Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump groził przez New York AG grzywną za oszustwo cywilne: na żywo

Trump groził przez New York AG grzywną za oszustwo cywilne: na żywo

Trump twierdzi, że kara w wysokości 355 milionów dolarów za oszustwo to „forma Nawalnego”

Prokurator generalna stanu Nowy Jork Letitia James ostrzegła, że ​​Donald Trump może ryzykować konfiskatę jego majątku i utratę budynków w Nowym Jorku, jeśli nie będzie w stanie zapłacić grzywny w wysokości 355 milionów dolarów w swojej sprawie o oszustwo cywilne.

„Jeśli nie będzie miał środków na zapłatę wyroku, będziemy szukać mechanizmów umożliwiających wykonanie wyroku w sądzie i poprosimy sędziego o zajęcie jego majątku” – powiedział James w wywiadzie dla ABC News.

„Jesteśmy gotowi dopilnować, aby orzeczenie opłaciło się nowojorczykom i tak, każdego dnia nie mogę się doczekać 40 Wall Street”.

We wtorek wieczorem Trump wziął udział w wydarzeniu Fox News w Karolinie Południowej, gdzie ponownie porównał swoje zmagania prawne z szokującym losem zmarłego rosyjskiego dysydenta Aleksieja Nawalnego.

Były prezydent powiedział, że wyrok wydany na niego w zeszłym tygodniu jest „formą Nawalnego” i dodał: „Jest to forma komunizmu lub faszyzmu”.

W innym miejscu ratusza Trump napomknął o krótkiej liście potencjalnych kandydatów na prezydenta, starając się o nominację Republikanów na prezydenta i zobowiązał się do omówienia Joe Bidena, ale napotkał pytania dotyczące nielegalnej imigracji i tajnych dokumentów.

1708553023

Prokurator generalny Nowego Jorku zapowiedział, że przejmie majątek Trumpa, jeśli ten nie będzie w stanie zapłacić grzywny

Prokurator generalna stanu Nowy Jork Letitia James powiedziała we wtorek, że jest gotowa przejąć majątek Donalda Trumpa, w tym jego drapacze chmur, jeśli nie uda mu się znaleźć pieniędzy potrzebnych do zapłaty 355 milionów dolarów grzywny wynikającej z jego procesu o oszustwo.

„Jeśli nie będzie miał środków na zapłatę wyroku, będziemy szukać mechanizmów umożliwiających wykonanie wyroku w sądzie i poprosimy sędziego o zajęcie jego majątku” – James powiedział ABC News.

Trump zaprzecza jakimkolwiek nadużyciom i odwołuje się od kary. James, wybrany Demokrata, został oskarżony o stronniczość.

Apelacja Trumpa od wyroku może skupiać się na jego twierdzeniu, że w sprawie nie było faktycznych ofiar takiego postępowania.

James powiedziała jednak ABC, że jest pewna co do siły swoich racji, dodając, że „oszustwa finansowe nie są przestępstwami bez ofiar”.

Brał udział w tej ogromnej liczbie oszustw. James powiedział: „To nie był zwykły błąd czy zwykłe przeoczenie. Różnice były znacznie przesadzone, a skala oszustwa była zdumiewająca”.

Reutera21 lutego 2024 o 22:03

1708551920

Raport: Biden opowiada o swojej kampanii, rzucając światło na to, co mówi „szalony” Trump

CNN stwierdziło, że doradcy prezydenta w kampanii reelekcyjnej są coraz bardziej zaniepokojeni faktem, że wyborcy patrzą na lata Trumpa przez różowe okulary i należy im przypomnieć o realiach sytuacji.

Dana Goodinga Ma taką historię:

Olivera O’Connella21 lutego 2024 o 21:45

1708551026

Nowa ankieta: Biden kontra Haley

Kluczowym elementem kampanii Nikki Haley jest to, dlaczego to ona powinna zostać kandydatką Republikanów, a nie Donalda Trumpa – że może wygrać wybory powszechne z Joe Bidenem – a najnowszy sondaż Uniwersytetu Quinnipiac zdaje się to potwierdzać.

W hipotetycznym pojedynku w wyborach powszechnych w 2024 r. pomiędzy prezydentem Bidenem a republikańską kandydatką na prezydenta Haley 46 procent wyborców popiera Haley, a 43 procent Bidena.

Jednak gdy hipotetyczna konkurencja zostanie rozszerzona o kandydatów niezależnych i Partii Zielonych, Biden otrzyma 35% poparcia, Haley 27%, Robert Kennedy Jr. 24%, Cornel West 5%, a Jill Stein. Otrzymuje trzyprocentowe poparcie.

Olivera O’Connella21 lutego 2024 o godzinie 21:30

1708550120

Nikki Haley potwierdza swoje zobowiązanie do kontynuowania wyścigu prezydenckiego z Trumpem

Nikki Haley podwoiła swoją obietnicę, że nie opuści wyścigu prezydenckiego Partii Republikańskiej, kiedy przemawiała w Południowej Karolinie we wtorek (20 lutego) przed głównymi wynikami wyborów, które odbędą się w ten weekend. Wielu republikańskich polityków zrezygnowało z tego. Presja na nich była zbyt duża. Wiedzą, co to jest katastrofa [Donald Trump’s] „Tak było i nadal będzie w przypadku naszej partii, oni zbyt boją się powiedzieć to na głos” – powiedział były ambasador ONZ zgromadzonym na Uniwersytecie Clemson w Greenville. Nastąpiło to po tym, jak pani Haley powiedziała Associated Press, że będzie kontynuować walkę z byłym prezydentem niezależnie od wyniku w ten weekend, przynajmniej do po Super Wtorku.

