Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tragedia!  NASA twierdzi, że sondy kosmiczne Voyager zawodzą

Tragedia! NASA twierdzi, że sondy kosmiczne Voyager zawodzą

Zamknąć

Zegar tyka dla sondy Voyager 1 i 2. Voyager 1 podróżował dalej od swojego startu w 1977 roku, wraz ze swoim bliźniakiem, niż jakikolwiek inny statek kosmiczny stworzony przez człowieka w historii ludzkości – ale NASA twierdzi, że wkrótce zabraknie mu mocy.

Media informowały od jakiegoś czasu o próbach cięć i cięć Voyagera, w tym: w 2005 A W roku 2021. Ale w tym tygodniu Amerykański naukowiec Raport Tym razem żegna się na zawsze.

„Mamy 44 i pół roku” – powiedział w gazecie Ralph McNutt, fizyk z Johns Hopkins University. „Zaoferowaliśmy więc 10-krotną gwarancję na delikatne rzeczy”.

Zapamiętaj mnie

Oczekuje się, że pojazdy będą w pełni kończy się energia Do 2025 r. NASA usunie niezbędne funkcje, aby przedłużyć ich życie do tego czasu.

Na pewno ciekawie będzie zobaczyć, jak fani Voyagera ożywiają swoje misje. Pamiętaj, jak smutni są ludzie, kiedy Łazik Matt Mars Opportunity?

Science Voyager jest bardziej odpowiedni niż kiedykolwiek, więc nie ma powodu, by sądzić, że nie zostanie tak bardzo pominięty. W rzeczywistości zespół naukowców opublikował wyniki uzyskane z danych Voyagera wczoraj w Czasopismo Astrofizyczne.

Bliźniacy Voyagers zasługują na emocjonalne posłanie, ale nawet jeśli go nie dostaną, pozostawią po sobie dziesięciolecia danych naukowych o wszechświecie jako swoje dziedzictwo.

Więcej wiadomości spoza świata: Naukowcy twierdzą, że możliwy dziwny sygnał pochodzi z kierunku planety podobnej do Ziemi

READ  upuść! Boeing Starliner wraca na Ziemię ze Stacji Kosmicznej