World

Trump organizuje wiec w Iowa, gdzie sondaż pokazuje wysokie oceny aprobaty | Donald Trump

Donald Trump miał wrócić do Iowa w sobotę na wiec w stylu kampanii, po sondażu wykazującym silne poparcie w stanie, który zwykle rozpoczyna wybory prezydenckie.

Trump nie ogłosił ponownie swojej kandydatury do Białego Domu.

Zamiast tego utrzymał kontrolę nad swoją partią, powtarzając kłamstwa o fałszerstwach wyborczych w jego porażce z rąk Joe Bidena; próbując zapobiec Dochodzenie Kongresu w sprawie śmiertelnego ataku na Kapitol przez zwolenników, którzy chcą odwrócić tę porażkę; Agresywnie zbiera fundusze i przechwala się, jak pokona potencjalnych rywali, w tym gubernatora Florydy, Rona DeSantisa, jeśli zdecyduje się ponownie ubiegać się o nominację.

Nadal atakuje także establishment swojej partii. W tym tygodniu Trump potępił przywódcę republikanów w Senacie za: Koniec opozycji Aby pomóc Demokratom podnieść pułap zadłużenia USA, sytuacja, która grozi katastrofą gospodarczą.

W oświadczeniu Trump nazwał ten ruch „okropną transakcją popchniętą przez ugodę Mitcha McConnella”. McConnell wydawał się być pod ostrzałem ze sceny o godz Tak Des Moines State Fairgrounds w sobotni wieczór.

Przed rajdem strzelił Des Moines Sonda opublikowana Co pokazało, że 53% mieszkańców Iowa pozytywnie postrzega Trumpa.

Sondaż dał również Trumpowi pozytywną ocenę 91% wśród republikanów z Iowa. Nic dziwnego, że 99% Demokratów z Iowa postrzegało go negatywnie. Być może najbardziej niepokojący dla strategów z obu partii, którzy chcą zaplanować 2024 r., podzielili się niezależni, przy czym 48% uznało Trumpa za pozytywny, a 49% za negatywny.

Podczas gdy Republikanie w większości zgadzają się z Trumpem, Demokraci i niezależni obserwatorzy nadal ostrzegają przed potencjalnymi konsekwencjami ponownego kandydowania na Trumpa lub prezydentury.

W opublikowanym w piątek wywiadzie Fiona Hill, były członek personelu bezpieczeństwa narodowego Trumpa, Powiedz Politico: „Znowu myśli o powrocie do tego, co uważa za koronę prezydentury w 2024 roku.

„Czuję, że znajdujemy się w bardzo krytycznym i niebezpiecznym punkcie zwrotnym w naszym społeczeństwie, a jeśli Trump – nie jest to z powodów ideologicznych, to tylko na podstawie obserwacji opartej na szerszym międzynarodowym kontekście historycznym – jeśli jest to udany powrót do prezydentury w 2024 r., demokracja jest skończona. Ponieważ byłoby to na podstawie kłamstwa. Wyobraźnia”.

W przeciwieństwie do tego Trump opisał Hill, który urodził się w północno-wschodniej Anglii, jako „głęboki, solidny stan z miłym akcentem”.

W stanie Iowa, Jay Ann Selzer, prezes firmy sondażowej Selzer & Co., wskazała na inny dzielący i niebezpieczny czynnik popularności Trumpa, kiedy powiedziała dziennikowi Register, że przeprowadzał on agresywne ankiety z dużą i wpływową grupą: nieszczepionymi.

Pomimo liczby ofiar śmiertelnych Ponad 712 000 Podczas pandemii, która rozpoczęła się i wymykała spod kontroli pod rządami Trumpa, opór wobec nakazów szczepień i innych środków ochrony zdrowia publicznego przeciwko Covid-19 pozostaje silny w stanach republikańskich, takich jak Iowa.

Zdecydowana większość hospitalizacji i zgonów miała miejsce wśród osób nieszczepionych, ale republikańskim politykom i mediom udało się wykazać opór wobec zastrzyków w imię wolności osobistej.

Trump był w szpitalu Z Covidem w październiku zeszłego roku i od tego czasu został zaszczepiony. W sierpniu powiedział tłumowi w Alabamie: „Musisz robić to, co musisz, ale polecam: zaszczepić się. Zrobiłem to. To dobrze”.

tłum buczenie, traktując Trumpa takim samym losem, jak kluczowego sojusznika, senator z Południowej Karoliny Lindsey Graham, Na imprezie zeszły tydzień.

Wśród wywiadów z uczestnikami ankiety The Register rozmawiał z Karen Moon, 32-letnią mieszkanką Indianoli. [who] Powiedziała, że ​​nigdy nie była fanką postaci publicznej Trumpa.

„Brzmiał jak bardzo krytyczny idiota” – powiedziała. “Wydawał się niewykształcony. To znaczy, w pewnym momencie zapytał, czy ludzie powinni wstrzykiwać wybielacz do swoich ciał, aby pozbyć się koronawirusa. “

Ale niezależna zarejestrowana osoba powiedziała, że ​​ma w większości pozytywny stosunek do Trumpa, po części dlatego, że podpisał ustawę o pomocy na wypadek pandemii, która wysyłała czeki do Amerykanów.

Tak więc na początku tego roku Joe Biden zrobił, który teraz próbuje uzyskać za pośrednictwem Kongresu plan wydatków obejmujący opiekę zdrowotną i opiekę nad dziećmi, w obliczu jednomyślnego sprzeciwu republikanów.

Moon powiedziała, że ​​„zdecydowanie” zagłosowałaby na Trumpa, gdyby ten ponownie startował.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych ulewnymi deszczami w Turcji wzrasta do 38, gdy Erdogan przemierza obszar dotknięty katastrofą | indyk

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment