Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump narzeka na wielką ławę przysięgłych w dochodzeniu karnym: „Żaden inny prezydent w historii nie musiał znosić tego, co ja”

Trump narzeka na wielką ławę przysięgłych w dochodzeniu karnym: „Żaden inny prezydent w historii nie musiał znosić tego, co ja”

Donald Trump skrytykował prokuratora generalnego Manhattanu za zwołanie wielkiego jury, które zadecyduje, czy wnieść przeciwko niemu zarzuty karne.

Trump oskarżył Manhattan, D.A. Cyrusa Vance, Jr. o „bycie prowadzonym przez ultra-partyzanckich prokuratorów” i opisał śledztwo jako „polowanie na czarownice”.

Ujawniły to dwa źródła bliskie śledztwu Washington Post Że wielka ława przysięgłych, która spotyka się trzy dni w tygodniu przez następne sześć miesięcy, może go skazać za uchylanie się od płacenia podatków i inne zarzuty związane ze sprawami biznesowymi Trumpa.

„To kontynuacja największego polowania na czarownice w historii Ameryki. Zaczęło się w dniu, w którym wysiadłem z windy w Trump Tower i nigdy się nie skończyło” – powiedział Trump w oświadczeniu we wtorek.

Pan Trump powiedział: „Żaden inny prezydent w historii nie musiał znosić tego, co ja musiałem zrobić”. Obiecał walczyć „tak jak przez ostatnie pięć lat”.

Powiedzieli prokuratorzy Przyjrzą się transakcjom biznesowym byłego prezydenta przed jego wyborami w 2016 r., „W tym czy organizacja Trumpa manipulowała wartością nieruchomości, aby oszukać firmy ubezpieczeniowe i banki”.

Plik Washington Post Stwierdzono również, że prokurator generalny „bada również odszkodowania przyznane kadrze kierowniczej organizacji Trump”.

„To jest czysto polityczne”, powiedział Trump, „i zniewaga dla prawie 75 milionów wyborców, którzy poparli mnie w wyborach prezydenckich, na czele z bardzo stronniczymi Demokratami”. Dodał w swoim oświadczeniu: „Nasz kraj jest zniszczony, nasze wybory są sfałszowane, skorumpowane i skradzione, a nasi posłowie są upolityczni”.

Eksperci twierdzili, że posunięcie prokuratora generalnego dowodzi, że śledztwo w sprawie pana Trumpa i jego zarzutów karnych posunęło się naprzód.

Rebecca Roeby, była zastępca prokuratora generalnego na Manhattanie, obecnie profesor w New York Law School, powiedziała Washington Post „Ostatni etap powołania długo działającej komisji pokazuje, że śledztwo w sprawie Vance posunęło się naprzód do tego stopnia, że ​​powodowie odwiedzą ławę przysięgłych, przedstawią dowody i świadków, a także potencjalnie zażądają wysłuchania zarzutów”.

READ  Rosja patrzy na cyfrowy pobór do wojska, gdy liczba ofiar na Ukrainie rośnie | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Śledztwo w sprawie Vance Jr. przeciwko byłemu prezydentowi republikanów rozpoczęło się w 2018 roku.