Tottenham 1-1 Arsenal: Vivian Miedema spóźnia się, aby wykluczyć Tottenham z gry w kobiecej koszykówce | wiadomości piłkarskie

Arsenal potrzebował główki od Vivian Miedemy w doliczonym czasie gry, aby zremisować z Tottenhamem 1:1, rozpoczynając sezon na 100%.

A Tottenham pojawił się na szczycie słynnego zwycięstwa na stadionie Hive, po golu Rachel Williams, który dał gospodarzom prowadzenie z bliskiej odległości na 25 minut przed końcem.

Jednak strzał głową Miedemy w 92. minucie sprawił, że lider zdobył zasłużony punkt w końcówce, a gospodarze utrzymali trzecie miejsce w tabeli.

Jak Tottenham zakończył zwycięski start Arsenalu w tym sezonie

Arsenal przybył do Hive po wygraniu wszystkich sześciu meczów ligowych w tym sezonie i chce umocnić swoją przewagę nad mistrzami Chelsea na szczycie tabeli, ale za inspirującym występem w bramce Tinja-Riikka Korpela numer 1 Tottenhamu. goście zrobią. Do przerwy był poza zasięgiem wzroku.

Reprezentantka Finlandii została powołana od samego początku, pokonując swoją passę, tworząc super blok, aby uniemożliwić Beth Meade otwarcie wyniku po zaledwie 40 sekundach rywalizacji.

Gracze Tottenhamu świętują po przejęciu inicjatywy

Goście również dwukrotnie trafili w poprzeczkę w pierwszej połowie, gdy Meade zobaczył pierwszy rzut wolny z lewej krawędzi pola, zręcznie przechylony w stolarkę przez Corbellę, która była bezradna, mimo że Katie McCabe opuściła piłkę z pola karnego na trzy minuty. Przed przerwą, a po chwili sztanga wciąż się trzęsie.

W drugiej połowie było prawie tak samo, co czasami przypominało mecz między Arsenalem a Corbellą, która ponownie była zaangażowana w mecz, gdy zablokował Meade z bliskiej odległości.

Prawie nieuniknione, Spurs dokonało przełomu w przerwie, gdy Kyah Simon znalazł Kate Graham w przestrzeni po lewej stronie pola, a po uratowaniu przez Manuelę Zinsberger Williams zebrał piłkę nad linią w drugiej próbie jako Arsenal po raz pierwszy odpadła w tym sezonie w kobiecej lidze piłki nożnej.

Sześć minut później gospodarze mogli – i naprawdę powinni – podwoić swoje prowadzenie, kiedy Zinsberger dośrodkował Shelenę Zadorsky prosto do Ashley Neville osiem jardów dalej, tylko prawy obrońca jakoś pomylił bramkę.

Arsenal Vivian Midema i Tottenham Hotspur Ashley Neville (z prawej) walczą o piłkę
Vivian Miedema z Arsenalu i Ashley Neville z Tottenhamu Hotspur (z prawej) walczą o piłkę

Faul powrócił, by prześladować Spurs w doliczonym czasie gry, kiedy Arsenal w końcu wszedł pod presję, gdy Miedema wspiął się na szczyt i poprowadził ich głową z lewego rogu.

READ  Gwiazdy sportu stawiają na etykę zespołową przed rozpoczęciem pierwszej ligi śląskiej w 2023 roku

Co wtedy?

Tottenham pojedzie do Watford na mecz fazy grupowej Pucharu Anglii w środę o 19:30, podczas gdy Arsenal będzie gospodarzem HB Koge w fazie grupowej Ligi Mistrzów (20:00) tego samego wieczoru.