Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump News dzisiaj: Donald Trump pozywa dziennikarza Boba Woodwarda, gdy Manhattan DA otwiera dochodzenie wielkiej ławy przysięgłych

Trump News dzisiaj: Donald Trump pozywa dziennikarza Boba Woodwarda, gdy Manhattan DA otwiera dochodzenie wielkiej ławy przysięgłych

Trump otwiera wyścig w 2024 roku, mówiąc, że jest „bardziej zaangażowany” niż kiedykolwiek

Donald Trump pozywa dziennikarza Boba Woodwarda Za publiczne udostępnienie nagrań swojego wywiadu, twierdząc, że nie dał mu pozwolenia na wykorzystanie ich w audiobooku.

Panu Trumpowi grozi teraz także inne dochodzenie karne, tym razem prowadzone przez biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie.

New York Times Złamał historię toczącego się w biurze dochodzenia wielkiej ławy przysięgłych w sprawie cichych płatności Trumpa w 2016 r., Dokonanych przez byłego adwokata Michaela Cohena, na rzecz gwiazdy filmów dla dorosłych Stormy Daniels. W najbliższych dniach urząd przedstawi dowody wielkiej ławie przysięgłych i wkrótce zdecyduje, czy Trumpowi lub innym osobom należy postawić zarzuty karne.

Były szef rzekomo zapłacił Daniels w 2016 roku, aby powstrzymał ją od publikowania zarzutów dotyczących romansu między nimi. Pan Trump temu zaprzecza. Ani Daniels, ani były „naprawca” byłego szefa, pana Cohena.

Tymczasem była ambasador ONZ Nikki Haley powiedziała Fox News W ten weekend nadszedł czas, aby „młode pokolenie” zintensyfikowało działania i przejęło władzę.

1675141068

Donald Trump pozywa Boba Woodwarda i wydawcę książek za nagrania wywiadów

Donalda Trumpa Dziennikarz składa pozew Boba Woodwarda Znany z Watergate, który upublicznił nagrania swojego wywiadu, twierdząc, że nie dał mu pozwolenia na wykorzystanie ich w audiobooku.

Były prezydent USA pozwał Woodwarda, wydawcę Simon & Schuster i firmę macierzystą Paramount Global w poniedziałek za udostępnienie nagranych wywiadów, które miały miejsce między grudniem 2019 r. a sierpniem 2020 r.

Pan Trump twierdził w pozwie, że zgodził się na nagranie serii wywiadów, ale tylko dla książki, nad którą pracował Woodward. „Wściekłość” Woodwarda ukaże się we wrześniu 2021 r.

Przeczytaj całą historię tutaj:

Marusha Muzaffar31 stycznia 2023 04:57

1675152900

Trump wykorzystał żądanie ustawy o wolności informacji, aby spowolnić uwalnianie podatków przez IRS

Były prezydent był znany z tego, że przez lata był kontrolowany przez agencję i opierał się wezwaniom do publicznego ujawnienia swoich danych finansowych, dopóki rzekomy audyt się nie zakończył. ty nie.

Przeczytaj więcej na Wolny strzelec:

Johna Bowdena31 stycznia 2023 08:15

1675147500

Ustawodawcy odrzucający wybory odgrywają kluczową rolę w nadzorowaniu wyborów

republikański Ustawodawcy, którzy rozpowszechniają spiskowe teorie wyborcze i fałszywie twierdzą, że wynik wyborów prezydenckich w 2020 r. został sfałszowany, nadzorują komisje ustawodawcze, których zadaniem jest ustalanie polityki wyborczej w dwóch stanach politycznych.

Podzielony rząd Pensylwanii Arizona Oznacza to, że wszelkie ograniczenia głosowania proponowane przez republikańskich posłów prawdopodobnie nie powiodą się. Jednak nominacje na wysokim szczeblu dają prawodawcom platformę do poddawania w wątpliwość uczciwości wyborów w stanach, które będą miały kluczowe znaczenie przy wyborze kolejnego prezydenta w 2024 roku.

Johna Bowdena31 stycznia 2023 06:45

1675143900

Trump wypowiada się na temat zdjęcia zabójstwa Nicole: „To nigdy nie powinno się wydarzyć”

Donalda Trumpa Opis śmiertelnego pobicia Zdjęcia Nicholsa nazywa to „okropnym” i mówi, że „nigdy nie powinno się to zdarzyć”.

Wypowiedzi byłego prezydenta nadeszły dzień po mieście Memphis Na początku tego miesiąca publicznie opublikował nagranie z ataku.

Wideo pokazuje brutalną konfrontację między funkcjonariuszami z jednostki a 29-letnim Nicholsem, podczas której można zobaczyć, jak funkcjonariusze biją go i używają pałek i paralizatorów, aby go obezwładnić, gdy krzyczy do swojej matki.

Johna Bowdena31 stycznia 2023 05:45

1675140350

Trump mówi, że nielojalny „DeSantis” „próbuje napisać historię od nowa” w Covid

Donald Trump potępił Rona DeSantisa jako „nielojalnego”, gdy gubernator Florydy waży nominację Republikanów w 2024 r. przeciwko byłemu dobroczyńcy politycznemu.

Trump rozmawiał z Politico i CNN w swoim samolocie podczas kampanii w New Hampshire i Karolinie Południowej, dwóch stanach, w których odbyły się pierwsze w kraju konkursy podstawowe.

