Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump News dzisiaj: Wielka ława przysięgłych w Georgii zaleciła wielokrotne liczenie w dochodzeniu wyborczym

Trump News dzisiaj: Wielka ława przysięgłych w Georgii zaleciła wielokrotne liczenie w dochodzeniu wyborczym

Donald Trump odpowiada na orędzie o stanie państwa wygłoszone przez prezydenta Bidena

Ujawniono brygadzistę wielkiej ławy przysięgłych w Georgii New York Times że komisja zaleciła wniesienie aktów oskarżenia przeciwko kilku osobom z wielu powodów w ramach dochodzenia w sprawie ingerencji Donalda Trumpa w wybory stanowe brzoskwini.

„To nie jest krótka lista” — powiedziała Emily Kohrs. New York Times. Odmówiła jednak podania nazwisk osób wybranych przez wielką ławę przysięgłych do postawienia zarzutów.

Jednocześnie Trump chwalił się, że ma „bardzo dobre stosunki” z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, zaledwie kilka godzin po tym, jak prezydent Joe Biden złożył historyczną wizytę na Ukrainie z okazji pierwszej rocznicy rosyjskiej inwazji.

Przemawiając na wiecu z okazji Dnia Prezydenta Florydy w poniedziałek wieczorem, Trump ponownie stwierdził bezpodstawnie, że wojna nigdy by się nie wydarzyła na jego warcie.

Putin nigdy nie pojechałby na Ukrainę, gdybym był prezydentem. Właściwie miałem bardzo dobre relacje [with Putin]”- powiedział tłumowi kibiców na lotnisku Hilton Palm Beach.

1677046500

Trump atakuje DeSantis lawiną postów

Donald Trump zaatakował swojego domniemanego republikańskiego przeciwnika z 2024 r., Rona DeSantisa, w dwóch postach Truth Social późnym wtorkowym rankiem.

Na jednym zrobił zdjęcie wielkości tłumu, który DeSantis zdołał namalować w Nowym Jorku w tym tygodniu, kiedy gubernator Florydy odwiedził Staten Island.

Interesujące jest obserwowanie, jak FoxNews relacjonuje mały i pozbawiony entuzjazmu tłum 139 osób na Staten Island dla DeSantis, ale trzymaj się jak najdalej od relacjonowania tysięcy ludzi, z których wielu nie mogło się dostać, na imprezie Club 47 w West Palm Plaża, Floryda” – zauważył Trump, odnosząc się do swojego wydarzenia.

Ponownie pan DeSantis zaatakował w bardziej bezpośredni sposób: „Floryda świetnie sobie radziła na długo przed tym, jak Ron DeSanctus tam dotarł. Ludzie uciekają z Nowego Jorku na Florydę (i inne miejsca) z powodu wysokich podatków i przestępczości wymykającej się spod kontroli, a nie dlatego, że gubernatora (dziękuję). Ty, prezydencie Trump!) DeSactimonious. Rick Scott wykonał świetną robotę, a nawet Charlie Crist miał bardzo dobre wyniki. Słońce i ocean, tak kuszące!!!”

Johna Bowdena22 lutego 2023 06:15

1677042900

James O’Keefe w Project Veritas

James O’Keefe zrezygnował z Project Veritas.

Czytaj więcej:

Johna Bowdena22 lutego 2023 05:15

1677039364

Trump pochwala odważnego negacjonistę wyborów za przejęcie republikańskiej prezydentury w stanie Michigan

W niedzielę Donald Trump pogratulował jednej ze swoich zwolenników, Christinie Karamo, przejęciu przez nią Partii Republikańskiej stanu Michigan. Nazwał ją „odważną zaprzeczającą wyborom” w Truth Social.

„Gdyby Republikanie (i inni!) powiedzieli prawdę o sfałszowanych wyborach prezydenckich w 2020 r., tak jak powinien to zrobić FoxNews, ale tego nie robią, byłoby im znacznie lepiej” – narzekał były prezydent.

Następnie udał się na zwycięską przejażdżkę: „To wzmacnia kontrolę nad partią przez lojalistów Trumpa” – donosi „New York Times”. „Nie nazywam ich lojalistami, nazywam ich wielkimi amerykańskimi patriotami!!!”

Johna Bowdena22 lutego 2023 04:16

1677035704

Trump ogłasza swój sztab wyborczy w Iowa

Kampania Donalda Trumpa w poniedziałek ogłosiła zatrudnienie kluczowych pracowników w Iowa, która obecnie ma pozostać miejscem pierwszego klubu republikańskiego w 2024 roku.

