Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump News Today: Wezwania do sądu z 6 stycznia Donald Trump

Steve Bannon przemawia po wyroku

Donald Trump został formalnie wezwany przez komisję Izby 6 stycznia.

Były prezydent został wyznaczony do 4 listopada na dostarczenie komisji dokumentów i ma przyjąć swoje oświadczenie „w okolicach” 14 listopada.

Wcześniej Steve Bannon został skazany na cztery miesiące więzienia i grzywnę w wysokości 6500 dolarów po tym, jak został uznany za winnego kryminalnej pogardy dla Kongresu po tym, jak odmówił zastosowania się do wezwania Komisji Specjalnej 6 stycznia.

Departament Sprawiedliwości zalecił, aby skrajnie prawicowy agitator i były doradca Białego Domu został skazany na sześć miesięcy więzienia i 200 000 dolarów grzywny.

Tymczasem mówi się, że komisja specjalna stara się służyć Donaldowi Trumpowi w wezwaniu do złożenia zeznań, ponieważ nie może znaleźć adwokata, który by je przyjął.

Według doniesień, kilku przedstawicieli prawnych Trumpa powiedziało śledczym, że nie są upoważnieni do przyjęcia wezwania, mimo że reprezentują go w innych sprawach. Komisja głosowała jednogłośnie na swoim ostatnim publicznym posiedzeniu, aby uzyskać zeznanie byłego prezydenta, ale jest mało prawdopodobne, że się zgodzi.

W innej sprawie były doradca administracji Trumpa zeznawał przed śledczymi badającymi poufne dokumenty znalezione w Mar-a-Lago tego lata.

Cash Patel, który później służył jako oficer obrony i bezpieczeństwa w administracji Trumpa, wcześniej twierdził, że widział, jak Trump ustnie odtajnia tajne dokumenty, co nie jest jasne, czy były prezydent miał do tego prawo.

1666393310

Czy Pence ponownie zagłosuje na Trumpa? Spójrz na tę przestrzeń

Wśród nich jest były wiceprezydent Trumpa, Mike Pence, który podczas wydarzenia w tym tygodniu powiedział, że może nawet nie wspierać Trumpa w kolejnej kampanii. Ale z drugiej strony, Pence był znany z tego, że rozważał własną trasę koncertową.

takie jak Gustav Killander Pisze, że wypowiedzi zastępcy dowódcy wydawały się nie pasować do pana Trumpa.

Graeme Massey22 października 2022 00:01

1666387589

Lindsey Graham prosi SCOTUSA o zablokowanie wezwania do sądu przysięgłych

Republikański senator Lindsey Graham zwrócił się do Sądu Najwyższego o zablokowanie wezwania do złożenia zeznań przed ławą przysięgłych Gruzji w sprawie śledztwa w sprawie wyborów w 2020 roku.

Graham złożył pilny wniosek do Sądu Najwyższego w piątek, dzień po jedenastym okręgu Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych, który zdecydował, że musi stawić się przed wielką ławą przysięgłych hrabstwa Fulton.

Wielka ława przysięgłych chce zapytać Grahama o telefon, który wykonał do gruzińskich urzędników wyborczych po wyborach 2020, kiedy Trump odmówił zaakceptowania, że ​​stracił stan na rzecz Joe Bidena.

(Obrazy Getty’ego)

Graeme Massey21 paź 2022 22:26

1666386089

Sean Hannity wspiera Steve’a Bannona

Hannity wygłosił uwagi w swoim programie radiowym w piątek, po tym, jak Bannon został skazany na cztery miesiące więzienia.

„Wyrok Departamentu Sprawiedliwości Bidena na więzienie daje więcej czasu niż wyznaczono prawnikowi FBI na sfabrykowanie dowodów sądowych w ramach FISA. Nie możesz tego zmyślić. Wiesz, o to mi chodzi. że ważne jest, aby ci demaskatorzy rozmawiali z Grassleyem, Johnsonem i Jimem Jordanem. Dlatego musimy przestać upolityczniać FBI, jak zostało upolitycznione, a nasz Departament Sprawiedliwości został uzbrojony.