READ  Wojna na Ukrainie – Najnowsze: Rosja wzmacnia obronę, gdy Zełenski odrzuca rozmowy pokojowe z Putinem

Olivera O’Connella21 lutego 2024 o 21:15

1708549417

Nowa ankieta: Więcej wyborców uważa, że ​​Trump jest sprawny fizycznie i psychicznie na prezydenta

Więcej wyborców twierdzi, że Donald Trump ma fizyczne i psychiczne możliwości prezydenta, wolą jednak Joe Bidena ze względu na jego moralność, współczucie i temperament.

„Niespójna decyzja Bidena i Trumpa w sprawie sprawności fizycznej i emocjonalnej sprawia, że ​​obaj wyglądają na słabych. „Tak, Trump wygrywa w kwestii wieku i wytrzymałości, ale wyborcy mają większe zaufanie do empatii Bidena wobec nich i jego stabilności emocjonalnej, która pozwoli mu sprostać tej pracy” – powiedział Tim Malloy, analityk sondaży na Uniwersytecie Quinnipiac.

Wyborcy (67–31 proc.) uważają, że prezydent Biden jest za stary, aby skutecznie sprawować urząd prezydenta przez kolejną czteroletnią kadencję, w porównaniu z 68–28 proc. w sondażu Uniwersytetu Quinnipiac z września 2023 r.

Wyborców od 57 do 41 procent uważa, że ​​Trump nie jest za stary, aby skutecznie sprawować urząd prezydenta przez kolejną czteroletnią kadencję, w porównaniu do 63–34 procent we wrześniu.

Wyborców zapytano, czy Biden i Trump postępują etycznie, dbają o zwykłych Amerykanów oraz mają osobowość i temperament potrzebne, aby skutecznie sprawować funkcję prezydenta.

Jeśli chodzi o etykę, Biden otrzymał 49% głosów „tak” w porównaniu do 47% „nie”. Trump otrzymał 29% głosów „tak” w porównaniu do 68% „nie”.

Na pytanie, czy któremuś z kandydatów zależy na zwykłych Amerykanach, w przypadku Bidena 51% odpowiedzi brzmiało „tak”, a 47% „nie”; Trump otrzymał 42 proc. głosów „tak” w porównaniu do 57 proc. „nie”.

Jeśli chodzi o to, czy mają osobowość i temperament niezbędne do skutecznej pracy na stanowisku prezydenta, 49 procent wyborców odpowiedziało „tak” Bidenowi, w porównaniu do 50 procent – ​​„nie”. Podczas gdy 37% wyborców odpowiedziało Trumpowi „tak”, a 61% – „nie”.

Olivera O’Connella21 lutego 2024 o 21:03

1708548622

Nowy sondaż pokazuje, że Biden ma niewielką przewagę nad Trumpem

To tylko niewielka zmiana od sondażu Quinnipiac z 31 stycznia, który w poniedziałek dał 50 procent dla Bidena i 44 procent dla Trumpa.

W dzisiejszym sondażu Demokraci popierają Bidena (93–4 proc.), zaś Republikanie popierają Trumpa (91–7 proc.). Niezależni są podzieleni: 44 procent popiera Bidena i 42 procent Trumpa.

Kiedy hipotetyczna konkurencja zostanie rozszerzona o kandydatów niezależnych i Partii Zielonych, Biden uzyska 38% poparcia, Trump 37%, niezależny kandydat Robert F. Kennedy Jr. 15%, a niezależny kandydat Cornel West 3%. Kandydatka Partii Zielonych Jill Stein otrzymała 3% poparcia.

Olivera O’Connella21 lutego 2024 o godzinie 20:50

1708548320

Córka Reagana przyłącza się do debaty na temat testów poznawczych dla prezydentów

Gustava Kilandera Raporty z jej komentarzy:

Olivera O’Connella21 lutego 2024 o 20:45

1708547426

Kimmel podrywa „Hair Jordan” Trumpa za sprzedaż tenisówek i wody kolońskiej „jakby prowadził bodegę”

Po tym, jak w związku z niedawną sprawą o oszustwo w Nowym Jorku nakazano mu przepadek na prawie 350 milionów dolarów, były prezydent nie marnował czasu i stworzył błyszczące złote tenisówki za oszałamiającą kwotę 399 dolarów.

Amelia Neath Ma taką historię:

Olivera O’Connella21 lutego 2024 o godzinie 20:30

1708546520

ICYMI: Sąd Najwyższy odrzuca apelacje prawników „Krakena” sprzymierzonych z Trumpem

Odrzucony przez sąd najwyższy w kraju Wtorek Pozostawią po sobie orzeczenie federalnego sądu apelacyjnego w Michigan z 2023 r., które podtrzymało nałożone na nich sankcje.

SidneyPowell W Lin Wooda – należący do zespołu tak zwanych prawników „Krakena”, który podjął fikcyjną próbę prawną, aby odrobić stratę Trumpa w 2020 r. – w 2021 r. poniósł konsekwencje prawne w sądzie federalnym w związku z pozorowanym pozwem o odrzucenie wyników stanu Michigan.

Olivera O’Connella21 lutego 2024 o godzinie 20:15

1708545620

Gubernator Gruzji ujawnia, że ​​„miesiące temu” rozmawiał ze śledczymi ds. wyborów Trumpa w 2020 r.

„Powiedziałem im to samo, co powiedziałem specjalnej ławie przysięgłych: przestrzegam prawa i Konstytucji i zgodnie z prawdą odpowiadam na wszystkie ich pytania” – Kemp powiedziała Kaitlan Collins.

Kemp stwierdził, że rozmowa nie trwała długo i nie pamięta dokładnie, kiedy się odbyła.

Dana Goodinga Ma taką historię:

Olivera O'Connella21 lutego 2024 o godzinie 20:00