Wśród nowo zatrudnionych był Eric Branstad, syn byłego gubernatora stanu Terry Branstad. Młodszy Branstad dołącza do kampanii Trumpa jako starszy doradca.

Johna Bowdena22 lutego 2023 03:15

1677032164

Największa informacja ujawniona przez Fox News pozwała Dominion

Fox News stoi w obliczu pozwu o zniesławienie w wysokości 1,6 miliarda dolarów od Dominion Voting Systems, producenta maszyn do głosowania z siedzibą w Denver, w związku z relacjami z wyborów prezydenckich w 2020 roku i fałszywymi twierdzeniami prezydenta Donalda Trumpa, że ​​konkurs został „sfałszowany”, aby zapewnić mu zwycięstwo. Joe Bidena.

W Akta sądowe liczące 192 strony Opublikowany w czwartek i zawierający prywatne wiadomości od wielu największych gwiazd Foxa, Dominion mówi: „Od góry do dołu, Fox wiedział, że Dominion to Total PS”.

Jednak pomimo znajomości prawdy – a przynajmniej lekkomyślnego ignorowania tego faktu – Fox stał się wirusowy i potwierdził te „dziwaczne twierdzenia o oszustwach wyborczych” na temat Dominion, nawet jeśli przyznał wewnętrznie, że kłamstwa były „szalone”, „śmieszne” i „szokująco lekkomyślne” „, powiedział akt.

Jednak prawnicy Foxa argumentowali, że Dominion przedstawił tylko „nowe zniesławiające teorie” i domagał się „oszałamiającej” kwoty odszkodowania mającej na celu zdobycie nagłówków gazet, uciszenie chronionej mowy i wzbogacenie swojego właściciela, Staple Street Capital Partners, i jego inwestorów.

W oświadczeniu w odpowiedzi na czwartkowe zgłoszenie rzecznik Fox powiedział: „Będzie dużo hałasu i zamieszania spowodowanego przez Dominium i oportunistycznych posiadaczy private equity, ale sedno tej sprawy pozostaje wokół wolności prasy i wolności wypowiedzi , które są prawami podstawowymi gwarantowanymi i chronionymi przez Konstytucję”. The New York Times przeciwko Sullivanowi. „

READ  Głosowanie nad limitem zadłużenia dzisiaj: główny negocjator GOP w sprawie umowy Biden-McCarthy twierdzi, że Biały Dom „wiedział”

Pięciotygodniowy okres próbny rozpocznie się 17 kwietnia.

Tutaj, Niezależny Joego Somerlada Przedstawia krótki profil niektórych z najbardziej zaskakujących zarzutów w nowym zgłoszeniu, które zawiera prywatne wiadomości tekstowe od znanych nadawców, takich jak Tucker Carlson, Sean Hannity, Laura Ingraham i właściciel Rupert Murdoch, omawiających skutki wyborów w 2020 roku:

Johna Bowdena22 lutego 2023 02:16

1677028564

Bernie Sanders nazywa prośbę Nikki Haley, aby politycy w wieku powyżej 75 lat poddawali się testom zdolności umysłowych „śmiesznymi”

Bernie Sanders skrytykował sugestię republikańskiej kandydatki na prezydenta Nikki Haley, aby politycy w wieku powyżej 75 lat poddali się testowi sprawności umysłowej – nazywając to „śmiesznym”.

51-letnia Haley złożyła wniosek, rozpoczynając kampanię o nominację Republikanów i krytykując 76-letniego Donalda Trumpa i 80-letniego Joe Bidena.

Ale 81-letni Sanders obalił ten pomysł, kiedy pojawił się w niedzielny poranek w programie CBS Face the Nation.

Czytaj więcej:

Johna Bowdena22 lutego 2023 01:16

1677024904

Trump kpił z jego twierdzenia, że ​​został „uniewinniony” przez jury z Georgii w związku z jego próbą unieważnienia wyborów

„Dziękuję specjalnemu wielkiemu jury stanu Georgia za wasz patriotyzm i odwagę. Całkowite uniewinnienie. Stany Zjednoczone są z was bardzo dumne!!!” Pan Trump książki Czwartek.

