Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

True Colours Italy zdobywa dużą sprzedaż w Berlinie na Strangeness, Gay Love Drama, Norwegian Dream Tony’ego Servillo (wyłącznie)

Włoska firma sprzedażowa True Colors zamknęła szereg sprzedaży po targach European Film Market w Berlinie. Popularny włoski film „La Stranezza” (Dziwność) zyskał popularność w dziesiątkach regionów, a queerowy dramat romantyczny „Norweski sen” był szeroko sprzedawany, w tym w Ameryce Północnej.

W reżyserowanym przez Roberto Ando filmie Strangeness (na zdjęciu) występuje Tony Servillo („The Great Beauty”) jako zdobywca Nagrody Nobla, dramaturg Luigi Pirandello. Ten tragiczny film o tym, jak Pirandello znalazł inspirację do napisania swojego arcydzieła Sześć postaci w poszukiwaniu autora, był hitem we włoskiej kasie, przynosząc ponad 5,5 miliona euro (5,8 miliona dolarów) dochodu i stał się krajową kasą roku. Mistrz biura 2022.

Więcej z Variety

Strangeness, wyprodukowany przez Bibi Film i Tramp Limited we współpracy z RAI Cinema i Medusa, został wybrany do Hiszpanii (Alfa Pictures); Polska (film Aurora); Portugalia (Il Sorpasso); Argentyna, Chile, Urugwaj i Paragwaj (Zeta Film); była Jugosławia (Starz Media); Tajwan (AV-Jet); Bułgaria (zdjęcia próbne) i Australia/Nowa Zelandia (filmy pałacowe).

Szefowa sprzedaży True Colors, Julia Cassavecchia, sfinalizowała także kilka umów na „Norweski sen”, debiut reżyserski norwesko-polskiego reżysera Leva Igora Devolda. Dramat LGBTQ został sprzedany w USA i Kanadzie do Uncork’d Entertainment i Dark Star Pictures, które wspólnie zajmą się jego dystrybucją, Peccadillo Pictures w Wielkiej Brytanii i TLA we Francji, podczas gdy Edition Salzgeber jest już dostępny na terytorium niemieckojęzycznym .

Norweski sen opowiada historię 19-letniego polskiego imigranta, który pracuje w przetwórni ryb w Norwegii i zaczyna rozwijać uczucia do współpracownika, który jest pewny swojej seksualności w sposób, w jaki on sam nie jest. Niedawno otworzył norweski festiwal Kosmorama i wkrótce zostanie pokazany w norweskich teatrach za pośrednictwem Storytelling Media.

Ponadto, wśród innych umów EFM, firma True Colors zapewniła nowego dystrybutora konkursu Mario Martone w Cannes 2022 zatytułowanego „Nostalgia”, który przeniesie się przez inny świat do Danii i Norwegii. „Nostalgia”, która ostatnio osiągnęła dobre wyniki kasowe we Francji, została sprzedana do 40 krajów, w tym do Breaking Glass Pictures w Ameryce Północnej.

READ  Catherine Zeta-Jones jako Moticia Addams w „Środze” Netflixa: Obraz - Hollywood Life

Wybitny dystrybutor na Bliskim Wschodzie, Front Row Filmed Entertainment, nabył prawa MENA do innego tytułu True Colors, dramatu o tematyce ISIS „Prophets” Alessio Cremoniniego („On My Skin”). W dramacie występuje włoska aktorka Jasmine Trinca („Fortunata”) jako Sara, włoska dziennikarka, która zostaje porwana przez ISIS w Syrii podczas pracy nad wojennym reportażem w 2015 roku.

Najlepszy skład

Zapisz się do Biuletyn jest różnorodny. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas dalej FacebookI ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.