Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

transformacyjne przejęcie kopalni diamentów Ekati,

transformacyjne przejęcie kopalni diamentów Ekati,


PERTH, AUSTRALIA, 13 MARCA 2023 (GLOBE NEWSWIRE) — Firma Burgundy Diamond Mines zawarła wiążącą umowę zakupu akcji w celu nabycia 100 procent aktywów Arctic Canadian Diamond Company Limited, w szczególności światowej klasy kopalni diamentów Ekati oraz inne interesy na Terytoriach Północno-Zachodnich dla Kanady za łączną kwotę 136 mln USD (~209 mln AU).

Proponowane przejęcie Arctic Canadian Diamond jest rewolucyjne dla Burgundii – po jej zakończeniu czyni z Burgundii największą firmę diamentową notowaną na ASX i jedną z największych notowanych na świecie firm diamentowych. Nowo nabyta kopalnia diamentów Ekati uzupełnia strategię Burgundii polegającą na integracji pionowej w całym łańcuchu wartości diamentów.

Zarząd i zespół zarządzający Burgundy wnoszą bogate doświadczenie, które będzie wspierać przyszłe projekty wydobywcze i wykorzystać niezrealizowany potencjał Ekati.

– powiedział dyrektor generalny Burgundii, Kim Trotter.

„To ekscytujące i rewolucyjne przejęcie dla Burgundii z potencjałem znacznych i rosnących zwrotów dla naszych akcjonariuszy. Przejęcie Ekati jest uzupełnieniem pionowo zintegrowanego modelu biznesowego Burgundii, ponieważ może produkować surowe diamenty o fantazyjnych kolorach w Ekati, a następnie ciąć i polerować w naszych zakładach w Perth, aby zagłębić się w projekty biżuterii”.

Proponowane przejęcie zostanie rozważone przez akcjonariuszy z Burgundii, przy czym kapitał zostanie pozyskany w drodze warunkowego plasowania w celu pozyskania do 150 mln USD (~ 231 mln AU). Oferta zostanie poddana pod głosowanie akcjonariuszy na walnym zgromadzeniu, które obecnie ma się odbyć pod koniec kwietnia 2023 r.

Po ukończeniu Burgundia skoncentruje się na poprawie wydajności kopalni Ekati i wydłużeniu jej żywotności poprzez, między innymi, zdalne wydobycie podwodne, ocenę możliwości dla Jay Deposit i Fox Underground oraz systematyczną eksplorację z wykorzystaniem nowo zastosowanego uczenia maszynowego (sztuczne inteligencja) technologia.

READ  Nexit News: Von der Leyen oskarżony o odrzucenie unijnych reform po Brexicie | Polityka Aktualności

Burgundia od 2021 roku pozyskuje od Ekati wartościowe diamenty o fantazyjnym kolorze, tnie je i poleruje w swoim zakładzie w Perth w Australii oraz sprzedaje jako drobno oszlifowane diamenty w sklepach z biżuterią. Oczekuje się, że w wyniku planowanego przejęcia Burgundia będzie produkować duże ilości surowych diamentów na sprzedaż, a także rozszerzyć zakres cięcia, polerowania i sprzedaży drobno polerowanych diamentów kolorowych.

Dyrektor generalny Burgundii, Michael O’Keefe, powiedział:

„Transakcja jest prawdziwym przełomem zarówno dla Burgundii, jak i kanadyjskiej Arktyki. Będąc zaangażowanym w Burgundię od 2017 roku, to ekscytujące przejęcie uzupełnia pionowo zintegrowany model biznesowy Burgundii: wprowadzanie na rynek najpiękniejszych diamentów na świecie od odkrycia do projektowania. Jesteśmy przekonani Zarówno Burgundy, jak i Ecati mają bardzo świetlaną przyszłość i oczekujemy, że ta transakcja stworzy znaczącą wartość dla wszystkich interesariuszy”.

Arctic Canadian Diamond Company Limited ma siedzibę w Calgary w Kanadzie, a Arctic Canadian Diamond Marketing NV to biuro sprzedaży w Antwerpii w Belgii. Aby dowiedzieć się więcej o Ekati Diamond Mine i proponowanej transakcji, odwiedź stronę internetową Burgundy Diamonds i zobacz ogłoszenie ASX.

O Burgundy Diamond Mines Limited

Burgundy Diamond Mines koncentruje się na wydobyciu, produkcji i sprzedaży szlifowanych diamentów poprzez pionowo zintegrowany model biznesowy, z wizją stania się wiodącą na świecie zintegrowaną firmą diamentową.

W połowie 2021 roku Burgundia nabyła zdolności i urządzenia do cięcia i polerowania surowca diamentowego w Perth w Zachodniej Australii. Zdolność ta zostanie wykorzystana do cięcia i polerowania produkcji Burgundii z przyszłych operacji wydobywczych, a także surowca diamentowego od zewnętrznych producentów.

O kanadyjskiej Arctic Diamond Company Limited

Kanadyjska firma Polar Diamond Company Limited (Kanadyjska Arktyka) to kanadyjska firma wydobywcza oraz znaczący producent i dostawca formacji surowca diamentowego premium na rynek światowy. Jest 100% właścicielem wszystkich przedsiębiorstw, aktywów i innych udziałów wchodzących w skład Kopalni Diamentów Ekati. Oprócz działalności wydobywczej i poszukiwawczej, siostrzana firma Arctic Canadian posiada firmę marketingową z biurem sprzedaży w Antwerpii w Belgii, która sprzedaje surowiec diamentowy producentom zajmującym się cięciem i polerowaniem.

READ  F5 obniża prognozy przychodów na 2022 r. przy spadających zapasach chipów sieciowych • Rekord

Kopalnia diamentów Ekati ma długą historię i była pierwszą kopalnią diamentów w Kanadzie, która działa od prawie 25 lat. Ekati było wcześniej własnością Dominion Diamonds ULC, która została przejęta przez prywatnych inwestorów, obecną kanadyjską własność w Arktyce, kiedy poważne zakłócenia w światowym handlu diamentami wpłynęły na przepływy pieniężne podczas pandemii COVID-19.

Obrazy towarzyszące temu ogłoszeniu są dostępne pod adresem

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/25079f93-bd97-45bc-bab5-5166291f0bf9

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/2911c399-f488-4f28-845b-2535069ec2d4