Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trendy iGamingowe na bieżący rok

Platforma hazardowa Softswiss co roku publikuje swój wyczekiwany raport na temat trendów w iGamingu na bieżący rok. Także i w tym roku spółka przeanalizowała wyniki i zmiany rynkowe w 2022 roku, które zawarła w swoich prognozach w branży iGaming na rok 2023. Zobaczmy, co nas czeka!

Płatności i licencjonowanie

60 procent ekspertów zewnętrznych ankietowanych przez Softswiss wskazało właśnie na tę kategorię jako najważniejszą w 2023 roku. Co to oznacza dla nas? Wygląda na to, że więcej rynków na całym świecie zostanie uregulowanych lokalnie, czekają nas zatem nowe licencje!

Ten trend wzmacnia się, ponieważ niektóre kraje, w tym Niemcy, Szwecja i Holandia, wycofują się z rejestracji w międzynarodowych organizacjach.

Jeśli chodzi o cyfrowe monety, Bitcoin, Ethereum i Litecoin pozostają najbardziej pożądane wśród graczy kryptowalutowych. Jednak nawet niszowe kryptowaluty będą nadal oferowane w roli środka płatniczego, bowiem pozwalają dotrzeć do nowych odbiorców i przyciągnąć kryptowalutowych graczy. Przykładem może być Ukraina, która uruchomiła e-hrywny emitowane przez NBU. Spodziewać się można, że coin USDT będzie umacniał się w kasynach i u bukmacherów w najbliższych latach. Pomimo bessy na rynku krypto, operatorzy dostrzegają korzyści z płatności kryptowalutowych.

Zachowanie gracza

Jeśli chodzi o trendy związane z zachowaniem graczy, przewiduje się, że operatorzy przeniosą swoją uwagę z modeli biznesowych skoncentrowanych na produkcie na modele biznesowe skoncentrowane na użytkowniku. Zaangażowanie i wysiłek włożony w rozwiązanie problemów graczy zaprocentuje poprzez poprawę statystyk zatrzymania graczy i wzrost lojalności.

Kolejnym mądrym posunięciem jest wprowadzenie wersji mobilnych i smartwatchowych projektów kasynowych i zakładów sportowych, które mają pomóc w zdobyciu nowych odbiorców szukających łatwego i szybkiego dostępu do gier online.

Następnym trendem z tej kategorii jest rosnąca popularność gier live dealer wśród użytkowników kryptowalut. Rynek będzie inwestował coraz więcej w tego typu gry.

Jeśli zaś chodzi o projekty zakładów sportowych, statystyki Softswiss Sportsbook pokazują, że 66 procent zakładów jest zawieranych podczas wydarzeń na żywo wobec 34 procent zakładów pre-match (tu znajduje się pełna lista legalnych bukmacherów w Polsce). To kolejny powód na rosnącą rolę platform oferujących zakłady live i wysokiej jakości transmisje na żywo.

READ  Polska powinna wkrótce przystąpić do normalizacji polityki pieniężnej

Gamifikacja

W 2023 roku gamifikacja, będąca jednym z głównych kierunków wzrostu zaangażowania graczy, będzie nadal zyskiwać na popularności. Oczekuje się, że kryptowaluta i NFT będą stanowić podstawę systemów finansowych w meta-kasynach, aby uprościć wypłaty i wpłaty z różnych krajów. Jednocześnie rynek ten będzie ograniczony do użytkowników kryptowalut.

Rynek bierze się również za regulacje premii i bonusów. Oprócz tego, że bonusy zwiększają zaangażowanie graczy, coraz silniejsze są głosy mówiące o konieczności stworzenia odpowiednich ram prawnych. Zwiększają one bowiem szanse hazardu problemowego i branża zauważa rosnący problem uzależnienia. Aby osiągnąć te cele, operatorzy będą wybierać nowe innowacyjne bonusy z elastyczną mechaniką odpowiadającą na różne potrzeby graczy. Ogólnie rzecz biorąc, projekty kasyn i zakładów sportowych będą musiały wykorzystać różne narzędzia zaangażowania, aby osiągnąć porównywalny wzrost, co w ostatnich latach.

Bezpieczeństwo

W ślad za wzrostem branży iGaming gracze stają się coraz bardziej świadomi. Większość z nich chce wiedzieć, jakie dane o nich zbierają operatorzy i jak będą one wykorzystywane. W kontekście GDPR i bezpieczeństwa danych, w 2023 roku nacisk zostanie położony również na praktyki związane z odpowiedzialnym hazardem. Zapobieganie zachowaniom afektywnym, radzenie sobie z już problematycznymi graczami oraz zarządzanie działaniami marketingowymi pozwalają na minimalizację społecznych skutków uprawiania hazardu.

Oprócz trendów bezpieczeństwa w zakresie opieki nad graczem w 2023 roku ma nastąpić poprawa zapobiegania oszustwom dzięki zaawansowanym narzędziom napędzanym przez rosnące działy antyfraudowe. Same tylko kasyna działające na platformie Softswiss pozwoliły operatorom na zaoszczędzenie 15+ mld euro, z czego nadużywanie bonusów stanowiło 69,9 proc, pranie pieniędzy – 9,9 procent zaś oszustwa związane z systemem płatniczym – 5,9 proc.

W 2023 roku operatorzy będą chronić swoją reputację i dochody. Jak? Poprzez wzmocnienie jakości weryfikacji za pomocą dodatkowych narzędzi analitycznych i usług do sprawdzania dokumentów i identyfikacji oszustów.

READ  Koszykówka chłopców: Levi Debets, Polska Slam w Lizbonie B South Prelims