Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Torba z instrumentami NASA krąży obecnie wokół Ziemi po tym, jak została zmieciona podczas naprawy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Torba z instrumentami NASA krąży obecnie wokół Ziemi po tym, jak została zmieciona podczas naprawy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Jeśli dziś wieczorem spojrzysz w niebo, być może uda Ci się zobaczyć niezwykłą nową gwiazdę.

Oprócz konstelacji, które fascynują ludzkość od tysięcy lat, wokół Ziemi krąży obecnie błędny zestaw narzędzi, który zabłądził podczas spaceru kosmicznego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Agencja kosmiczna podała, że ​​1 listopada astronauci NASA Yasmine Moghbeli i Loral O’Hara zgubili torbę podczas naprawy panelu słonecznego na zewnątrz stacji. – powiedział w poście na blogu.

Według serwisu informacyjnego EarthSky torba odbija wystarczająco dużo światła, aby była widoczna z Ziemi dla ludzi za pomocą lornetki, przynajmniej do czasu, aż spłonie w atmosferze ziemskiej w ciągu kilku miesięcy.

„Podczas działań przypadkowo zgubiono jedną torbę z narzędziami” – stwierdziła NASA z charakterystyczną dla siebie odwagą.

Japoński astronauta przypadkowo podniósł torbę z instrumentami łazika podczas robienia orbitalnych zdjęć góry Fuji

(Satoshi Furukawa/Jednostka Nauk o Ziemi i Teledetekcji, Centrum Kosmiczne NASA Johnson (Zdjęcie ISS070-E-15786))

Kontrolerzy lotu monitorowali torbę za pomocą zewnętrznych kamer stacji, a następnie analizowali jej ścieżkę, aby sprawdzić, czy stwarza ona jakiekolwiek zagrożenie.

Na szczęście uznali, że ryzyko ponownego uderzenia w stację jest „niskie”, a załoga stacji jest „bezpieczna i nie wymaga żadnych działań”.

Zestaw jest podobno sklasyfikowany jako śmieci kosmiczne 58229/1998-067WC i krąży bezpośrednio wokół samej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Film opublikowany w Internecie przez dr Megan Christian z Brytyjskiej Agencji Kosmicznej pokazuje torbę z narzędziami toczącą się przed kamerą i odbijającą się od części stacji, podczas gdy ręka astronauty wyciąga rękę, aby ją chwycić.

Yasmine Moghbeli (z przodu po prawej) przygotowuje się wraz ze swoją załogą do wejścia na pokład rakiety SpaceX Falcon 9 26 sierpnia 2023 r.

(AP Photo/Terry Reyna)

Zostało ono następnie przypadkowo sfotografowane przez Satoshiego Furukawę, japońskiego astronautę na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podczas robienia orbitalnych zdjęć góry Fuji.

READ  Naukowcy odkrywają materiał nadprzewodzący, który może całkowicie zrewolucjonizować energetykę

„Myślę, że chciała zobaczyć górę Fuji” – powiedziała pani Moghbeli Według doniesień następnego dnia zgłosił się do Kontroli Misji.

Pani Moghbeli i pani O’Hara przybyły na Międzynarodową Stację Kosmiczną 27 sierpnia dzięki prywatnej firmie kosmicznej Elona Muska SpaceX i utworzyły na pokładzie rzadkiego, wyłącznie kobiecego zespołu NASA. Obaj byli astronautami po raz pierwszy.

Astronauci stracili wiele przedmiotów podczas spacerów kosmicznych na przestrzeni dziesięcioleci, w tym zapasową rękawiczkę w 1965 r., kolejną torbę z narzędziami w 2008 r. i kolejną torbę z narzędziami w 2008 r. Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zainstalowano 1,5-metrową osłonę przeciwodłamkową W 2017 r.