Kiedy słyszę, że może być [run] „Myślę, że jest bardzo zdradziecki” – powiedział dziennikarzom Trump.

Trump skrytykował pana DeSantisa za jego wyniki podczas pandemii Covid.

Dodał: „Ron nie byłby władcą beze mnie”.

Johna Bowdena31 stycznia 2023 04:45

1675136750

Biden i McCarthy omówią limity zadłużenia w rozmowach w Białym Domu

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy mówi, że nie może się doczekać dyskusji z prezydentem Joe Bidenem „rozsądnym i odpowiedzialnym sposobem, w jaki możemy podnieść pułap zadłużenia”, kiedy obaj spotkają się w środę na pierwszej sesji w biały Dom Odkąd pan McCarthy został wybrany na to stanowisko.

McCarthy powiedział, że chce zająć się cięciami wydatków wraz z podniesieniem limitu zadłużenia, chociaż Biały Dom wykluczył powiązanie tych dwóch kwestii, ponieważ rząd stara się uniknąć potencjalnie niszczycielskiego deficytu budżetowego.

Mówca zobowiązał się do odwrócenia cięć w ubezpieczeniach społecznych i Medicare.

„Wiem, że prezydent powiedział, że nie chce żadnej dyskusji (na temat cięć), ale myślę, że bardzo ważne jest, aby cały nasz rząd był zdeterminowany, aby znaleźć kompromis” – powiedział McCarthy w rozmowie z CBS „Face the Nation”.

„Chcę usiąść razem, dojść do porozumienia, abyśmy mogli ruszyć do przodu, aby wprowadzić nas na ścieżkę równoważenia, a jednocześnie nie narażać żadnego z naszych długów w tym samym czasie”.

Czytaj więcej:

Johna Bowdena31 stycznia 2023 03:45

1675133150

Ta republikańska samotna matka chce, by GOP przestał „być dupkiem dla kobiet”. Co zamierzasz z tym zrobić?

Nancy Mays jest jedną z najciekawszych członkiń Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów.

Po przetrwaniu popieranego przez Trumpa wyzwania reelekcji w zeszłym roku, przedstawicielka Karoliny Południowej wraca do Waszyngtonu jako jeden z najgłośniej wypowiadających się członków partii w kwestiach płci, a nawet popierania spisków przez alt-right.

siedziałem z Niezależny Eryk Garcia Za ekskluzywny wywiad na temat jej podejścia do polityki i nowego domu w szczupłej republikańskiej większości.

Johna Bowdena31 stycznia 2023 02:45

1675129550

Chuck Todd wymienił ogień z Jimem Jordanem w sprawie rozbieżności między dokumentami Bidena i Trumpa

Nowy przewodniczący Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów nalegał na pana Todda, że ​​istnieje różnica w sposobie traktowania tych dwóch mężczyzn – niesprawiedliwie – dzięki rzekomemu upolitycznieniu Departamentu Sprawiedliwości.

Ale Todd tego nie miał i powiedział, że tych dwóch spraw nie można porównać, ponieważ były prezydent nie zastosował się do wezwania Departamentu Sprawiedliwości w sprawie materiałów niejawnych.

Obejrzyj wymianę zdań poniżej:

Johna Bowdena31 stycznia 2023 01:45

1675125950

Trump upomina gospodarza Fox News za „niepokojący głos” i „napiętą” prezentację

Donalda Trumpa Przesłano recenzję spamu dla Fox News Zegarek piątka Nazwał współprowadzącą Jessicę Tarlov „absolutnie okropną”, a jej głos opisał jako „niepokojący i nie do zniesienia”.

Tarloff, były ankieter Demokratów, jest jednym z liberalnych głosów w programie i został współgospodarzem w 2021 roku.

„Naprawdę lubię The Five w Fox News, zwłaszcza prowadzących, z wyjątkiem idiotki Jessiki Tarlov, która jest absolutnie okropna” — powiedział jeden z prezydentów stanu. Napisał na swojej platformie Truth Social.

„Jej fakty są celowo błędne, jej roztrzęsiona prezentacja jest przerażająca i, wybacz mi, jej głos jest zgrzytliwy i nie do zniesienia”.

Johna Bowdena31 stycznia 2023 00:45

1675123250

Trump rozdziera Manhattan na strzępy przez aferę Stormy Daniels

Donald Trump odpowiedział na wiadomość, że prokurator generalny Manhattanu, Alvin Bragg, powołał wielką ławę przysięgłych, rozważając wniesienie aktu oskarżenia przeciwko panu Trumpowi w związku z utajnionymi płatnościami dokonanymi w 2016 r. na rzecz Stormy Daniels, gwiazdy filmów dla dorosłych.

Odpowiedział jedną ze swoich typowych tyrad prawdy społecznej, pisząc: „Wraz z zabójstwami i brutalną przestępczością rosnącą jak nigdy dotąd w Nowym Jorku, radykał z Lewego Manhattanu, Da Alvin Bragg, właśnie ujawnił Fake News Media, że ​​wciąż idą po burzy .” Koń konia „Daniels Paul….!”

Dodał: „Ściśle współpracując z Departamentem Sprawiedliwości Sił Zbrojnych, jest to kontynuacja największego polowania na czarownice wszechczasów”. „Już dawno przekroczyli termin przedawnienia, a ja niedawno wygrałem duże pieniądze przeciwko „Stormy” w 9. obwodzie – nigdy ich nie miałem. To stare wiadomości!”

Johna Bowdena31 stycznia 2023 00:00