Twierdził, że „ważne i od dawna oczekiwane fragmenty raportu z Georgii, w których nawet nie wymienia się nazwiska prezydenta Trumpa, nie mają nic wspólnego z prezydentem, ponieważ prezydent Trump nie zrobił absolutnie nic złego”. „Prezydent przeprowadził dwie przykładowe rozmowy telefoniczne dotyczące uczciwości wyborów w Gruzji, do czego ma prawo – w rzeczywistości konstytucyjnym obowiązkiem prezydenta Trumpa było zapewnienie integralności, bezpieczeństwa i uczciwości wyborów”.

Pomiędzy tymi dwoma rozmowami na linii było wielu urzędników i prawników, w tym minister spraw zagranicznych Gruzji, nikt nie protestował, nie protestował, nie rozłączył się. Prezydent Trump zawsze będzie walczył o prawdziwe i uczciwe wybory w Ameryce! ” On książki.

Czytaj więcej:

Johna Bowdena22 lutego 2023 00:15

1677022204

Trump krytykuje „nudne” Twittera i Facebooka i odmawia powrotu

W poniedziałek były prezydent zaprzeczył swojemu niedawnemu powrotowi na Twittera, Facebooka i Instagrama — powiedział konserwatywnej sieci Prawdziwy głos Ameryki Nie jest zainteresowany korzystaniem z platform mediów społecznościowych.

– Zostałem zaproszony z powrotem – powiedział.

„Myślę, że to czeka. Twitter ma prawie 90 milionów ludzi czekających.”

Pan Trump twierdził, że może przekazać swoje przesłanie na własnej platformie Truth Social.

Konta Trumpa na Twitterze, Instagramie i Facebooku zostały zawieszone po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia, w których tłum jego zwolenników zaatakował Kapitol Stanów Zjednoczonych, próbując obalić wybory.

Na początku tego miesiąca – po dwóch latach – jego konta zostały przywrócone.

Johna Bowdena21 lutego 2023 23:30

1677019504

Romney waży kandydaturę do reelekcji

Dwukrotnie głosował za skazaniem byłego prezydenta Donalda Trumpa w procesach impeachmentu. Zgromił kolegów senatorów, którzy sprzeciwiali się poświadczeniu wyników wyborów prezydenckich w 2020 r. Zganił nawet kongresmana z Nowego Jorku, George’a Santosa, za to, że odważył się zająć czołowe miejsce w jego orędziu o stanie państwa po tym, jak przyznał się, że zmyślił znaczną część swojego życiorysu.

Po czterech latach w Waszyngtonie, republikanin Mitt Romney zyskał miano rzadkiego senatora, który jest skłonny publicznie krytykować członków swojej partii.

Ale otwarta postawa senatora z Utah, wraz z jego gotowością do współpracy z Demokratami, rozgniewała niektórych Republikanów w reprezentowanym przez niego stanie głębokiej czerwieni i sprawiła, że ​​zaczęli szukać kogoś, kto spróbuje wysadzić go z miejsca w przyszłorocznym wyścigu prawyborów.

75-latek powiedział, że nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie kandydował w wyborach w 2024 roku i nie spodziewa się tego do początku lata.

„W pewnym sensie zachowuję otwarty umysł” – powiedział Romney w wywiadzie. „Nie ma szczególnego pośpiechu. Robię to, co bym zrobił, gdybym nominował siebie z personelem i zasobami, więc to nie tak, że będę musiał składać oficjalne oświadczenie.”

Czytaj więcej:

Johna Bowdena21 lutego 2023 22:45

1677014039

„To nie jest krótka lista”: Wielkie jury zaleciło wiele zarzutów w dochodzeniu Trumpa w Georgii, jednym z pierwszych ujawnień

Specjalna wielka ława przysięgłych w Georgii badająca próbę obalenia przez byłego prezydenta Donalda Trumpa i jego współpracowników wyników wyborów w tym stanie w 2020 roku zaleciła w swoim raporcie wystawienie aktów oskarżenia przeciwko kilku osobom pod wieloma zarzutami, a tylko część z nich ma został zwolniony. Powiedział.

„To nie jest krótka lista” — powiedziała Emily Kohrs. New York Times. Powiedziała, że ​​ława przysięgłych dodała osiem stron kodeksu prawnego, „który cytowaliśmy w różnych punktach raportu”.

Zdecydowała się nie komentować tego, komu wielka ława przysięgłych zarekomendowała akt oskarżenia, ponieważ sędzia zdecydował się nie ujawniać tych informacji, gdy część raportu została opublikowana w zeszłym tygodniu.

Gustaw Killander21 lutego 2023 21:13