Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trener Hiszpanii deklaruje, że zagra „Morata i 10 innych” z Polską |  Sporty

Trener Hiszpanii deklaruje, że zagra „Morata i 10 innych” z Polską | Sporty

Hiszpański zawodnik Alvaro Morata odpowiada podczas treningu w Madrycie 18 czerwca 2021 r. – Reuters Photo

Sewilla, 19 czerwca – Trener Hiszpanii Luis Enrique dodał pewności siebie Alvaro Moracie, gdy ujawnił, że dzisiejszy mecz z Polską wystartuje po tym, jak stracił wyraźną szansę w bezbramkowym remisie ze Szwecją w pierwszym meczu jego drużyny w Mistrzostwach Europy 2020.

– Poprosiłem Moratę, aby dalej robił to, co robi, aby wnosił wszystko, co nam daje w ataku i obronie. Jutro będzie Morata i 10 innych – powiedział wczoraj trener hiszpańskiej sieci Quattro.

Morata został wygwizdany przez część kibiców na stadionie La Cartuja w Sewilli po tym, jak chybił gola dzięki złotej okazji i otrzymał gwizdki od kibiców w towarzyskim meczu na początku tego miesiąca z Portugalią.

Ale Luis Enrique podkreślił swoje inne cechy, zauważając, że historyczny strzelec David Villa jest jedynym, który strzelił więcej goli dla Hiszpanii niż Morata 19 po 41 meczach.

„Poprosiłem Alvaro, aby zachował pewność siebie, ponieważ robi bardzo ważne rzeczy dla zespołu. Ale nie traktuję go specjalnie” – powiedział na konferencji prasowej, której towarzyszyły problemy technologiczne.

„W porównaniu z resztą graczy tutaj (na Euro 2020), Harry Kane jest jedynym, który strzelił więcej goli dla swojego kraju niż Morata po 41 meczach, a nie Kylian Mbappe, Robert Lewandowski czy Romelu Lukaku”.

Morata upierał się, że był w dobrym nastroju pomimo fiaska ze Szwecją, które, jak powiedział, nie było tak ostre, jak się wydawało.

„Czuję ogromną ulgę, ciężko pracowałem, aby tu być, odkąd dołączyłem do zespołu Under-17 i wiem, że nie mogę zadowolić wszystkich. Kiedy pojawia się krytyka twojej pracy, po prostu musisz to szanować i pracować dalej.”

„Nie wiem, czy piłka wpadnie, czy nie, ale za każdym razem, gdy zakładam koszulkę Hiszpanów, zawsze daję z siebie 100 procent”.

READ  Sky Sports przygotowuje się do „zmniejszenia” hałasu tłumu przed podróżą Celticu do St Mirren z powodu obaw fanów

Hiszpania powitała kapitana Sergio Busquetsa w składzie wczoraj 12 dni po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19 i został zmuszony do kwarantanny.

Luis Enrique określił powrót Busquetsa jako „ważny impuls dla wszystkich” i powiedział, że może postawić zawodnika przeciwko Polsce, ale podejmie decyzję później w porozumieniu ze swoim sztabem szkoleniowym. – Reuters