Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tom Hanks śmieje się, kiedy mówi absolwentom Harvardu, aby „przeciwstawiali się apatii”

Ukochany aktor Tom Hanks roześmiał się, wygłaszając przemówienie inauguracyjne na Harvardzie w czwartek, kilka dni po dziwacznym epizodzie na czerwonym dywanie w Cannes, gdzie rzucił pobieżne spojrzenie pracownikowi festiwalu.

Hanks, który otrzymał tytuł doktora honoris causa tej instytucji, zalecał absolwentom, aby byli zagorzałymi obrońcami prawdy i amerykańskich ideałów oraz stronili od apatii i tych, którzy manipulują prawdą dla własnych korzyści.

„Prawda dla niektórych nie jest już empiryczna. Nie opiera się już na danych, zdrowym rozsądku ani nawet na przyzwoitości” – powiedział dwukrotny zdobywca Oscara, dodając tyradę na temat motta Harvardu „veritas”, łacińskiego słowa oznaczającego prawdę .

Mówienie prawdy nie jest już standardem służby publicznej. Nie jest już lekarstwem na nasze lęki ani przewodnikiem w naszych działaniach. Prawda jest obecnie uważana za plastyczną dzięki opiniom i grze o sumie zerowej.

W czwartek nastrój był znacznie lżejszy niż w poprzednich dniach, kiedy zirytowany Hanks wdał się w kłótnię z członkiem personelu, gestykulując i wyglądając surowo na czerwonym dywanie.

Tom Hanks i jego żona Rita Wilson rozmawiają z pracownikiem po przybyciu na pokaz filmu „Asteroid City” podczas 76. Festiwalu Filmowego w Cannes.
Hanks był w lepszym nastroju w czwartek, kiedy zwrócił się do absolwentów Harvardu i powiedział im, by nie ulegali apatii

Hanks powiedział ponad 9000 absolwentów, że mają wybór: „To ten sam wybór dla wszystkich dorosłych, którzy muszą zdecydować się na bycie jednym z trzech rodzajów Amerykanów: tych, którzy popierają wolność i wolność dla wszystkich; tych, którzy nie chcą albo ci, których to nie obchodzi”.

„Tylko pierwsi wykonają dzieło stworzenia doskonalszej unii, niepodzielnego narodu”. Inni przeszkadzają.

Przed przemówieniem Hanksa emerytowany prezydent Harvardu, Lawrence Backow, przedstawił aktora jako „przyjaciela Wilsona, przyjaciela Buzza, zbawiciela Ryana, ojca Ameryki”, po czym wręczył mu piłkę do siatkówki z Harvardu, nawiązując do jego filmu „Cast Away”.

Hanks jest krótko drażniony, że otrzymał nowy, lśniący stopień naukowy na jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie z powodu braku akademickich referencji.

To nie fair, ale proszę, nie bądźcie zgorzkniali z tego powodu. Teraz, nie wykonując odrobiny pracy, nie spędzając czasu na zajęciach, ani razu nie odwiedzając tej biblioteki – aby mieć jakikolwiek związek z klasą absolwentów Harvardu, jego wykładowcami lub wybitnymi absolwentami – robię cholernie dobrze życie grając kogoś, kto to zrobił”, odnosząc się do roli Roberta Langdona, fikcyjnego profesora Harvardu w filmach opartych na powieściach Dana Browna.

– Taki jest świat, dzieciaki – powiedział.

Hanks uściskał niektórych absolwentów podczas czwartkowej ceremonii rozpoczęcia 372. szkoły
Hanks robi nieprzyjemną minę na czerwonym dywanie w Cannes podczas premiery Wesa Andersona „Asteroid City”

Triumf Hanksa w Lidze Bluszczowej następuje kilka dni po jego występie na czerwonym dywanie Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie wydawał się krytykować młodego mężczyznę pracującego przy festiwalu.

66-letni aktor wyglądał na nietypowo sfrustrowanego, kiedy pstryknął palcem na faceta, gdy uczestniczył w wydarzeniu wraz ze swoją żoną, Ritą Wilson, również 66.

Para pojawiła się na czerwonym dywanie podczas premiery filmu Wesa Andersona Asteroid City, w którym oboje wystąpili.

Aktorka i producentka Rita trzyma rękę przed sobą podczas interakcji.

Niezidentyfikowany mężczyzna rozmawiał z mężem, co wyglądało na próbę deeskalacji sytuacji.

Jednak Tom nadal wydawał się zirytowany, gdy trio rozmawiało przed udaniem się na czerwony dywan na sesję zdjęciową podczas imprezy. Przyczyna sporu wciąż nie została ujawniona.

Najwyraźniej było to coś, co Hanksowi nie było obojętne.

READ  MH370: Podwozie opuszczone przed katastrofą samolotu „wskazującą na zamiary przestępcze”