Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Transmisja na żywo na Ukrainie: Rosja przygotowuje się do rozpoczęcia „wojny kosmicznej” w celu zniszczenia satelitów Starlink Elona Muska | świat | Aktualności

Boris Johnson powiedział, że Wielka Brytania „nie cofnie się przed niczym”, aby zapewnić Ukraińcom środki do obrony przed rosyjską inwazją.

Premier rozmawiał w sobotę po południu ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Wołodymyrem Zełenskim, gdzie omówił kwestie obrony i wsparcia finansowego.

Jak czytamy na Twitterze z Downing Street: „Premier pochwalił odwagę sił ukraińskich, które nadal dzielnie bronią wolności swojego kraju.

„Prezydent Zełenski poinformował premiera o sytuacji w Mariupolu, a premier powiedział, że pozdrawia ukraiński ruch oporu w mieście.

Obaj dyskutowali o potrzebie długoterminowego rozwiązania bezpieczeństwa dla Ukrainy, a premier powiedział, że będzie nadal ściśle współpracował z sojusznikami i partnerami, aby zapewnić Ukrainie możliwość obrony swojej suwerenności w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

„Premier poinformował prezydenta Zełenskiego o nowych sankcjach ze strony Wielkiej Brytanii, które weszły w życie w zeszłym tygodniu i powiedział, że Wielka Brytania będzie nadal zapewniać Ukrainie środki do obrony, w tym pojazdy opancerzone, w nadchodzących dniach.

„Premier powiedział, że międzynarodowe poparcie dla Ukrainy wzrosło i jest przekonany, że Ukraina odniesie sukces, a Putin poniesie porażkę”.

READ  Wiele asteroid zmierza w kierunku Ziemi – i mierzy się z realistycznymi zagrożeniami dla naszej planety