Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump News dzisiaj: Donald Trump chwali się, że ma „bardzo dobre relacje” z Putinem i odmawia powrotu na Twittera

Donald Trump odpowiada na orędzie o stanie państwa wygłoszone przez prezydenta Bidena

Donald Trump chwalił się, że ma „bardzo dobre stosunki” z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, zaledwie kilka godzin po tym, jak prezydent Joe Biden złożył historyczną wizytę na Ukrainie, aby uczcić rok od rosyjskiej inwazji.

Przemawiając na wiecu z okazji Dnia Prezydenta Florydy w poniedziałek wieczorem, Trump ponownie stwierdził bezpodstawnie, że wojna nigdy by się nie wydarzyła na jego warcie.

Putin nigdy nie pojechałby na Ukrainę, gdybym był prezydentem. Właściwie miałem bardzo dobre relacje [with Putin]”- powiedział tłumowi kibiców na lotnisku Hilton Palm Beach.

Wcześniej w poniedziałek były prezydent odrzucił również swój niedawny powrót na Twittera, Facebooka i Instagrama, mówiąc konserwatywnej sieci Real America’s Voice, że nie jest zainteresowany korzystaniem z platform mediów społecznościowych.

„Oni tak bardzo nas chcą” – powiedział. „I otworzyli to. Ale zrobiło się nudno.”

W zeszłym tygodniu Dominion Voting Systems złożyło pozew przeciwko Fox News, ujawniając, że sieć uniemożliwiła Donaldowi Trumpowi wykonanie rozmowy na antenie z prawicowym kanałem informacyjnym podczas ataku jego zwolenników 6 stycznia na Kapitol Stanów Zjednoczonych.

1676989820

Trump mówi, że „każdy” kandydujący na prezydenta powinien przejść testy psychiczne i fizyczne po uderzeniu Nikki Haley

Donald Trump powiedział, że „każdy” kandydujący na prezydenta powinien przejść testy psychiczne i fizyczne po tym, jak Nikki Haley uderzyła zarówno pana Trumpa, jak i prezydenta Joe Bidena, kiedy zasugerowała testy zdolności umysłowych dla polityków w wieku powyżej 75 lat. \

Haley, była gubernator Karoliny Południowej i ambasador administracji Trumpa przy ONZ, ogłosiła 15 lutego podczas wiecu w swoim rodzinnym stanie swoją kampanię o nominację Republikanów na prezydenta w 2024 roku.

Gustaw Killander ma wiecej:

Johna Bowdena21 lutego 2023 14:30

1676988300

Z akt sądowych wynika, że ​​Tucker Carlson nazwał Trumpa „diabelską siłą”

Tucker Carlson rzekomo nazwał byłego prezydenta Donalda Trumpa „diabelską siłą”, która może go „zniszczyć”, jeśli zrobi coś złego, w swoich SMS-ach do swojego producenta.

Adwokaci kanału opisali pozew o zniesławienie w wysokości 1,6 miliarda dolarów przeciwko Fox News złożony przez Dominion Voting Systems w związku z relacjami z wyborów prezydenckich w 2020 roku jako atak na Pierwszą Poprawkę kanału. Jak dotąd informacje ujawnione w pozwie były dla konserwatywnej sieci wręcz zawstydzające.

Czytaj więcej:

Johna Bowdena21 lutego 2023 14:05

1676986500

Trump pochwala odważnego zaprzeczającego wyborom za przejęcie republikańskiej prezydentury w stanie Michigan

W niedzielę Donald Trump pogratulował jednej ze swoich zwolenników, Christinie Karamo, po przejęciu przez nią Partii Republikańskiej stanu Michigan. Nazwał ją „odważną zaprzeczającą wyborom” w Truth Social.

„Gdyby republikanie (i inni!) powiedzieli prawdę o sfałszowanych wyborach prezydenckich w 2020 r., tak jak powinien to zrobić FoxNews, ale tego nie robią, byłoby im znacznie lepiej” – narzekał były prezydent.

Następnie udał się na zwycięską przejażdżkę: „To wzmacnia kontrolę nad partią przez lojalistów Trumpa” — donosił The New York Times. „Nie nazywam ich lojalistami, nazywam ich wielkimi amerykańskimi patriotami!!!”

Johna Bowdena21 lutego 2023 13:35

1676984700

Trump ogłasza swój sztab wyborczy w Iowa

Kampania Donalda Trumpa w poniedziałek ogłosiła zatrudnienie kluczowych pracowników w Iowa, która obecnie ma pozostać miejscem pierwszego klubu republikańskiego w 2024 roku.

Wśród nowo zatrudnionych był Eric Branstad, syn byłego gubernatora stanu Terry Branstad. Młodszy Branstad dołącza do kampanii Trumpa jako starszy doradca.

Johna Bowdena21 lutego 2023 13:05

1676982934

Trump krytykuje „nudne” Twittera i Facebooka i odmawia powrotu

W poniedziałek były prezydent odrzucił swój niedawny powrót na Twittera, Facebooka i Instagrama, mówiąc konserwatywnej sieci Real America’s Voice, że nie jest zainteresowany korzystaniem z platform mediów społecznościowych.

– Zostałem zaproszony z powrotem – powiedział.

„Myślę, że to czeka. Twitter ma prawie 90 milionów ludzi czekających.”

Pan Trump twierdził, że może przekazać swoje przesłanie na własnej platformie Truth Social.

„Ale myślę, że mówię bardzo mocne słowo prawdy” – powiedział – „i jest w tym coś bardzo pięknego”.

Na początku tego miesiąca – po dwóch latach – jego konta zostały przywrócone.