(Obrazy Getty’ego)

Graeme Massey21 października 2022 22:01

1666374820

Komisja 6 stycznia oficjalnie wysyła Trumpowi wezwanie do zeznań

Komisja Izby Reprezentantów poinformowała 6 stycznia, że ​​wysłała formalne wezwanie do Donalda Trumpa, aby zeznawał przed nią.

Były prezydent został wyznaczony do 4 listopada na dostarczenie komisji dokumentów i ma przyjąć swoje oświadczenie „w okolicach” 14 listopada.

„Zgromadziliśmy przekonujące dowody, w tym od dziesiątek twoich nominowanych i byłych pracowników, że osobiście koordynowałeś i nadzorowałeś wieloetapowe wysiłki mające na celu unieważnienie wyborów prezydenckich w 2020 r. i utrudnienie pokojowego przekazania władzy” – napisała komisja w liście. Do pana Trumpa.

Graeme Massey21 paź 2022 18:53

1666367441

Dokumenty Mar-a-Lago zawierały informacje wywiadowcze na temat Iranu i Chin – raport

Washington Post Porzucił ważną nową historię w sadze Dokumenty Mar-a-Lago: Według „osób zaznajomionych z tą sprawą”, niektóre dokumenty znalezione w domu Donalda Trumpa na Florydzie „zawierały wysoce poufne dane wywiadowcze związane z Iranem i Chinami”, w tym na At. przynajmniej jeden opisuje program rakietowy Iranu.

Andrzeja Nottia21 października 2022 16:50

1666364188

Sędzia odrzuca argument Bannona o przywilejach wykonawczych

Sędzia skazujący Steve’a Bannona podejmuje teraz decyzję i w trakcie tego procesu wyjaśnia, dlaczego twierdzenie pana Bannona, że ​​jest on objęty przywilejem wykonawczym, jest niedopuszczalne – zauważając, że „niektóre informacje wymagane w wezwaniu są niewyobrażalnymi informacjami, na podstawie których może zostały zgłoszone.”

Jednak sędzia przyznaje również, że zatrudnił prawnika i wydaje się, że przynajmniej do pewnego stopnia działał zgodnie z jego radą, i mówi, że komisja z 6 stycznia wniosła oskarżenie zamiast zwracać się do sądu o jego egzekwowanie. wezwania do sądu.

Andrzeja Nottia21 paź 2022 15:56

1666362751

Bannon odmawia zwracania się do sądu

Po długiej kłótni ze swoim zespołem Steve Bannon miał okazję przemawiać na sali sądowej. On odmówił:

Andrzeja Nottia21 paź 2022 15:32

1666360481

Prawnik Bannona mówi, że nie powinien przepraszać

Zespół obrońców Steve’a Bannona miał teraz kolej na odwołanie się do sędziego w jego wyroku. I w przeciwieństwie do zespołów, które reprezentują wielu uczestników zamieszek z 6 stycznia, nie mają ochoty twierdzić, że pan Bannon żałuje swojego zachowania:

Andrzeja Nottia21 października 2022 14:54

1666360003

Bannon otrzymuje wsparcie Greena

Marjorie Taylor Green, skrajnie prawicowa kongresmenka i zaprzeczająca wyborom w 2020 r., która niedawno 6 stycznia określiła się jako „ofiara”, jednocześnie solidaryzując się z ludźmi oczekującymi na proces za ich rolę w brutalnym ataku, zaoferowała swoje wsparcie dla Steve’a Bannona, gdy ten twarze kary:

Andrzeja Nottia21 października 2022 14:46

1666359735

Prokurator: Bannon „pod wrażeniem Kongresu”

Odbywa się przesłuchanie Steve’a Bannona w sprawie wyroku skazującego, a amerykański prokurator prowadzący prokuraturę przedstawia argumenty rządu dotyczące kary sześciu miesięcy więzienia. Oto rzut oka na to, co dzieje się na sali sądowej stolicy:

Andrzeja Nottia21 paź 2022 14:42