Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump News dzisiaj: Sąd Najwyższy zezwala na dostarczanie zeznań podatkowych Trumpa do Kongresu, ponieważ sprawa oszustwa osiąga punkt kulminacyjny

Trump News dzisiaj: Sąd Najwyższy zezwala na dostarczanie zeznań podatkowych Trumpa do Kongresu, ponieważ sprawa oszustwa osiąga punkt kulminacyjny

Merrick Garland wyznacza specjalnego doradcę do nadzorowania śledztwa w sprawie Trumpa

Donald Trump w końcu przegrał bitwę o zablokowanie komitetom Izby Reprezentantów kierowanych przez Demokratów przed uzyskaniem jego zeznań podatkowych, ustanawiając szybki wyścig śledczych z demokratycznymi prawodawcami w celu ich przeglądu przed zaprzysiężeniem następnego Kongresu.

Od lat starając się chronić swoje zeznania podatkowe przed ujawnieniem, Trump był świadkiem ostatecznej porażki we wtorek, jak na ironię, z rąk konserwatywnej większości, którą sam zainstalował w Sądzie Najwyższym.

Tymczasem nowojorscy prokuratorzy czekają na orzeczenie w sprawie oszustwa podatkowego przeciwko Trump Organization po zakończeniu sprawy w poniedziałek po tym, jak dwóch świadków zajęło stanowisko.

A w Waszyngtonie dr Anthony Fauci, członek zespołu Trumpa ds. reagowania na Covid – który stał się głównym celem prawej ręki Magi – zorganizował we wtorek ostatnią konferencję prasową jako dyrektor najważniejszej w kraju agencji ds. kontroli chorób zakaźnych.

Kadencja dr Fauciego w NIAID doprowadziła do tego, że jest uznawany za bohatera wśród Demokratów i wielu innych Amerykanów, którzy postrzegali go jako główne źródło informacji o wysiłkach rządu w walce z Covid-19. Był jednak oczerniany przez prawicowców, którzy rozpowszechniali dezinformację i kłamstwa na temat leczenia chorób i środków zapobiegawczych.

1669170037

Kobieta, która oskarżyła Herschela Walkera o płacenie za aborcję, prosi o spotkanie

Kobieta, która oskarżyła Herschela Walkera o zmuszanie jej do aborcji, zaprosiła republikańskiego kandydata do Senatu w Georgii na spotkanie z nią po tym, jak odtworzyła dźwięk ich rozmów telefonicznych.

We wtorek kobieta, która po prostu nazywała się Jane Doe, odbyła konferencję prasową z prawnikiem Glorią Allred. Pani Allred zaprosiła pana Walkera na spotkanie z jej klientem w dowolnym miejscu w Georgii przed wyborami 6 grudnia.

Przeczytaj więcej o ostatnich wtorkowych wydarzeniach w wyścigu do Senatu w Georgii:

1669166401

Szef Ways and Means obiecuje zbadać podatki Trumpa

Richard Neal, przewodniczący komisji Izby Reprezentantów zajmującej się podatkami Donalda Trumpa, obiecał, że jego komisja będzie kontynuować dochodzenie, mimo że Demokraci będą kontrolować Izbę tylko przez kolejny miesiąc.

Neal wydał we wtorek oświadczenie, świętując zwycięstwo swojej komisji nad byłym prezesem Sądu Najwyższego.

Johna Bowdena23 listopada 2022 01:20

1669162801

Lindsey Graham zeznaje w sprawie w hrabstwie Fulton

Senator Lindsey Graham potwierdził we wtorek, że zeznawał przed wielką ławą przysięgłych w hrabstwie Fulton, badając wysiłki kampanii Trumpa mające na celu obalenie wyników wyborów w tym stanie.

Pan Graham powiedział w krótkim oświadczeniu, że nie będzie komentował treści swoich zeznań, jednocześnie określając prokuratorów jako profesjonalnych i uprzejmych. Jego zeznania są następstwem wielomiesięcznej próby ucieczki przed nią.

Przeczytaj jego oświadczenie poniżej:

Johna Bowdena23 listopada 2022 00:20

1669159233

Konserwatyści narzekają na związki żony specjalnego doradcy Trumpa z Michelle Obamą

Torysi są oburzeni po ujawnieniu, że żona prokuratora powołanego przez Prokuratora Generalnego Merricka Garlanda ustalić, czy Donalda Trumpa Nie zostanie mu postawione żadne zarzuty karne, najwyraźniej darczyńca Demokratów, który brał udział w filmie dokumentalnym o nim Michelle obama.

Jack Smith, prokurator generalny w Departamencie Sprawiedliwości, został zatrudniony przez pana Garlanda do podjęcia decyzji w sprawie prawnego losu Trumpa na początku tego miesiąca. Stało się to po tym, jak Trump ogłosił, że po raz trzeci będzie szukał Białego Domu.

Teraz zostało to ujawnione poprzez doniesienia medialne Że Katie Chevigny, żona pana Smitha, była producentem filmu dokumentalnego byłej pierwszej damy z 2020 roku stać się, Na podstawie jej wspomnień o tym samym tytule.

