Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trener reprezentacji Arabii Saudyjskiej Hervé Renard żałuje, że rozczarował matkę

Trener reprezentacji Arabii Saudyjskiej Hervé Renard żałuje, że rozczarował matkę

AL-RAYAN, Katar (AP) – Przepraszam, mamo.

Trener Arabii Saudyjskiej Hervé Renard był rozczarowany swoją matką, gdy Polska pokonała jego drużynę na mundialu w sobotę.

Trener Francji powiedział przed meczem, że będzie to dla niej bardzo szczególne, ponieważ jej rodzice byli Polakami, „ale będzie miała na sobie koszulkę narodową Arabii Saudyjskiej. Nie martw się”.

To pierwszy mundial W którym uczestniczyła matka Reynarda i był na stadionie Lusail, aby obejrzeć jedną z największych niespodzianek, kiedy jego drużyna pokonała Argentynę 2: 1 w meczu otwarcia.

„Myślę, że ogląda dwa lub trzy mecze tygodniowo” – powiedział Rennard. Kocha piłkę nożną, więc oczywiście była bardzo szczęśliwa.

W sobotę nie było niespodziewanej powtórki, ponieważ Robert Lewandowski strzelił jednego gola i ustanowił kolejnego w wygranym 2: 0 meczu Polski.

„Ona nie będzie dziś ze mnie zadowolona” – powiedział Renard. „Jestem pewien, że jest naprawdę smutna. Ale powiem jej: Zawsze mi powtarzasz: „Nigdy się nie poddawaj. Zawsze ciężko pracuj, a okazja wróci”.

Arabia Saudyjska po przegranej z Polską wciąż ma szansę na awans do drugiej rundy.

„Jak powiedziałem wcześniej, wciąż żyjemy” – powiedział Renard.

54-latek był już lubiany za swoje sukcesy w reprezentacji Arabii Saudyjskiej od czasu objęcia władzy w 2019 roku, a jego popularność wzrosła jeszcze bardziej od zwycięstwa nad Argentyną.

Fani ogarnęli Reynarda po piątkowej konferencji prasowej, kiedy lokalni reporterzy ustawili się w kolejce, by zrobić sobie z nim selfie. Delikatny Francuz uśmiechnął się szeroko, jego czyste zęby błysnęły do ​​portretów i wydawało się, że nie spieszy mu się do wyjścia.

Renard osiągnął wielki sukces na arenie międzynarodowej. Niespodziewanie poprowadził Zambię do pierwszego tytułu Pucharu Narodów Afryki w 2012 roku, a następnie powtórzył ten wyczyn z Wybrzeżem Kości Słoniowej trzy lata później.

READ  Dina Asher-Smith ustanawia nowy rekord Wielkiej Brytanii na 60 m w Niemczech | Wiadomości lekkoatletyczne

Były trener Lille i Sochaux pomógł Maroku zakwalifikować się do Mistrzostw Świata 2018. To był pierwszy raz od 20 lat, kiedy Maroko dotarło do turnieju. Jego drużyna zdobyła tylko jeden punkt w trzech meczach fazy grupowej, ale przegrała 0:1 z Iranem i Portugalią, po czym zremisowała 2:2 z Hiszpanią.

Ten mundial jest naprawdę lepszy.

W sobotę przeciwko Polsce Arabia Saudyjska strzeliła dwa gole Polaków. Polska otrzymała ogromne wsparcie od bramkarza Wojciecha Szczęsnego, który obronił rzut karny i wiele innych ważnych bloków.

„Nie przegraliśmy dzisiaj meczu, ponieważ mieliśmy pecha. Przegraliśmy mecz z nimi, ponieważ byliśmy niekompetentni” – powiedział Renard, który złożył hołd Szczęsnemu. „Wykonał swoją pracę, świetną robotę. Ale nikt tego dzisiaj nie odkrył, prawda? To świetny bramkarz”.

Reynard jest bardzo dumny ze sposobu, w jaki jego drużyna grała w każdym z dotychczasowych meczów mistrzostw świata.

„Nie sądzę, żeby wielu ludzi (myślało), że Arabia Saudyjska była w stanie grać w tego rodzaju piłkę nożną”, powiedział. „Dlatego jestem z nich dumny”.

Renard zwrócił uwagę na wsparcie wokalne, jakie otrzymali Green Hawks Na Education City Stadium, gdzie entuzjastyczni saudyjscy kibice zmienili mecz w mecz u siebie, będzie miał nadzieję na więcej w ostatnim meczu grupowym z Meksykiem 30 listopada w Lusail – kiedy jego drużyna pokonała Argentynę.

„Mam nadzieję, że się nie poddadzą” – powiedział Reynard o fanach. „Ponieważ kiedy jesteś fanem, musisz wspierać swoją drużynę, gdy mają wspaniały dzień, ale musisz także wspierać swoją drużynę, aby tworzyła historię podczas trzeciego meczu”.

___

Relacja AP World Cup: https://apnews.com/hub/world-cup i https://twitter.com/AP_Sports