Tottenham 1 – 0 Wolverhampton

Harry Kane strzelił swojego 250. gola dla Tottenhamu, gdy podopieczni Antonio Conte przetrwali chwiejną pierwszą połowę, by pokonać Wolverhampton 1-0.

Kane, który prowadził zwycięzcę w 64. minucie po szybkim rzucie Ivana Perisica, jest teraz rekordzistą Premier League pod względem liczby bramek strzelonych przez jeden klub (185) – więcej niż Sergio Aguero. Zajmuje 75. miejsce za całkowitym rekordem Alana Shearera wynoszącym 260.

Conte pochwalił osiągnięcie Kane’a, ale podkreślił znaczenie uhonorowania zespołu osobistymi trofeami, gdy Spurs szuka głównych trofeów w tym sezonie.

Conte powiedział: „Wiem, że Harry chciałby wymienić swoje osobiste osiągnięcia na trofeum i ciężko na to pracuje.

„Mówimy o napastniku światowej klasy, ale to, co mnie cieszy, to nie tylko piłka, dzięki której mamy najlepszego strzelca, ale mamy zawodnika, który uczestniczy i dużo pracuje dla zespołu”.

Dominujący występ Tottenhamu po przerwie kontrastował z pierwszymi 45 minutami, kiedy Wilki oddały 12 rzutów na strzał Spurs – chociaż większość gry gości nie miała dobrej jakości, kończąc.

obrazek:
Kane wyprzedza Tottenham z bliskiej odległości

Niektóre sekcje gospodarzy wygwizdywały swoją drużynę w pierwszej połowie, ale Conte zebrał siły, by zareagować, gdy Kane uderzył głową w poprzeczkę kolejnym strzałem głową przed jego bramką, a Heung Min Son trafił w słupek.

Spurs do tej pory wygrali siedem z ośmiu ostatnich meczów u siebie w Premier League, w tym każdy z ostatnich pięciu, podczas gdy Bruno Legg Wolves pokonał 10 meczów bez zwycięstwa ligowego.

Oceny graczy

Tottenham Lloris (7), Sanchez (6), Dier (7), Davis (7), Royal (6), Bentancur (7), Hojburg (6), Perisic (7), Kulusevsky (7), Jr. (6) , Ken (8)

Subskrybenci: Richarlison (7), Soma (6), Sisson (6)

Wilki: Sa (7), Johnny (6), Collins (7), Kelman (7), Ait Nouri (6), Nunes (7), Neves (7), Moutinho (7), Bodens (6), Neto (6) ), Guedes (6)

Subskrybenci: Dendoncker (6), Jimenez (6), Hwang (6), Traore (6), Semedo (7)

READ  Science Fair przyciąga najzdolniejszych studentów z całego regionu

zawodnik meczu: Harry Król

Głowa i ramiona nad resztą: jak Kane wywarł wpływ na Spurs…

Oczekiwano, że ostrogi będą w radosnym i pewnym nastroju po ostatnim uderzeniu Kane’a w Chelsea w zeszły weekend, ale cała iskra pochodziła z drugiej strony.

Wiadomości o drużynie Wilków

• Bruno Lage dokonał trzech zmian po zremisowanym 0:0 z Fulham, a najważniejszym wydarzeniem był debiut Matthewsa Nunesa po kontrakcie za 42,2 mln funtów ze Sportingiem Lizbona. Był też pierwszy występ Goncalo Guedesa w Premier League w ataku.

Spurs potrzebowały do ​​45. minuty, aby strzelić swojego pierwszego strzału na bramkę przez Kane’a, po tym, jak Daniel Bodens i Goncalo Geddes nie wykorzystali kilku imponujących otwarć w obszarze Tottenhamu.

Portugalia FC

• Wilki wskazały siedmiu portugalskich piłkarzy w swoim początkowym składzie – z wyjątkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, jest to wspólny gracz z jednego kraju, który znalazł się w początkowym składzie w historii Premier League.

Najlepsza szansa Wilków nadeszła tuż przed przerwą, gdy Davinson Sanchez popełnił bałagan, próbując wybić prostą długą piłkę nad górą, pozwalając Guedesowi strzelić bramkę – ale Hugo Lloris zmusił go do szukania, a jego nowy kolega z drużyny strzelił szeroko. Podpis Matthews Nunes.

Wiadomości o drużynie Tottenham

• Antonio Conte dał Ivanowi Perisicowi swój debiut w Premier League, gdy Ryan Sessegnon spadł z ławki. Christian Romero otrzymał lekkie trafienie, dopóki Davinson Sanchez nie dostał trójki w plecy.

Conte nie dałby Spursowi możliwości ponownego grania kiepsko po przerwie, a wygranie dwóch rzutów rożnych w ciągu pierwszych 90 sekund nadało ton naciskowi Spurs z Dejanem Kulusevskym i Kane’em bardziej zaangażowanymi w niebezpieczne obszary.

