Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump pozywa Hillary Clinton, zarzucając jej „spisek”, aby sfałszować wybory w 2016 roku przeciwko niej | Donald Trump

Donald Trump pozwany Hillary ClintonDemokratyczny Komitet Narodowy oraz inne osoby i podmioty związane ze śledztwem w sprawie rosyjskiej ingerencji w wybory w 2016 r., twierdząc, że próbując sfałszować wybory, uknuli spisek, który uczynił Watergate „bladym w porównaniu”.

Pozew przyszedł dzień po jego zwolnieniu List od prokuratora generalnego w Nowym Jorku, który powiedział, że uważa, że ​​Trump jest „winny licznych naruszeń kryminalnych” w swoich interesach, mimo że prokurator generalny z Manhattanu postanowił nie oskarżać.

Trump pokonał Clintona w wyborach prezydenckich w 2016 roku. Jednak sześć lat później przyznał się m.in. do „wymuszenia” i „spisku w celu popełnienia złośliwego kłamstwa”.

108-stronicowy pozew trafia na piętę pozwów wniesionych przez Trumpa i jego sojuszników po wyborach w 2020 roku, twierdząc, że zwycięstwo Joe Bidena było wynikiem fałszerstwa wyborczego. nie na miejscu 62 z tych garniturówDokładnie Jeden Udało mu się.

Wśród oskarżonych w nowym procesie są byli urzędnicy FBI James ComeyAndrew McCabe, Peter Strzok i Lisa Page; Były brytyjski szpieg Christopher Steele, autor słynnego dossier na temat powiązań Trumpa z Moskwą; Jake Sullivan, obecnie doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Joe Bidena; oraz John Podesta, przewodniczący kampanii Clinton.

Pozew został złożony w amerykańskim sądzie okręgowym w południowej dzielnicy Florydy przez prawników z tego stanu, a Alina Heba, prawniczka z New Jersey, reprezentowała Trumpa w nieudanych procesach sądowych mających na celu zablokowanie śledztwa w tej sprawie. Śmiertelne zamieszki na Kapitolu W dniu 6 stycznia 2021 r., który Trump tankuje Kłamstwa o oszustwach wyborczych.

Te pozwy są powszechnie postrzegane jako taktyka opóźniająca, mająca na celu pomóc Trumpowi zaczekać do zakończenia posiedzenia komisji 6 stycznia, aby Republikanie mogli ponownie zająć Izbę Reprezentantów w listopadzie i anulować śledztwo.

Inni prawnicy Trumpa skarżyli się na pracę Habiby, zgodnie z tym, co powiedział Do codziennej bestii.

Rosja zaprzecza ingerowaniu w wybory w USA w 2016 r. w celu poparcia Trumpa. Społeczność wywiadowcza USA Zatwierdza To jest to co zrobiłem.

Robert MullerSpecjalny obrońca, który badał sprawę, nie dowiódł zmowy Trumpa z Rosją, ale odnotował 10 przypadków w którym ówczesny prezydent mógł próbować utrudniać sprawiedliwość.

Mueller, który wyraźnie powiedział, że nie usprawiedliwia Trumpa, podał szczegóły kilku kontaktów między doradcami Trumpa a Moskwą.

Sprawozdanie Senackiej Komisji Wywiadu, sierpień 2020 r. Zawias Powiązania między Paulem Manafortem, kierownikiem kampanii Trumpa w ramach części wyścigu w 2016 roku, a rosyjskim wywiadem.

Więzienie Manafort na zarzuty oszustwa. atut pardon dla niego.

Niezależnie od tego, nowy pozew Trumpa twierdzi, że w okresie poprzedzającym wybory w 2016 r. „Hillary Clinton i jej współpracownicy zaaranżowali niewyobrażalny spisek – spisek, który wstrząsnął sumieniem i obrazą demokracji tego narodu”.

„W porozumieniu, oskarżeni złośliwie spiskowali, by utkać fałszywą narrację, że ich republikański przeciwnik, Donald J. Trump, był w zmowie z wrogim zagranicznym suwerenem”.

W pozwie zarzuca się, że spisek obejmował „fałszowanie dowodów, oszukiwanie organów ścigania i wykorzystywanie dostępu do bardzo wrażliwych źródeł danych” w spisku „tak niesławnym, destrukcyjnym i podpalającym, że wydarzenia Watergate blady w porównaniu.”

Twierdzi, że Clinton i jej współoskarżeni „oburzająco starali się wpłynąć na zaufanie publiczne” i „pracowali razem w jednym egoistycznym celu: zdyskredytować Donalda J. Trumpa”.

Według pozwu „oszustwo, złośliwość i zdrada oskarżonych wyrządziły poważną krzywdę narodowi amerykańskiemu i prokuratorowi Donaldowi J. Trumpowi, i muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za swoje haniebne czyny”.

Pozew ma na celu „odszkodowanie za straty moralne, koszty, takie dodatkowe zadośćuczynienie i inne, które ten sąd może uznać za sprawiedliwe i odpowiednie”.

Mówi, że Trump „doznał znacznych obrażeń i szkód, w tym między innymi wydatków w postaci kosztów obrony, opłat prawnych i powiązanych wydatków poniesionych… w wysokości co najmniej 24 milionów dolarów i nadal narasta, ponieważ a także straty wynikające z istniejących możliwości biznesowych” i przyszłości.”

Eli Honig, były prokurator federalny, a obecnie analityk CNN, Powiedział: „Trudno opisać słowami, jak głęboko wadliwy i całkowicie beznadziejny jest ten garnitur.”

Philip Raines, były rzecznik Clinton wymieniony w pozwie, zauważył, jak wiele szkód może wyrządzić rzeczywisty proces Trumpa, gdy ćwierkanie: „Nie mogę się doczekać postawienia w stan oskarżenia powoda.”

prawnik dla StrokAgent FBI, który został zwolniony za wysyłanie wiadomości krytycznych wobec Trumpa, Powiedz POLITICO: „Nie mieliśmy okazji przeczytać skargi, ale znając byłego prezydenta, prawdopodobnie nie ma z tego prawa”.

Mówi się, że niektórzy z przywódców republikańskich obawiają się uścisku Trumpa nad partią i skupienia się na Clinton w 2016 r. i rzekomych oszustwach wyborczych mogą drogo kosztować Partię Republikańską w wyborach w tym roku i w 2024 r.

w Ryzyko prawne Jeśli chodzi o jego sprawy biznesowe i próby sabotażu politycznego, Trump ogłosił, że ponownie będzie kandydował do Białego Domu.

Przemawiając w czwartek do dziennikarzy w Brukseli, Biden powiedział o wyborach prezydenckich w 2024 r.: „Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby ten sam człowiek wystąpił przeciwko mnie”.

READ  Drop the Mic: żądanie republikańskiego senatora, aby nacisnąć przycisk ciszy Bidena wywołuje śmiech | Joe Biden