego powodu, dla którego Ashley miałaby tego dnia stracić życie”.

„Wszyscy musimy domagać się sprawiedliwości dla Ashley i jej rodziny” – kontynuował i wezwał do „sprawiedliwego i bezstronnego śledztwa w sprawie śmierci Ashley Babbitt”.

READ  Joe Biden upada na ziemię podczas ceremonii wręczenia dyplomów w Kolorado

W kwietniu Departament Sprawiedliwości Dochodzenie Po jej śmierci ujawniono, że oficer, który zastrzelił Babbitt, nie zrobił nic, gdy szturmowała podjazd w pobliżu garbu Senatu, otoczona buntownikami.

W wiecu uczestniczył przedstawiciel Partii Republikańskiej i sojusznik Trumpa, Paul Gosar i Powiedzieć Opinia publiczna, która nadal domaga się odpowiedzi, „ponieważ rodzina i rzeczywiście wszyscy Amerykanie zasługują na całkowitą przejrzystość i odpowiedzialność za morderstwo Ashley”.

Przypuszcza się, że Babbitt, który służył w Siłach Powietrznych USA w latach 2004-2016 napisał na Twitterze Dzień przed jej śmiercią: „Nic nas nie zatrzyma… nadciąga burza i za mniej niż 24 godziny schodzi na stolicę… z ciemności do światła!”

Uważa się, że po opuszczeniu sił powietrznych zwróciła się do prawicowych teoretyków spiskowych, w tym QAnon, i popierała Trumpa.