Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tour de Maccabi, wyścig rowerowy, który przywiezie żydowskich rowerzystów do Polski, Słowacji i Węgier

Tour de Maccabi, wyścig rowerowy, który przywiezie żydowskich rowerzystów do Polski, Słowacji i Węgier

Tour de Maccabi, wyścig rowerowy sprowadza żydowskich rowerzystów do Europy Wschodniej na 10 dni wyścigów i zwiedzania

Kolarstwo szutrowe w Tour de Maccabi

Tour de Maccabi jest otwarty dla kategorii kolarstwa szosowego i gravelowego w kategoriach touring i konkurencji.

Logo Tour de Maccabi

Tour de Maccabi to największa żydowska impreza kolarska na świecie

Rejestracja jest otwarta na największy na świecie żydowski wyścig rowerowy

Stworzyliśmy trasę, która jest wyzwaniem sportowym dla profesjonalnych jeźdźców, a jednocześnie oszałamiającą wizualnie i wzbogacającą kulturowo dla poszukiwaczy społecznych przygód.

– Andrzej G. Szabo

Budapeszt, Węgry, 23 sierpnia 2022 /EINPresswire.com/ — Maccabi z dumą ogłasza pierwszy w Europie Tour de Maccabi, wyścig rowerowy i wyprawę rowerową. Najnowszy dodatek do międzynarodowego kalendarza Maccabi pojawi się w sierpniu 2023 roku. 10-dniowy Tour de Maccabi rozpocznie się w Krakowie 13 sierpnia 2023 r. i przemierzy Słowację i Węgry, a zakończy się rykiem. Największa synagoga Europy w Budapeszcie.

„Nigdy nie było czegoś takiego w historii Maccabi” – powiedział dyrektor imprezy Andrew G. Powiedział Szabo, który jest medalistą Maccabi Europe i zapalonym kolarzem długodystansowym.

Rowerzyści będą przemierzać tereny przesiąknięte żydowską historią we wszystkich trzech krajach. Na każdym etapie organizatorzy przeznaczają odpowiednią ilość czasu na wydarzenia kulturalne i krajoznawcze. Trasa rozpoczyna się 12 sierpnia 2023 r. ponurym upamiętnieniem w Auschwitz. Oficjalny wyścig rozpoczyna się dzień później w mieście miłości, Krakowie. Jeźdźcy przejadą przez dawne sztetle i urokliwe polskie wsie do Nowego Sącza i Bardejowa. Czterodniowi jeźdźcy przemierzają słowackie Beskidy w trzy krótkie, ale wymagające dni, aby odwiedzić żydowskie zabytki, cmentarze i muzea. Wjazd na Węgry jest obchodzony podczas szabatowych świąt w Mat i Botrogerestur, ważnych miejscach historii chasydów. Po trzech dniach na węgierskich równinach kolarze dotrą do mety w Budapeszcie.

Nieobce są międzynarodowe przygody społeczne, twórca Rajdu Budapeszt-Bamako, pan. Szabo dodał: „Stworzyliśmy trasę, która jest sportowo wymagająca dla profesjonalnych jeźdźców, a jednocześnie oszałamiająca wizualnie i wzbogacająca kulturowo dla poszukiwaczy przygód społecznych”.

READ  Europa Wschodnia COVID zgłasza codzienne rejestry infekcji z powodu rozprzestrzeniania się wirusa Omigron

Wycieczka jest otwarta dla uczestników ze wszystkich krajów, a ponad 50 lokalnych firm Maccabi wyraziło już zainteresowanie wysłaniem jeźdźców. Rejestracja wstępna jest już otwarta online www.TourDeMaccabi.com . „Naszym celem jest odtworzenie atmosfery koleżeństwa i wspólnej radości, która jest podstawą każdego wydarzenia Maccabi” – powiedział Pan. dodał Sabo.

Tour de Maccabi zachęca grupy i jeźdźców do pomocy w ratowaniu, przywracaniu i utrzymywaniu zaniedbanych cmentarzy żydowskich na szlaku wschodnioeuropejskim. „Dobroczynność jest ważną częścią Tour de Maccabi. Głównym zadaniem jest zachowanie naszej historii i uhonorowanie naszych przodków. – powiedział Adam Justin, dyrektor sportowy Maccabi Europe.
Właściwa ścieżka

Internet: http://www.TourDeMaccabi.com
Światło internetowe: https://www.youtube.com/channel/UC-I6TdJT1DdNgvfkdPHXlIgInstagram:
http://www.instagram.com/tourdemaccabi

Andrzej Szaboń
Maccabi Europa / Tour de Maccabi
+36 30 532 7689
Napisz do nas tutaj
Odwiedź nas w mediach społecznościowych:
Facebook
LinkedIn
Inni