Johna Bowdena22 listopada 2022 23:20

1669155601

Runoff w Georgii: dlaczego jedno miejsce w Senacie ma kluczowe znaczenie dla Demokratów

Znaczenie wyścigu pozostaje wysokie, mimo że Demokraci mają obecnie zagwarantowaną większość w Senacie w ciągu najbliższych dwóch lat. Jeśli zajmą miejsce zajmowane obecnie przez senatora Raphaela Warnocka, partia zwiększy swoją większość w izbie wyższej do 51 głosów, nawet bez dogrywki na wiceprezydenta.

We wtorek na konferencji prasowej prowadzonej przez Glorię Allred zgłosiła się kobieta, aby szczegółowo opisać swoje doświadczenia z aborcji rzekomo opłaconej przez republikańskiego kandydata Herschela Walkera.

Przeczytaj więcej o tym ważnym wyścigu na Wolny strzelec:

Johna Bowdena22 listopada 2022 22:20

1669152161

Gdy Nancy Pelosi się kłania, przygotuj się na piszczenie Hakeema Jeffriesa

Jeśli Donald Trump powróci do Białego Domu w 2025 roku, prawdopodobnie będzie jednym z Demokratów, którzy przeprowadzili swój pierwszy proces impeachmentu po drugiej stronie stołu negocjacyjnego.

Hakeem Jeffries, kongresman z Nowego Jorku, ma objąć stanowisko lidera mniejszości, ponieważ przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi ogłosiła w zeszłym tygodniu, że nie będzie ubiegać się o reelekcję na przywódcę Demokratów.

Eryk Garcia Przyjrzymy się, co to oznacza dla Demokratów w Kongresie, a także ich republikańskich rywali w Kongresie Wolny strzelec:

Johna Bowdena22 listopada 2022 21:22

1669149735

Oskarżyciel Herschel Walker mówi, że „ranczo koni” Republikanie z Georgii zapłacili za aborcję

Kobieta, która oskarżyła Hershela Walkera o towarzyszenie jej podczas aborcji, zaprosiła kandydata do Senatu z Georgii na spotkanie po tym, jak odtworzyła dźwięk ich rozmów telefonicznych.

Kobieta, która po prostu przeszła przez Jane Doe, odbyła konferencję prasową z prawnikiem Glorią Allred. Konferencja prasowa rozpoczęła się od dwóch odtworzeń audio, kiedy obaj rozmawiali przez telefon, kiedy mówiono, że byli w wieloletnim związku, nawet gdy pan Walker, który był graczem NFL, był żonaty.

Eric Garcia donosi o szokujących szczegółach.

Olivera O’Connella22 listopada 2022 20:42

1669148137

BREAKING – SCOTOS zaprzecza próbom Trumpa ochrony jego zeznań podatkowych przed Kongresem

Prezydent od lat starał się chronić swoje zeznania podatkowe przed przekazaniem ich komisji House Ways and Means, ale we wtorek doszło do ostatecznej porażki z rąk samozwańczej konserwatywnej większości w sądzie najwyższym kraju.

John Bowden ma najnowsze wieści z Waszyngtonu.

Olivera O’Connella22 listopada 2022 20:15

1669146661

Chaotyczne sceny w najnowszym oficerze Białego Domu Fauciego, gdy krzyczący reporter zagłusza pytania

Chaotyczna scena wybuchła podczas ostatniej konferencji prasowej dr Anthony’ego Fauciego we wtorek, kiedy reporter zaczął krzyczeć na kolegów i zażądał, aby sekretarz prasowy Białego Domu, Karen Jean-Pierre, odpowiedziała na pytanie dotyczące pochodzenia Covid-19.

Dr Fauci, ustępujący dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, właśnie skończył omawiać stan pandemii Covid-19 i wrócił, by czekać na pytania, gdy wielu reporterów zaczęło wykrzykiwać swoje pytania.

Johna Bowdena22 listopada 2022 19:51

1669143654

Gisele Fetterman obwinia Fox News za skrzynkę odbiorczą pełną gróźb, odkąd mąż objął urząd: „To nie jest normalne”

Żona senatora-elekta Jona Fettermana powiedziała, że ​​została zasypana nienawistnymi wiadomościami po tym, jak gospodarze opinii w Fox News zaczęli skupiać się na niej.

Gisele Barreto Fetterman mówi, że wybuch nienawiści, jakiego doświadczyła po pokonaniu przez męża popieranego przez Trumpa doktora Mehmeta Oza, nie przypominał niczego, czego ona lub jej mąż doświadczyli wcześniej. Strona opiniotwórcza Fox News rozpoczęła bardzo osobiste relacje z panią Fetterman w kilka dni po wyborach, a gospodarze sugerowali, że pociąga za sznurki za swoim mężem.

„Odkąd przybyłem do Kapitolu na szkolenie, cała moja skrzynka odbiorcza jest wypełniona groźbami i przerażającymi rzeczami. A to dlatego, że byłem w pętli w Fox News.

Johna Bowdena22 listopada 2022 19:00