Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Trochę boimy się sytuacji pod względem kosztów energii”

„Trochę boimy się sytuacji pod względem kosztów energii”

Mateusz Wagnert, szef sprzedaży polskiego eksportera jabłek Galster jest obecnie w Wietnamie, aby porozmawiać z kilkoma firmami na temat nowego sezonu jabłkowego: „Nasze oczekiwania wobec nowego sezonu są podobne do poprzednich sezonów. a także szukania nowych wyzwań Nasza branża jabłkowa Jest to branża, która wymaga ciągłego stawiania kroków do przodu, aby nie zostać w tyle.Na dowód tego jestem obecnie w Wietnamie, aby odwiedzić naszych klientów i przygotuj wszystko na nowy sezon.”

Season szuka regularnych rozmiarów sezonowych, co jest dobre dla źródła. Wajnert podkreśla jednak, że wzrost kosztów energii będzie miał istotny wpływ na dłuższe przechowywanie jabłek w chłodniach, które w tym roku okażą się drogie.

„Myślę, że rozmiary będą normalne, takie jak w poprzednim sezonie. Są raczej takie same jak w poprzednim sezonie. Nasi klienci oczekują rozmiarów 70-80 mm i dokładamy wszelkich starań, aby takie jabłka produkować w naszych sadach. Mamy wiele zapytań z wielu krajów.Wciąż jesteśmy w kontakcie z naszymi starymi klientami i rozmawiamy o perspektywach na nowy sezon.Ale na razie to tylko rozmowy.Priorytetem jest zrywanie jabłek z drzew i zobaczymy co się stanie Kolejny.Jednak z optymizmem patrzymy na nowy sezon, choć trochę się boimy Sytuacja w zakresie kosztów energii.Jest pewne, że przechowywanie jabłek w chłodniach przez dłuższy czas będzie w tym sezonie bardzo drogie.”

Gallister widzi, że rynek azjatycki ma duży potencjał, pomimo rosnących kosztów wysyłki: „W szczególności Azja i Wietnam są bardzo interesującymi rynkami. Mamy doświadczenie w pracy z rynkiem wietnamskim, zanim Covid pojawił się na świecie. Ten rynek odczuł negatywne skutki Covid ciężko, w tej chwili próbujemy wrócić na ten rynek.Musimy pamiętać, że koszt wysyłki przed Covidem co najmniej się teraz podwoił.Ale ponieważ wciąż jest zapotrzebowanie na polskie jabłka, ucieszyliśmy się z dwóch spotkań tutaj i jesteśmy optymistycznie nastawieni do współpracy z tymi firmami.” Wagnert podsumowuje to.

READ  W Polsce, gdzie węgiel króluje, właściciele domów stoją całymi dniami w kolejkach po paliwo

po więcej informacji:
Matthews Wagnert
Galster Sp. ogród zoologiczny
Telefon: +48 660 042551
Email: [email protected]
www.galster.pl