Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump i jego dwoje najstarszych dzieci muszą zeznawać w nowojorskim dochodzeniu w sprawie oszustwa, zasady sędziowskie – na żywo | Wiadomości z USA

James stara się o wezwania do sądu wydane przez jej biuro w grudniu do Trumpa i jego współpracowników Najstarsze z dwojga dziecii Ivanka i Donald Trump Syn.

James, demokratka, powiedziała, że ​​jej śledztwo cywilne ujawniło dowody na to, że firma Trumpa wykorzystywała „oszukańcze lub wprowadzające w błąd” wyceny aktywów, takich jak kije golfowe i drapacze chmur, w celu uzyskania pożyczek i ulg podatkowych.

Prawnicy Trumpa powiedzieli sędziemu Artur Engoron Podczas rozprawy, gdy jego firma jest przedmiotem równoległego dochodzenia w sprawach karnych, jest to niewłaściwa próba obejścia prawa stanowego, które uniemożliwia prokuratorom wezwanie kogoś do złożenia zeznań przed wielką ławą przysięgłych w sprawach karnych bez podania świadectwo. odporność.

„Jeśli chce złożyć zeznania pod przysięgą od mojego klienta, ma on immunitet. Obrońca Trumpa powiedział: Ronald Fichte.

Jeśli Trump zeznaje w dochodzeniu cywilnym, wszystko, co powie, może zostać użyte przeciwko niemu w dochodzeniu karnym nadzorowanym przez nowego prokuratora okręgowego Manhattanu, Alvina Bragga.

Trump może powołać się na swoje prawo do Piątej Poprawki do zachowania milczenia w sprawie. Ale Fichte powiedział, że jeśli to zrobi, może to zaszkodzić potencjalnej obronie kryminalnej.

„Jeśli pójdzie i zastosuje się do mojej rady, okaże się, że nie możesz odpowiedzieć na te pytania bez… immunitetu, ponieważ tak mówi prawo, a żeby przyjąć piątą poprawkę, znajdzie się ona na każdej pierwszej stronie gazety w świat. A jak mogę wybrać ławę przysięgłych w tej sprawie? – powiedział Fischetti.

Prokurator Biura Prokuratora Generalnego, Kevin Wallace, powiedział sędziemu, że nierzadko zdarza się, że śledztwo cywilne i kryminalne są prowadzone w tym samym czasie.

Inny syn Trumpa, Eric Trumpi dyrektor finansowy organizacji Trump Allen Wesselbergktóry wcześniej zasiadał do składania oświadczeń dochodzeniowych w sprawach cywilnych i setki razy powoływał się na prawa wynikające z Piątej Poprawki, gdy był przesłuchiwany przez śledczych w 2020 roku.

READ  Liczba zgonów na świecie z powodu wirusa Covid przekracza pięć milionów osób