Sanchezowi udało się skierować długą główkę z rzutu rożnego, zanim Kane po mistrzowsku odwrócił dośrodkowanie Kulusevsky’ego w poprzeczkę, ale chwilę później nie został zablokowany.

Perisic – który zaliczył swój pierwszy mecz w Premier League – przesunął piłkę z bliskiego kąta w kierunku słupka, a szybka myśl Kane’a o wykroczeniu poza Nathana Collinsa sprawiła, że ​​najłatwiej uderzył głową z bliskiej odległości i uwolnił presję na Tottenham Hotspur.

READ  Laureaci nagrody National Volunteers of Athletics England świętują

Analiza: Harry Kane jest wyjątkowy

Lewis Jones z Sky Sports na stadionie Tottenham Hotspur Pisze:

„To był naprawdę widok, który warto zobaczyć.

„Harry Kane udziela wywiadu na boisku przed imponującą trybuną południową Tottenhamu w pełnym wymiarze godzin. Oba są ogromnymi budynkami – prawdopodobnie najlepszymi w świecie futbolu. Oba przenoszą Tottenham na wyższy poziom, oba są bezcenne”.

„Kane właśnie zrobił to, co Kane robi najlepiej: strzelaj gole swoim ukochanym fanom, wracaj do domu i strzelaj do Ivana Perisica, aby utrzymać impet początku sezonu dla Tottenhamu i Antonio Conte. Finisz był prosty, ale ruch i pozycja do czytania były do ​​osiągnięcia tak niszczycielską pozycję punktową. To czysty instynkt atakującego.

„Kane urodził się po prostu po to, by strzelać gole. Plotka głosi, że podczas jego 12-tygodniowego skanowania jego rodzice zobaczyli sylwetkę, jak odchodzi, świętując bramkę, z wysoko uniesionymi ramionami.

Jimmy Carragher wspomniany w Poniedziałkowa noc piłka nożna To, że Kane mógł zostać potraktowany lekko, uderzyło we mnie, jak to możliwe? Kto naprawdę myśli, że nie jest jednym z najlepszych napastników, jakich kiedykolwiek widzieliśmy? Oczywiście jest to subiektywne i wielu powie mu, żeby „pokazał nam swoje medale”, gdy zalicza go do najlepszych. Ale pamiętaj, że Djime Traore wygrał Ligę Mistrzów.

Liczby Kane’a są przerażające.

„Kiedy South Stand stanął masowo, by zaśpiewać synonimiczny hymn Kane’a o dziedzictwie Spurs, było jasne, że był nie tylko jednym z nich, ale także jedynym w swoim rodzaju”.
Louis Jones

Conte: Naprawiliśmy to w pierwszej połowie

Trener Tottenhamu Antonio Conte Powiedział: „Pierwsza połowa była momentem na analizę z graczami, aby poprawić sytuację. Cierpieliśmy w pierwszej połowie – graliśmy przeciwko szybkiemu zespołowi. Cierpieliśmy razem, ale Hugo Lloris nie uratował. Próbowałem to naprawić. Taktycznie w drugiej połowie, ale mieliśmy energię, aby naciskać wysoko i stwarzać szanse.Graliśmy z dużą siłą i dobrą presją, a druga połowa była trudna dla Wolverhampton.

READ  Otwarcie Maine Street Barber Co. w Polsce

„Posiadanie siedmiu punktów pokazuje, że ten zespół poprawia się pod wieloma względami. Chcemy się doskonalić. Nie wystarczy walczyć o coś ważnego. Jest dużo harmonii i to jest ważne”.

Lage: Nigdy nie kończ obwiniania

głowa wilka Bruno Lagg: „To jest to samo [lack of finishing]. Wydaje się, że w naszym pierwszym sezonie było to takie samo. Graliśmy bardzo dobrze przeciwko tej wspaniałej drużynie ze świetnym trenerem z dużym charakterem. Zdominowaliśmy grę w pierwszej połowie i stworzyliśmy szanse, ale ostatecznie wychodzimy bez punktów.

„To samo, co powiedziałem w zeszłym roku, to to, że cele zostaną osiągnięte”.

Opta: Odciski palców Conte są w całym Tottenham

• Spurs rozpoczęli sezon niepokonani w pierwszych trzech meczach Premier League (W2 D1) – po raz pierwszy w kolejnych kampaniach od 2004/05 i 2005/06.
  • Dzisiejsze zwycięstwo Tottenhamu było 70. zwycięstwem Antonio Conte w Premier League (70/107 – 65%). Spośród menedżerów, którzy odnieśli co najmniej 70 zwycięstw w konkursie, tylko Pep Guardiola ma lepszy procent wygranych niż Włoch (171/230 – 74%).
  • Gol Kane’a był tysięcznym golem Tottenhamu u siebie w Premier League, stając się piątym zespołem, który osiągnął ten wyczyn po Man United, Liverpoolu, Arsenalu i Chelsea.