Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump jest zły na oszustwa wyborcze, a jego zwolennicy przyjmują „wielkie kłamstwo”

Były prezydent Donald Trump był wściekły z powodu wyników wyborów na wiecu w Des Moines w sobotę wieczorem, a wiele osób wydawało się stać po stronie prezydenta podczas jego bezpodstawnych tyrad i skarg dotyczących kradzieży i manipulacji wyborami.

„Użyli Covida do oszukiwania i manipulacji” – powiedział Trump na wiecu w Iowa State Fairgrounds. „Pamiętaj, że nie chodzi o kradzieże wyborcze. Chodzi o Amerykanów, którzy okradli ich z ich kraju”.

Przez cały wieczór Trump wywołał serię fałszywych faktów i liczne teorie spiskowe dotyczące wyników wyborów, skupiające się głównie na Pensylwanii i Arizonie. Były prezydent w szczególności przytoczył recenzję prywatnego wykonawcy Cyber ​​​​Ninjas, to tylko wzmocniło Przywództwo prezydenta Joe Bidena w hrabstwie Maricopa.

Kulminacją podważania amerykańskiego systemu politycznego przez Trumpa i Partię Republikańską były brutalne gangi, które 6 stycznia zaatakowały Kapitol Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej w tym tygodniu Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów przeprowadziła przesłuchanie w sprawie audytu w Arizonie, mówiąc, że Jack Sellers, Rada Nadzorcza Hrabstwa Maricopa, określiła wybory jako „wolne, uczciwe i dokładne”. Trump skarżył się jednak na wyniki wyborów i Sąd Najwyższy USA Sprawa odrzucona przez prokuratora generalnego Teksasu Kena Paxtona, który zakwestionował wyniki wyborów w Pensylwanii, Georgii, Michigan i Wisconsin.

Tłum na wiecu Donalda Trumpa w Des Moines w stanie Iowa.

(Copyright 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

„Teraz wskaźnik ich akceptacji jest najniższy w pamięci” – powiedział Trump o Sądzie Najwyższym, ignorując fakt, że wyznaczył trzech sędziów sądowych – Amy Connie Barrett, Bretta Kavanaugha i Neila Gorsucha. „I myślę, że to jest prawdziwy powód, dla którego ich oceny lub liczby aprobat są tak niskie”.

Trump dodał, że ma nadzieję, że wyniki będą teraz w rękach prokuratora generalnego Arizony, Marka Brnovicha, który przypadkowo kandyduje do Senatu USA.

„Miejmy nadzieję, że zrobi słuszną rzecz dla naszego kraju” – powiedział były prezydent. – Nie wiem, czy to zrobi. Ale miejmy nadzieję, że tak.

READ  Chiński gniew rośnie w związku z wizytą na Tajwanie po tym, jak Pelosi wyjeżdża na trasę po Azji

To był moment, w którym kibice zaczęli skandować „Trump wygrał”, a pan Trump odpowiedział, mówiąc „zrobiliśmy” i „cały świat się z nas śmieje”.

„Żaden kandydat na prezydenta nie przegrał wyborów, wygrywając na Florydzie w stanie Ohio iw miejscu zwanym Iowa” – powiedział.

Wielu słuchaczy wydawało się zgadzać, że wybory były sfałszowane. Wielu z nich miało T-shirty lub czapki bejsbolowe z napisem „Trump wygrał”. Inny miał na sobie t-shirt w stylu Arnolda Schwarzeneggera z panem Trumpem stanowisko lub wypowiedzenie Mówi „Wrócę”, z 2024 na nim.

Carrie Barlon wzięła udział w rajdzie w koszulce z napisem „We are Q” na plecach i „WWG1WGA”, skrótem od „Where We Go One, We All Go”, motto ruchu QAnon.

Pani Barlon powiedziała, że ​​ona i były prezydent zgodzili się, że doszło do oszustwa wyborczego, ale skupiła się na wyborach w 2020 roku, zanim zaczęła myśleć o przyszłości.

„Musimy sprawić, by te wybory były prawidłowe” – powiedziała. „Nie mam wątpliwości w wyborach, że te wybory zostaną usunięte z certyfikatem. Rok 2020 w końcu zostanie ponownie akredytowany. Audyt w Arizonie przyszedł z materiałem dowodowym, a media na to nie pozwoliły”.

W tym samym czasie w wydarzeniu wzięło udział wielu wybranych Republikanów, co legitymizowało niebezpieczną i wprowadzającą w błąd platformę byłego prezydenta przed wyborami śródokresowymi przyszłej jesieni. Do byłego prezydenta dołączyli przedstawiciele Ashley Henson i Marianette Miller-Mex, którzy obalili dawne demokratyczne hrabstwa w stanie Hook. Podobnie gubernator Kim Reynolds przemawiał na wiecu, a pan Trump zaoferował swoje wsparcie republikańskiemu senatorowi Chuckowi Grassleyowi, który niedawno ogłosił, że będzie ubiegał się o ósmą kadencję w wieku 88 lat.

Sean Chuck Grassley przemawia na wiecu Trumpa w Des Moines w stanie Iowa

(Obrazy Getty’ego)

Grassley, który był przewodniczącym Senackiej Komisji Sądownictwa, powiedział na kolejnym wiecu prezydenta.

READ  Dyrektor FBI „głęboko zaniepokojony” doniesieniami o tajnych komisariatach chińskiej policji w USA | Chiny

Pearl Rummler, która uczestniczyła w wiecu, pochwaliła obecność Reynoldsa i przemówienie gubernatora, ale skrytykowała pana Grassleya.

„Grassley, nie jestem jego wielką fanką”, powiedziała, dodając, że nie podobało jej się, że ostatnio głosował za ponadpartyjnym pakietem infrastruktury, który przeszedł Senat. „Potrzebujemy infrastruktury. Dlaczego musi być tak duży rachunek, aby zacząć?”

Oprócz narzekania na wybory, Trump skrytykował przyjmowanie uchodźców z Afganistanu, zauważając, że tylko 3% kwalifikuje się jako osoby ubiegające się o specjalną wizę imigracyjną.

„W nadchodzących latach usłyszysz od tych ludzi w bardzo zły sposób”, powiedział, potępiając wjazd imigrantów z Haiti.

Ludzie, którzy przyjeżdżają do naszego kraju, są niewykształceni. W wielu przypadkach nie znają języka. „Oni nie mają umiejętności, aby znów uczynić Amerykę wielką, czy słyszałeś kiedyś takie wyrażenie?”

Były prezydent podniósł również możliwość ponownego startu w wyborach w 2024 roku, mówiąc, że planuje ożywić swoje słynne hasło kampanii, czyniąc go „Make America Great Again, Again”.

Powiedział: „Miało to być „Utrzymaj Amerykę Świetną”, ale Ameryka nie jest teraz świetna, więc używamy tego samego sloganu: Spraw, by Ameryka znów była wielka”.