Rachel Ostra21 lutego 2023 12:35

1676981100

„Szalony, kłamca, kompletny szaleniec”: gwiazdy Fox News odrzucają teorie spiskowe dotyczące wyborów, gdy sieć je popycha

Wysocy rangą przedstawiciele, dyrektorzy i producenci Fox News prywatnie potępili „lekkomyślne” zarzuty dotyczące teorii spiskowych oszustw wyborczych, które nazwali „szalonymi” i „szalonymi”.

Ale byli wielokrotnie wzywani na antenie w niektórych z najczęściej oglądanych programów informacyjnych telewizji kablowej w kraju, w których fałszywe oświadczenia na temat wyborów prezydenckich w 2020 r.

Czytaj więcej:

Johna Bowdena21 lutego 2023 12:05

1676979771

Donald Trump chwali się, że ma „bardzo dobre relacje” z Putinem

Donald Trump chwalił się, że ma „bardzo dobre stosunki” z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, zaledwie kilka godzin po tym, jak prezydent Joe Biden złożył historyczną wizytę na Ukrainie, aby uczcić rok od rosyjskiej inwazji.

Przemawiając na wiecu z okazji Dnia Prezydenta Florydy w poniedziałek wieczorem, Trump ponownie stwierdził bezpodstawnie, że wojna nigdy by się nie wydarzyła na jego warcie.

Putin nigdy nie pojechałby na Ukrainę, gdybym był prezydentem. Właściwie miałem bardzo dobre relacje [with Putin]”- powiedział tłumowi kibiców na lotnisku Hilton Palm Beach.

Pamiętaj kiedy [the media] Uderzył mnie pytaniem: „Komu ufasz:… twojemu dowcipowi, Comeyowi, McCabe, Strzok, Lisie Page (a co z Lisą)?” Albo Putinowi?

I powiedziałem: Wiesz, to może być najtrudniejsze pytanie, jakie kiedykolwiek zadałem jako polityk. A potem, kiedy nie udzieliłem im bardzo dobrej odpowiedzi pod względem dokładności… Och, wszystko eksplodowało

Ale to w porządku, wiesz, w porządku. I okazuje się, że miałem rację. Co do tego też miałem rację.

W 2018 roku Trump wydawał się być po stronie Putina w stosunku do amerykańskich agencji wywiadowczych, kiedy ujawniły one, że Rosja ingerowała w wybory w 2016 roku.

Rachel Ostra21 lutego 2023 11:42

1676977500

Fox News zakazał Trumpowi rozmowy na antenie podczas zamieszek na Kapitolu, ponieważ byłoby to „nieodpowiedzialne”

Fox News zablokował Donaldowi Trumpowi połączenie na antenie z prawicowym kanałem informacyjnym podczas ataku jego zwolenników na Kapitol Stanów Zjednoczonych 6 stycznia.

„Po południu 6 stycznia, po ataku na Kapitol, ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych wezwał program Lou Dobbsa, aby spróbować wyemitować go na antenie” – napisali adwokaci Dominion w swojej opinii prawnej.

„Ale dyrektorzy Foxa zawetowali tę decyzję” – kontynuował Dominion File. „Dlaczego? Nie z braku wiadomości. 6 stycznia był pod każdym względem znaczącym wydarzeniem. Prezydent Trump był nie tylko obecnym prezydentem, ale także główną postacią tego dnia”.

Czytaj więcej:

Johna Bowdena21 lutego 2023 11:05

1676973900

Bernie Sanders nazywa prośbę Nikki Haley, aby politycy w wieku powyżej 75 lat poddawali się testom zdolności umysłowych „śmiesznymi”

Bernie Sanders skrytykował sugestię republikańskiej kandydatki na prezydenta Nikki Haley, aby politycy w wieku powyżej 75 lat poddali się testowi sprawności umysłowej – nazywając to „śmiesznym”.

51-letnia Haley złożyła wniosek, rozpoczynając kampanię o nominację Republikanów i krytykując 76-letniego Donalda Trumpa i 80-letniego Joe Bidena.

Ale 81-letni Sanders obalił ten pomysł, kiedy pojawił się w niedzielny poranek w programie CBS Face the Nation.

Czytaj więcej:

Johna Bowdena21 lutego 2023 10:05

1676970300

Trump kpił z jego twierdzenia, że ​​został „uniewinniony” przez jury z Georgii w związku z jego próbą unieważnienia wyborów

„Dziękuję specjalnemu wielkiemu jury stanu Georgia za wasz patriotyzm i odwagę. Całkowite uniewinnienie. Stany Zjednoczone są z was bardzo dumne!!!” Pan Trump książki Czwartek.

Twierdził, że „ważne i od dawna oczekiwane fragmenty raportu z Georgii, w których nawet nie wymienia się nazwiska prezydenta Trumpa, nie mają nic wspólnego z prezydentem, ponieważ prezydent Trump nie zrobił absolutnie nic złego”. „Prezydent przeprowadził dwie przykładowe rozmowy telefoniczne dotyczące uczciwości wyborów w Gruzji, do czego ma prawo – w rzeczywistości konstytucyjnym obowiązkiem prezydenta Trumpa było zapewnienie integralności, bezpieczeństwa i uczciwości wyborów”.

Pomiędzy tymi dwoma rozmowami na linii było wielu urzędników i prawników, w tym minister spraw zagranicznych Gruzji, nikt nie protestował, nie protestował, nie rozłączył się. Prezydent Trump zawsze będzie walczył o prawdziwe i uczciwe wybory w Ameryce! ” On książki.

Czytaj więcej:

Johna Bowdena21 lutego 2023 09:05