Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump News: Specjalny doradca prosi o datę rozprawy w styczniu 2024 r. w sprawie 6 stycznia

Trump News: Specjalny doradca prosi o datę rozprawy w styczniu 2024 r. w sprawie 6 stycznia

Trump twierdzi, że prokurator z Georgii miał romans z członkiem gangu

Biuro prokuratora specjalnego Jacka Smitha zwróciło się do sędziego Dystryktu Kolumbii nadzorującego sprawę sabotażu wyborów w 2020 roku przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi o zaplanowanie procesu byłego prezydenta, który dwukrotnie został oskarżony z trzech zarzutów, na cztery do sześciu tygodni, począwszy od 2 stycznia. rok.

Były prezydent wściekle zareagował na ten wniosek, nazywając popołudniowy termin rozprawy w styczniu 2024 r. formą „ingerencji wyborczej”. Opublikowane w mediach społecznościowych.

W międzyczasie prokurator okręgowy hrabstwa Fulton wystosował notatkę do swojego personelu biurowego, w której potępił nowe kłamstwo, o którym powiedział jej Trump i jego sojusznicy, prosząc ich, aby nie komentowali publicznie tej sprawy.

Fannie Willis wydała notatkę po tym, jak kampania Trumpa zaczęła wyświetlać reklamę w stanie, fałszywie sugerując, że ma romans z raperem, który był celem dochodzenia w sprawie wymuszenia.

1691723727

Strategia prawna Trumpa powoduje jak najwięcej opóźnień wszelkimi możliwymi środkami

W swoim wezwaniu do sądu tydzień temu prawnicy Trumpa wskazali, że będą dążyć do znacznych opóźnień i poprosić sędziego Tanyę Chutkan o zatrzymanie zegara ustawionego na mocy ustawy o przyspieszonym procesie, która ustanawia 70-dniowy okres, w którym procesy muszą się rozpocząć w sprawach karnych. .

Strategia prawna byłego prezydenta, zarówno w sprawach cywilnych, jak i karnych, sięgająca dziesięcioleci wstecz, polega na tworzeniu jak największej liczby opóźnień wszelkimi możliwymi środkami. Trzy sprawy karne przeciwko niemu nie wykazały wyjątku od tego wzorca, ponieważ Trump uważa, że ​​jego największą szansą na uniknięcie jakichkolwiek negatywnych konsekwencji z tych spraw jest wygranie wyborów prezydenckich w przyszłym roku.

Ale sędzia śledczy Muxila Upaddaya powiedział adwokatowi Trumpa, że ​​sędzia Chutkan planuje wyznaczyć termin rozprawy po konferencji w sprawie 28 sierpnia, dając rządowi cały tydzień na zaproponowanie harmonogramu rozprawy.

Zespół Trumpa będzie miał teraz tydzień na ustosunkowanie się do proponowanego przez departament harmonogramu, chociaż jest mało prawdopodobne, aby pełnomocnik byłego prezydenta zgodził się na harmonogram rządu.

Andrzej Feinberg11 sierpnia 2023 04:15

1691721027

„Termin procesu 2 stycznia 2024 r. reprezentuje odpowiednio szybki proces w interesie publicznym i w interesie wymiaru sprawiedliwości”.

Biuro prokuratora specjalnego Jacka Smitha zwróciło się do sędziego Dystryktu Kolumbii nadzorującego sprawę sabotażu wyborów w 2020 roku przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi o zaplanowanie procesu byłego prezydenta, który dwukrotnie został oskarżony z trzech zarzutów, na cztery do sześciu tygodni, począwszy od 2 stycznia. rok.

W ośmiostronicowym dossier sporządzonym przez starszych doradców specjalnych Molly Gaston i Thomasa Windoma biuro specjalnego doradcy stwierdziło, że proponowany przez nich harmonogram da Trumpowi i jego zespołowi obrony wystarczająco dużo czasu na przygotowanie sprawy i przejrzenie dowodów, które rząd jest gotów zrobić Więc. Jest dostarczany w ramach procesu odkrycia, a także postępowania sądowego w sprawach przedprocesowych, takich jak wniosek o zmianę miejsca, za którym Trump powiedział, że będzie się opowiadał.

READ  Badanie wykazało, że psy płaczą, gdy spotykają się ze swoimi właścicielami zwierzęce zachowanie

Prokuratorzy stwierdzili również, że termin rozprawy 2 stycznia 2024 r. „co najważniejsze… ustali duże zainteresowanie opinii publicznej szybkim procesem”, który nazwali „szczególnie znaczącym”, ponieważ Trump jest „oskarżony o spiskowanie w celu unieważnienia procesu. ” Uzasadnione wyniki wyborów prezydenckich w 2020 r., utrudnianie ratyfikacji wyników wyborów i odejmowanie uprawnionych głosów obywateli”.

„Termin rozprawy wyznaczony na 2 stycznia 2024 r. reprezentuje szybki proces właściwy w interesie publicznym i w interesie wymiaru sprawiedliwości, dając jednocześnie oskarżonemu czas na przygotowanie obrony i podniesienie przedsądowych kwestii prawnych przed sądem” – napisali.

Andrzej Feinberg11 sierpnia 2023 03:30

1691720136

Nękanie pracowników sondaży przez ekipę Trumpa może wpędzić go w kłopoty w Gruzji

Nękanie dwóch czarnych kobiet, matki i jej dorosłej córki, które spotkały się w Gruzji po tym, jak stały się celem do 2020 r., Może stać się centralną częścią sprawy Fulton County przeciwko Donaldowi Trumpowi i członkom jego zespołu z 2020 r.

the Atlanta Journal-Constitution W środę poinformowałem, że Robbie Freeman i Shay Moss złożyli obszerne zeznania na temat gróźb śmierci i nękania na tle rasowym, których doświadczyli po swoim udziale w wyborach w 2020 r. Przeciwko kampanii Trumpa i samemu byłemu prezydentowi.

Rudy Giuliani, pełnomocnik byłego prezydenta, bezpośrednio oskarżył obu o udział w kradzieży kart do głosowania podczas przesłuchania zwołanego przez podkomisję Senatu stanu Georgia – część jego nieudanej próby udowodnienia, że ​​doszło do oszustwa wyborczego.

Johna Bowdena On ma tę historię.

Josh Marcus11 sierpnia 2023 03:15

1691718327

Biden nękał „bardzo cichą” Lauren Boebert za chwalenie się wyborcom demokratycznymi środkami, przeciwko którym głosowała

Republikańska przedstawicielka Lauren Boebert, wraz ze wszystkimi republikańskimi członkami Kongresu, głosowała przeciwko ustawie o redukcji inflacji z 2022 r. Jednak ustawa ta doprowadziła do budowy elektrowni wiatrowej CS — a tym samym do stworzenia miejsc pracy — w jej rodzinnym stanie Kolorado.

„Przypadkowo CS Wind to kongresmenka Lauren Boebert – wiesz, bardzo cicha republikanka? – jest w swoim okręgu” – powiedział, śmiejąc się z publiczności. „Kto głosował ze wszystkimi republikanami przeciwko tej ustawie?”

Czytaj więcej:

Yousra Farzan11 sierpnia 2023 02:45

1691715627

Gubernator Utah odpycha krytyków za powitanie Bidena: „To szaleństwo”

Cox, który był jednym z oficjalnych powitań, które spotkały Bidena, gdy w środę wysiadał z Air Force One, odpowiedział na pytanie, dlaczego zdecydował się uczestniczyć w przybyciu prezydenta, kiedy przemawiał w czwartek przed Bidenem na imprezie z okazji rocznicy PACT, część ustawę o opiece weteranów z ponadpartyjnego systemu, którą prezydent podpisał w zeszłym roku.

Pan Cox powiedział, że został powitany w ulu w imieniu jego ponad trzech milionów mieszkańców.

„Za każdym razem, gdy mamy okazję mieć prezydenta dla którejkolwiek partii w naszym stanie, doceniamy tę wspaniałą okazję do ścisłej współpracy, wycofania się z polityki, z którą się nie zgadzamy, i znalezienia wspólnych płaszczyzn” – powiedział.

Czytaj więcej:

Andrzej Feinberg11 sierpnia 2023 02:00

1691715336

Trump zmusza sieć informacyjną do wydania niewłaściwego zastrzeżenia dotyczącego wyborów w 2020 roku

Komentarz do Erica Bolinga wygłosił podczas występu w przyjaznej Mai sieci telewizyjnej Newsmax, która musiała zakończyć wywiad niezręcznym zastrzeżeniem, by przypomnieć widzom, że akceptuje wyniki wyborów z 2020 roku, mimo że Trump często twierdzi, że wybory były . podrobiony.

Josh Marcus11 sierpnia 2023 01:55

1691714736

Donald Trump nadal używa Sharpie do podpisywania swoich dokumentów sądowych

Wśród wielu wybryków, które robi Donald Trump, zwykle podpisuje nawet ważne oficjalne dokumenty ciężkim znakiem Sharpie.

(Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych)

Trwało to w czwartek, kiedy pan Trump złożył swój podpis, hm, podpis, na stosie dokumentów sądowych związanych z toczącą się sprawą federalną na Florydzie w sprawie rzekomego niewłaściwego obchodzenia się z tajnymi dokumentami.

Oto nasze podsumowanie dziwacznych relacji pana Trumpa z papierem na przestrzeni lat.

Josh Marcus11 sierpnia 2023 01:45

1691713836

Doradca Trumpa oskarżony o porwanie dwóch kobiet w Arizonie w 2021 roku

Pan Epstein został aresztowany po rzekomym incydencie, którego następstwa zostały uchwycone na nagraniu z kamery ciała przez Departament Policji Scottsdale, w którym kobieta zarzuca funkcjonariuszom, że pan Epstein złapał ją i jej siostrę. Można go później zobaczyć na nagraniu zaprzeczającym zarzutom.

Pan Epstein współpracował z urzędnikami w Arizonie w ich nieudanej próbie obalenia wyników wyborów w 2020 r. w stanie, co było częścią większych wysiłków Trumpa, by utrzymać się u władzy po jego utracie, co doprowadziło teraz do oskarżenia go przez specjalnego radcę prawnego Jacka Smitha . .

Josh Marcus11 sierpnia 2023 01:30

1691712927

Trump narzeka, że ​​świat nigdy nie był bardziej zły, ponieważ trwają przeciwko niemu sprawy

W połowie odpowiedzi na pytanie, w którym spekulował na temat szans Rona DeSantisa na zdobycie republikańskiej nominacji na prezydenta w 2028 r., były prezydent zwrócił się ku szerszemu filozoficznemu spojrzeniu na stan świata politycznego.

„W nic nie wchodzisz” – powiedział Trump. To trudny świat w polityce. To paskudny, paskudny świat, jak się dowiedzieliśmy. Może nigdy nie było gorzej niż teraz. Bo mamy pacjentów. Mamy pacjentów w biurze i znów stanowią większy problem niż świat zewnętrzny”.

Komentarze pana Trumpa na temat skrajnej brzydoty świata pojawiają się, gdy stawia on zarzuty w trzech oddzielnych sprawach karnych: jednej w Nowym Jorku, za rzekomy udział w programie cichych wypłat pieniężnych; jeden na Florydzie za rzekome niewłaściwe obchodzenie się z tajnymi dokumentami po opuszczeniu Białego Domu; i jeden w Waszyngtonie za rzekome podżeganie do zamieszek 6 stycznia na Kapitolu.

Czytaj więcej:

odnoszę się11 sierpnia 2023 01:15

1691712529

Trump jest bardzo niezadowolony z proponowanej styczniowej daty procesu

Donald Trump zareagował gniewnie w czwartek na proponowaną datę rozprawy 2 stycznia w sprawie specjalnego doradcy Jacka Smitha przeciwko byłemu prezydentowi za rzekomą próbę obalenia wyniku wyborów w 2020 roku.

Obłąkany Jack Smith właśnie zażądał procesu w sprawie aktu oskarżenia Bidena 2 stycznia. książki na swojej platformie Truth Social w czwartek. „Tylko obłąkany szaleniec prosiłby o taką datę, jeden dzień w nowym roku, maksymalne pokrycie wyborów z IOWA! Taki proces, który nigdy nie powinien się odbyć ze względu na moje prawa wynikające z Pierwszej Poprawki i masową korupcję Bidena, nie powinien się odbyć wcześniej niż po wybory „Jeśli w ogóle. To samo z innymi fałszywymi aktami oskarżenia Bidena. Ingerencja w wybory!”

Wcześniej tego samego dnia biuro Jacka Smitha zwróciło się do sędziego Dystryktu Kolumbii z prośbą o zaplanowanie procesu byłego prezydenta, dwukrotnie postawionego w stan oskarżenia, oskarżonego z trzech zarzutów, na okres od czterech do sześciu tygodni, rozpoczynający się 2 stycznia przyszłego roku.

W ośmiostronicowym dokumencie sporządzonym przez starszych doradców specjalnych Molly Gaston i Thomasa Windoma biuro specjalnego doradcy stwierdziło, że proponowany przez nich harmonogram da Trumpowi i jego zespołowi obrony wystarczająco dużo czasu na przygotowanie sprawy i przejrzenie dowodów, na które rząd jest przygotowany. Jest dostarczany w ramach procesu odkrycia, a także postępowania sądowego w sprawach przedprocesowych, takich jak wniosek o zmianę miejsca, za którym Trump powiedział, że będzie się opowiadał.

czyta Andrzej FeinbergPełna historia po szczegóły.

Josh Marcus11 sierpnia 2023 01:08